ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه کسب و کار خود را گسترش دهیم؟

چگونه کسب و کار خود را گسترش دهیم؟

هر صاحب کسب و کاری (چه یک نفر یا یک سازمان باشد) می تواند بە سادگی با گذراندن مراحلی ساده در مسیر بەینه سازی و توسعه قرار گیرد. ابتدا باید از آنچه قرار است توسعه پیدا کند یک تصور و نگاه مناسب داشته باشیم. برای این منظور باید مراحل اندازه گیری، سازمان دهی، کاهش هزینه و پیدا کردن مشتری های بیشتر مد نظر قرار گیرد.

سوالاتی که ممکن است در ذهن شما ایجاد شده باشد:
– معنای رشد چیست؟
– پیمودن این مراحل مستلزم چه کارهایی است؟
– چه کسب و کارهایی بە این روش موفق شده اند؟ آیا مثال واقعی وجود دارد؟
این مقاله بە این پرسش ها پاسخ می دهد.

 

مطالب مرتبط


گام 1 - رشد و ترقی

رشد و ترقی

رشد یک کسب و کار بە معنای پیشرفت آن نسبت بە شرایط کنونی است. که این پیشرفت می تواند بە معنای افزایش سود، کاهش تلفات، جذب مشتری بیشتر، پیدا کردن و وارد شدن در بازارهای جدید، شناخته شدن و در دید بودن بیش از قبل و چند مورد دیگر که از نظر ما مطلوب می باشند باشد.

اگر می خواهید کسب و کار خود را توسعه دهید باید از آنچه که می خواهید بدست آورید، هر کجا می خواهید برسید و آنچه که می خواهید کسب و کارتان بە آن تبدیل شود دید مناسبی داشته باشید.

 

گام 2 - کسب و کار یک نفره

یک متخصص کامپیوتر می خواهد کسب و کار خود را توسعه دهد تا مشتریان بیشتری جذب کند.

او می تواند درآمد ساعتی خود را در قبال کاری که انجام می دهد و همینطور دیگر عوامل مانند تبلیغات و … را تعیین کند که مجموعه آنها نشان می دهد وضعیت فعلی کسب و کار او چگونه است. و در کجا قرار دارد.

او با سازماندهی کسب و کارش و چگونگی انجام آن می تواند با راندمان بیشتری عمل کند. بنابراین وقت آزاد بیشتری خواهدداشت. می تواند وقت بیشتری برای بازاریابی و پیدا کردن مشتری های جدید صرف کند. او می تواند فرایند کاری خود را بەینه نماید تا زمان های تلف شده و اشتباهات تکراری را کاهش دهد. همینطور در صورت لزوم برای بعضی کار ها از دیگران کمک بگیرد در این میان برون سپاری برای آغاز می تواند یک انتخاب خوب باشد.

او با تمرکز روی کیفیت می تواند درجه رضایتمندی مشتریان را بالا ببرد و مشتری های بیشتر پیدا کند. بالاخره بعد از یک دوره زمانی می تواند فاکتورهای گفته شده را دوباره اندازه گیری کند تا ببیند آیا واقعا کسب و کار خود را توسعه داده است یا نه. آیا بە اهداف تعیین شده دست پیدا کرده است؟

 

گام 3 - شرکت های بزرگ چند ملیتی

شرکت های بزرگ چند ملیتی

ر سازمان های بزرگ هر مدیر بخشی از فرایند را رهبری می کند ولی همه آنها یک خواسته واحد دارند و آن افزایش راندمان کاری کارمندان شرکت است. یعنی کاهش حجم کاری که بە کارمندان وابسته است و افزایش سود.

مدیران در این شرکت ها گردش کار و منفعت حاصل را اندازه گیری میکنند.

آنها فرایند کاری را بەینه سازی می کنند و دستورالعمل ها را در اختیار کارمندان و کارگران قرار می دهند تا تلفات و ضایعات ناشی از سهل انگاری و اشتباه آنها را کاهش دهند.

مشتریان می باشند که شرکت را سرپا نگه داشته اند. بنابراین باید مشتریان را حفظ نمود آنها سعی می کنند با جلب رضایت مشتری و ارتباط با آنها مشتریان را حفظ کنند. و در نهایت پس از اعمال این تغییرات مدیر مربوطه دوباره اندازه گیری میکند تا ببیند آیا این اصلاحات در سوددهی  مجموعه او اثر مثبت داشته است یا خیر و در صورت نیاز فرایند مربوطه را اصلاح کند.

خلاصه شما باید بدانید که رشد، توسعه و بەینه سازی را چه تعریف می کنید و چه چیزی را در کسب و کار خود می خواهید توسعه دهید تا بتوانید فرایند توسعه را بە کار ببندید. و البته قبل و بعد از بکار گیری فرایند توسعه باید اندازه گیری کنید در فرایند توسعه و بەینه سازی سازماندهی، کاهش هزینه و رضایت مشتریان باید مد نظر باشد. این راهی است که می توانید بە کمک آن کسب و کار خود را بەینه سازی کنید و در دنیای رقابت پیشرو باشید.

 

اطلاعات مطلب

  • مالی و تجاری
  • 985 بازدید
  • blankblankblankblankblank (5 votes, average: 4,60 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : مهدی فریادی - سه‌شنبه, 15 نوامبر 16, 2:09 ب.ظ

دیدگاه کاربران

  1. محمد علي رحيمي - 2017/11/10 - 7:49 ق.ظ
    • امیر فتحی - 2017/11/10 - 8:03 ق.ظ
  2. شیراز اپ - 2018/07/05 - 12:57 ب.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب