ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

شانزده − پنج =

بستن
بستن

چگونه کسب و کار خود را برای موفقیت کارآمد نماییم؟

چگونه کسب و کار خود را برای موفقیت کارآمد نماییم؟

از جمله مواردی که برای موفقیت کسب و کار باید انجام دعید توجه به کارآمدی کسب و کار می باشد. مدیریت مالی  کسب و کار باید بطور شفاف باشد تا جلوی هزینه های زاید و اضافی گرفته شود و بهره وری افزایش یابد. در زیر تکنیک هایی را معرفی می کنیم که با رعایت و اجرای آن شانس موفقیت شما در کسب و کارتان بطور چشم گیر افزایش پیدا خواهد کرد.

مطالب مرتبط


گام 1 - نگهداری سوابق بصورت شفاف و دقیق

نگهداری سوابق بصورت شفاف و دقیق

به منظور موفقیت شما باید عادت کنید که همه ی هزینه ها را ثبت نمایید و بدانید که  پول شما از چه راهی کسب می شود و در چه مواردی مصرف می گردد. با این کار شما توانایی بیشتری خواهید داشت تا مشکلات و موانع مالی را  قبل از این که این مشکلات رخ نمایند بشناسید. در ادامه به مواردی اشاره خواهیم نمود که ایده های بهتری بدهد که چه جاهایی می توانید هزینه ها را کم نمایید و یا درآمد خود را افزایش دهید.

برای مثال فرض کنید شما یک قهوه فروشی دارید لیست خرید های خود را آماده کنید و همچنین درآمد های خود را در یک لیست ثبت کنید. این می تواند در محاسبات به شما کمک نماید. برای مثال بدانید که موارد مصرفی شما چقدر افزایش قیمت داشته است و از چه راه هایی می توانید سود خود را برای حفظ تناسب هزینه و درآمد برقرار نمایید.

گام 2 - محدود نمودن هزینه ها تا جایی که امکان دارد.

محدود نمودن هزینه ها تا جایی که امکان دارد.

در حالی که ممکن است این نکته به نظر واضح باشد فقط سعی نمایید به راه هایی فکر کنید که شما می توانیدبا قیمت پلیین محصول یا خدمتی را عرضه نمایید. به عنوان مثال درنظر بگیرید که از چه راه هایی می توانید تبلغات خود را ارزان تر انجام دهید یا درصدد تهیه محصولات اولیه با قیمت کمتر باشید.

گام 3 - در نظر گرفتن کارایی زنجیره تامین

در نظر گرفتن کارایی زنجیره تامین

هزینه ها و سود شما بستگی به موفقیت زنجیره تامین دارد. از طریق ایجاد روابط خوب با تامین کنندگان خود کسب و کار خود را سازماندهی نمایید و همیشه تا جایی که می توانید خدمات خود را به موقع عرضه نمایید و با این کار به افزایش سود خود و همچنین داشتن نامی نیک شهرت یابید. مدیریت موفق زنجیره تامین همچنین به شما کمک می کند که از بین ببرد هر بخش از کسب و کار را که موجب اتلاف منابع مانند منابع اولیه یا کار می شود.

گام 4 - یافتن شرکای استراتژیک

یافتن شرکای استراتژیک

به مانند یک مربی خوب یک شریک استراتژیک می تواند برای شما شرایطی فراهم کند تا به سرعت کسب و کارتان رشد نماید پس می توان با یافتن یک شریک استراتژیک به رشد سریع کسب و کار خود کمک نمایید. داشتن رابطه خوب با دیگر شرکت ها می تواند به منزله ی یک تبلغات کم خرج برای شما تلقی گردد پس با شرکت هتی دیگر بخصوص آن هایی که به نوعی کسب و کارتان وابسته به هم می باشد رابطه خوبی برقرار نمایید که این روش گامی برای کاهش هزینه ها می باشد.به عنوان مثال فرض کنید که شما با شرکت تامین کننده ی مواد اولیه رابطه خوبی دارید. این رابطه باعث می شود تا آن شرکت به شما تخفیفاتی را ارایه نماید که دیگر شرکت ها از آن محروم هستند.

گام 5 - مسولیت پذیری هنگام بدهکاری

مسولیت پذیری هنگام بدهکاری

این نکته بسیار مهم است که شما توانایی خود را واقع بینانه ارزیابی کنید تا بدهی های خود را به موقع برگردانید. تا زمانی که شروع و ادامه یک کسب و کار ریسک می باشد سعی کنید به همان اندازه که نیاز دارید وام بگیرید. نکته ی مهم دیگری که همیشه باید به آن توجه نمایید این است که بازپرداخت های خود را اولویت بندی نمایید و به ترتیب اولویت بازپرداخت خود را انجام دهید.

اطلاعات مطلب

  • دنیای کار
  • 397 بازدید
  • blankblankblankblankblank (No Ratings Yet)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : مهدی هاتفی نیا - پنج‌شنبه, 01 فوریه 18, 9:16 ب.ظ
  • ویکی چجور

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب