ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه چارچوب وقت خود را کنترل کنیم؟؟؟ قسمت دوم

چگونه چارچوب وقت خود را کنترل کنیم؟؟؟ قسمت دوم

وقت میتواند بزرگترین دوست و یا نیرومند ترین دشمن باشد. رسالت شما حکم میکند که برخلاف بسیاری از مردم که زندگیشان تحت کنترل وقت است، وقت خود را تحت کنترل بگیرید. طبیعی است که در تعداد ساعات روز، هفته و ماه اختیاری ندارید. در عین حال در چگونگی بهره گیری از این اوقات میتوانید تصمیم های بیشماری اتخاذ کنید.

مطالب مرتبط


گام 1 - پس از ورود به منزل کلید های اتومبیل را در جای خاصی بگذارید.

پس از ورود به منزل کلید های اتومبیل را در جای خاصی بگذارید.

با قرار دادن دسته کلیدها در مکانی خاص و در دسترس میتوان بر عادت ناپسند گم کردن کلید غلبه کرد. برای اطمینان از این امر یک سینی، کاسه و یا شیئی را روی نزدیک ترین میز نسبت به در ورودی بگذارید تا در موقع ورود به منزل به طور خودکار با آن روبرو شوید. این نکته را به عنوان یک اصل، قاعده و یا عبارت در ذهنتان تثبیت کنید که شما و یا هرکسی که از اتومبیل استفاده میکند پس از ورود به منزل کلیدها را در این کاسه بیندازد.

گام 2 - قفلهای درهای خانه خود را به گونه ای تغییر دهید که یک کلید همه آنها را باز کند.

قفلهای درهای خانه خود را به گونه ای تغییر دهید که یک کلید همه آنها را باز کند.

درهای یک خانه به طور معمول با مجموعه ای از کلیدها گشوده میشود. کلید در اصلی، کلید در داخلی، کلید در گاراژ و شاید هم کلید در حیاط خلوت. حتی برچسب زدن کلیه این کلیدها وقت زیادی را طلب میکند. برای جلوگیری از اتلاف وقت و نیرو، بهتر است با مراجعه به کارگاه قفل سازی تقاضا کنید که قفل های خانه شما به گونه ای تغییر یابد که همه آنها با یک کلید باز شود. طبیعی است که قفل ها نباید جابجا شوند بلکه فقط تغییر مغزه ی داخل قفل ها این امر را میسر میکند. به این ترتیب تنها با یک کلید می توان تمام درهای خانه را باز کرد.

گام 3 - برای رسیدن سروقت به مقصد، ده دقیقه زودتر منزل را ترک کنید.

برای رسیدن سروقت به مقصد، ده دقیقه زودتر منزل را ترک کنید.

فرض کنیم که فاصله منزل شما تا مقصد مورد نظرتان ظرف ۱۷ دقیقه طی میشود. در این صورت برای رسیدن به مقصد در ساعت ۹:۱۵، راس ساعت ۸:۵۸ باید منزلتان را ترک کنید. اما این حساب در شرایطی درست از آب در می آید که در این فاصله با کوچکترین کار وقتگیری روبه رو نشویم. چرا که به طور معمول به مجرد شنیدن زنگ تلفن به طور خودکار به سوی تلفن یورش می برید و تعهد خود را برای رسیدن به مقصد در وقت مقرر به بوته فراموشی می سپرید.

هر بار که برای ۱۵ دقیقه رانندگی، همان ۱۵ دقیقه را در نظر بگیرید، مسائل غیر مترقبه ای از قبیل ترافیک، موانع مربوط به احداث کارهای ساختمانی، تصادف و مشکلات متعدد دیگر بر سر راه شما قد علم می کند تا این نکته را به اثبات برساند که باید به گونه ای صحیح برنامه ریزی کنید. استراتژی صحیح برای رسیدن سروقت به مقصد آن است که ۱۰ دقیقه به مدتی که در راه خواهید بود، بیافزایید و به دقت ساعت ذهن را برای خروج به موقع از منزل میزان کنید.

گام 4 - برای یافتن آدرس دقیق، ۵ دقیقه پیش بینی کنید.

برای یافتن آدرس دقیق، ۵ دقیقه پیش بینی کنید.

گاه پس از رسیدن به مقصد هنوز دقایقی را باید صرف پیدا کردن منزل یا دفتر موردنظر کنید. این نکته بیشتر در مورد ساختمان های بلند و مجتمع های آپارتمانی صدق می کند. چرا که خواندن علائم آپارتمان ها و فهرست اسامی آنها مستلزم یکی، دو دقیقه وقت است و تقاضای راهنمایی و کمک از دیگران نیز ممکن است وقت بیشتری را طلب کند.

اگر برای نخستین بار به سوی مقصدی خاص رهسپارید، به مدتی که در راه خواهید بود، پنج دقیقه بیافزایید تا فرصتی را برای یافتن آدرس در اختیار داشته باشید. برای اینکه به طور قطع در هر کجا سر وقت حاضر شوید ۱۵ دقیقه زودتر از منزل حرکت کنید.

اطلاعات مطلب

  • روانشناسی
  • 385 بازدید
  • blankblankblankblankblank (1 votes, average: 5,00 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : سعید بازبان - چهارشنبه, 04 ژانویه 17, 3:50 ب.ظ
  • کتاب هنر موفق زیستن

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب