ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه چای بدون کافئین درست کنیم ؟

چگونه چای بدون کافئین درست کنیم ؟

بطور طبیعی برگ چای دارای کافئین می باشد اما یک روش ساده خانگی برای از بین بردن کافئین چای وجود دارد و این روش مقدار زیادی از کافئین چای را از بین می برد ولی کاملا آن را از بین نمی برد.

مطالب مرتبط


گام 1 - چای را داخل آب بریزید

چای را داخل آب بریزید

 از یک ظرف استفاده کنید (می توانید از یک قوری استفاده کنید) برگهای چای را در قوری قرار دهید و آن را با مقدار کمی آب بجوشانید. توجه کنید نباید آب زیادی استفاده کنید فقط تا حدی که برگه های چای را پوشش دهد.

در برخی مطالعات نشان داده شده است که کافئین می تواند تاثیر فنی بر روی افراد داشته باشد که از جمله میتوان به فشار خون، مشکل حرکت سریع چشم اشاره کرد.

چای را داخل آب بریزید

آب را گرم کنید برگهای چای را داخل قوری بریزید و در درجه 30 ثانیه در حرارت قرار دهید. آب باعث از بین بردن کمی از کافئین چای می شود.

یک روش دیگر این است که آب را دوبار بجوشانید (هر چقدر آب را زیادتر بجوشانید کافئین های بیشتری از بین خواهد رفت)

چای را داخل آب بریزید

 حرارت را نسبت به نوع چای تغییر دهید برای اینکه چایی های متفاوت نسبت کافئین متفاوتی دارند برای همین راهکارهایی را برای آنها ارائه می دهیم:

چای سفید باید در حرارت 175 تا 185 درجه فارنهایت (79 تا 89 درجه سلسیوس) و به مدت 1 تا 3 دقیقه در آب بجوشد. چای سبز باید در حرارت 180 تا 185 درجه فارنهایت (82 تا 82 درجه سلسیوس ) و به مدت 2 تا 3 دقیقه در آب بجوشد. چای سیاه باید در حرارت 206 درجه فارنهایت (97 درجه سلسیوس ) و به مدت 3 دقیقه در آب بجوشد .

گام 2 - کامل کردن مرحله قبل

 کامل کردن مرحله قبل

برگهای چای را از آب جداکرده و آب را از برگهای چای و از طریق صافی به داخل فنجان بریزید اگرچه این روش کل کافئین چای را از بین نمی برد ولی مقدار کافئین آن را کاهش می دهد.

 کامل کردن مرحله قبل

چای کیسه ای را داخل فنجان قرار دهید (بهتر است که آب جوشیده باشد). چای کیسه ای را به مدت 30 ثانیه در داخل آب نگهدارید حالا آب جوش (آب جوش که دارای کافئین کمتری می باشد) را اضافه کنید و 1 تا 3 اینچ آب به فنجان بریزید.

اطلاعات مطلب

  • نوشیدنی ها
  • 2,069 بازدید
  • blankblankblankblankblank (3 votes, average: 4,67 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : هادی خانزاده - چهارشنبه, 09 می 18, 11:44 ب.ظ
  • دریافت فایل

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب