ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

سه × دو =

بستن
بستن

چگونه کانفیگ اولیه را بر روی میکروتیک انجام دهیم؟

چگونه کانفیگ اولیه را بر روی میکروتیک انجام دهیم؟

وقتی MikroTik را روشن میکنید در اولین اتصال با WinBox به شما پیغام دریافت تنظیمات اولیه و یا حذف تنظیمات را میدهد . تنظیمات اولیه را حذف کنید تا از اول همه تنظیمات را وارد کنید .اگر با IP پیش فرض به MikroTik وصل شده اید بعد از پاک شدن تنظیمات ارتباط شما قطع می شود.اگر قرار باشد یک Router جدید را  از راه دور تنظیم نمایید باید بستر شبکه را برای اتصال از طریق IP پیش فرض به آن ایجاد کنید و در اولین اتصال نباید تنظیمات پیش فرض را پاک کنید .مهمترین تنظیماتی که در یک MikroTik  باید انجام شود به شرح  زیر می باشد .

مطالب مرتبط


گام 1 - تنظیم کردن نام برای MikroTik

تنظیم کردن نام برای MikroTik

یکی از مهمترین کار هایی که در ابتدا باید انجام دهید تعیین کردن نام برای MikroTik است با این کار به راحتی در تنظیمات راه دور تشخیص خواهید داد که به کدام MikroTik متصل هستید شاید این کار به نظر ابتدایی و بیهوده باشد ولی زمانی که با چندین Router سر و کار دارید بسیار پر اهمیت می شود. بهتر است در نام MikroTik موقعیت جغرافیایی آن را قید کنید این کار به شما در شناسایی کمک فراوانی می کند برای این کار از منو System گزینهIdentity  را انتخاب می کنید و یک نام وارد می کنید .

گام 2 - تنظیم NTP

تنظیم NTP

ساعت MikroTik بعد از Reset تنظیمات خود را از دست می دهد بهتر است یک NTP Server  به MikroTik معرفی کنید تا ساعت خود را با آن تنظیم کند. تنظیم بودن ساعت باعث خوانا تر بودن Log ها می شود. برای تنظیم کردن NTP روی MikroTik می توانید به منو System گزینه SNTP Client  مراجعه کنید و در آنجا یک یا چند NTP Server  را به MikroTik معرفی کنید. دقت داشته باشید که اگر آدرس NTP Server  شما به صورت URL است باید روی MikroTik حتما DNS را Set کنید تا بتواند IP مورد نظر را به دست بیاورید .

تنظیم NTP

دقت داشته باشید که بعد از تنظیم NTP باید تنظیمات ساعت هم در منو System و گزینه Clock تنظیم شود تا ساعت به درستی کار کند .

گام 3 - تنظیم DNS

تنظیم DNS

تنظیمات DNS در MikroTik بسیار ساده می باشد برای تنظیم این قسمت از منوی IP گزینه DNS را انتخاب   می کنیم .

تنظیم DNS

در قسمت Server  آدرس DNS Server  در شبکه محلی و یا یک DNS Server  روی Internet را وارد می کنیم شما در این قسمت می توانید چندین DNS Server  را به MikroTik معرفی کنید. درواقع با این کار MikroTik ما می تواند آدرس های IP را به دست بیاورد. این کار برای استفاده از Service های Online مثل NTP و یا Update کردن MikroTik از طریق Internet لازم است .در صورتی که بخواهیم از MikroTik به عنوان DNS Server  استفاده کنیم حتماً باید گزینه Allow Remote Requests را زده باشیم در این حالت MikroTik به سؤالات DNS ورودی نیز پاسخ می دهد. MikroTik می تواند نتایج DNS را Cash کند و در مراجعات بعدی دیگر بدون مراجعه به Internet به سوالات DNS پاسخ دهد.

اطلاعات مطلب

  • میکروتیک
  • 430 بازدید
  • blankblankblankblankblank (2 votes, average: 5,00 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : علی محمودزاده - یکشنبه, 11 ژوئن 17, 8:13 ق.ظ
  • ویکی چجور

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب