ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

5 × 3 =

بستن

صرافی ملی ایران قیمت لحظه‌ای آخرین بروز رسانی  10:03:01 *** 1398/05/01: قیمت فروش دلار 12000 تومان و قیمت فروش یورو 13800 تومان

تیتر اصلی روزنامه ها سه شنبه 1398/05/01::: مردم سالاری: مدیرکل ضد جاسوسی وزارت اطلاعات تشریح کرد; جزئیات دستگیری ۱۷ جاسوس مرتبط با سیا; مدیرکل ضد جاسوسی وزارت اطلاعات از شناسایی و دستگیری ۱۷ جاسوس تربیت یافته سازمان اطلاعاتی آمریکا (سیا) در کشور خبر داد. *** شرق: پرونده نور چشمی ها روی میز مجلس *** ایران: واکنش سخنگوی دولت به ادعای گم شدن یک میلیارد یورو ارز دولتی: پولی گم نشده است;سخنگوی دولت در واکنش به آنچه برخی رسانه‌ها گم شدن یک میلیارد یورو ارز تخصیص داده شده برای واردات دارو و کالاهای اساسی خواندند، تأکید کرد که اساساً بحث گم شدن پول مطرح نیست. *** اطلاعات: رهبر معظم انقلاب در دیدار هیأت عالیرتبه از جنبش مقاومت اسلامی : موضوع فلسطین قطعاً به نفع فلسطینی‌ها و دنیای اسلام تمام خواهد شد ***ابتکار: شکایت از عیسی کلانتری در پرونده‌ طرح‌های گردشگری تنگ‌تکاب خوزستان و آشوراده گلستان به کجا رسید؟ در طول یک سال گذشته نام عیسی کلانتری، رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست و معاونانش در چندین پرونده قضایی به چشم می‌خورد، پرونده‌های که با شکایت فعالان محیط‌زیست تشکیل شده است. *** کیهان: ضرب شست سربازان گمنام امام زمان(عج) به آمریکا; فصل شکار جاسوس 17 مأمور سیا در تور وزارت اطلاعات; مدیرکل ضد جاسوسی وزارت اطلاعات از دومین ضربه بزرگ به سازمان جاسوسی آمریکا خبر داد. ***دنیای اقتصاد:  نرخ بیکاری مقاطع مختلف تحصیلی اعلام شد; مدرک پرطرفدار بازار کار;  مدرک تحصیلی پرطرفدار بازار کار چیست؟ شاید برخی در وهله اول پاسخ این سوال را لیسانس یا فوق‌لیسانس گویند. اما آمارها روایت دیگری دارند. داده‌های تفصیلی مرکز آمار از بازار کار در سال ۹۷ نشان می‌دهد که نرخ بیکاری برای دارندگان مدرک «دکترای تخصصی» و مدارک زیردیپلم، کمتر از ۱۰ درصد است و نسبت به باقی مدارک تحصیلی، در وضعیت بهتری قرار دارند. *** آرمان امروز:  كاهش قيمت‌ مسكن كليد خورد; کارشناسان می‌گویند در ماه‌های بهمن‌، اسفند و اردیبهشت‌ که جزو ماه‌های پرمعامله محسوب می‌شوند، شاهد عملکردهای هیجانی در بازار مسکن بودیم. اما هیچ‌گاه این هیجانات در بازار پایدار نمی‌ماند و آنگونه که از اظهارات بنگاهداران مسکن بر می‌آید پس از سومین ماه سال، کسادی در بازار مسکن حکفرما شده است. ***

چگونه پینگ پونگ بازی کنیم؟

چگونه پینگ پونگ بازی کنیم؟

در میان ورزش های راکتی پینگ پونگ با توجه به ویژگی های خاصش میزان زیادی را در جهان به خود اختصاص داده است .نیاز به فضای کوچیک وامکانات محدود در این رشته دلیلی بر گسترش روز افزون آن می باشد.


گام 1 - لوازم ورزشی پینگ پونگ

لوازم ورزشی پینگ پونگ

راکت :

برای انتخاب راکت،باید به دونکته توجه داشت،نخست باید چوب راکت(راکت بدون پوشش)و سپس پوششی را که جهت ضربه های خود شایسته می بینید ،انتخاب کنید.انتخاب راکت مناسب و پوشش آن به شیوه بازی شما بستگی دارد.

راکت با سرعت متوسط شما را قادر میسازد توپ را کنترل کنید و ضربه هایتان را به مراتب بیشتر تکامل دهید،همان طور که پیشرفت می کنید ممکن است به راکت های سرعتی بالاتری نیاز پیدا کنید تا بتوانید ضربه های موثری را بزنید

لوازم ورزشی پینگ پونگ

کفش ها و لباس ها :

شما باید از کفش های ورزشی تخت لاستیکی با جوراب های ورزشی استفاده کنید.از کفش های میدانی استفاده نکنید.زیرا آنها برای حرکات ناگهانی به طرفین که در پینگ پونگ لازم است،طراحی نشده اند و نیز موجب کشیدگی مچ پا می شوند.

گام 2 - راکت گیری و کنترل راکت

راکت گیری و کنترل راکت

گرفتن راکت به طریقه دست دادن (Shakehand):

1-همان طوری که با یک شخص دست می دهید ،با تیغه راکت دست دهید،طوری که تیغه عمود بر کف دست باشد.

2-انگشت نشانه خود را در طول پایین انتهای سطح تیغه راکت ،با شست در سطح دیگر راکت امتداد دهید.شست باید به طور جزئی خم شود وبه حالت استراحت کردن باشد.(قسمت بی استخوان یا گوشتی شست ،راکت را لمس نمی کند).راکت باید در شکاف یا کجی شست و انگشت نشانه قرار گیرد.

انگشت نشانه باید نزدیک به انتهای راکت قرار گیرد و تا راس آن ادامه یابد (انگشت خم نمی شود).انگشت شست بیش از حد نباید برجستگی در روی سطح راکت داشته باشد(اگر چه بعضی بازیکنان برای ضربه بک هند استفاده میکنند و آن را برای فورهند عوض می کنند). با این نوع راکت گیری شما دو نوع تکیه گاه دارید،شست و انگشت نشانه و سه انگشت بعدی در اطراف دسته راکت قرار می گیرند ،با این تکیه گاه ها ،راکت ثابت باقی می ماند . شست در طرف فورهند راکت قرار گرفته است و انگشتان نشانه در طرف بک هند.درهنگام ضربه بک هند،شست به راکت پشتوانه محکمی می دهد،برای ضربه فورهند انگشت نشانه این کار را انجام می دهد.

مرحله آمادگی:

1-تیغه راکت در شکاف بین انگشت شست و نشانه قرار می گیرد.

2-ناخن شست عمود بر سطح راکت است.

3-انگشت نشانه نزدیک به انتهای راکت قرار می گیرد.

4-راحت و آزاد راکت را دردست بگیرید.

گام 3 - پیچ و زوایای راکت

پیچ رویی :

اگر به نصف بالایی توپ ضربه بزنید، توپ به سمت جلو می چرخد. در این زمان پیچ رویی را به وجود آورده اید. این پیچ توسط ضربه به پشت و رو به بالای توپ انجام می شود.

گام 4 - ضربات فورهند و بک هند

ضربات فورهند و بک هند

اجرای ضربات با روی راکت (Forhand):

همان طور که میز جلو شما قرار دارد، در حالت شروع،پای راست شما کمی عقب است. بدن خود را به طرف راست کمر خود با دست راکت دار به سمت بیرون بچرخانید. آرنج خود را نزدیک کمر نگه دارید. وزن خود را به پای راست انتقال دهید. در طول حرکت رو به عقب راکت، صفحه راکت را عمود برسطح زمین نگه دارید. سر راکت و بازو باید کمی به سمت پایین باشد. آرنج شما باید زاویه 120 درجه داشته باشد.

حرکت رو به جلو را توسط انتقال وزن خود به پای چپ شروع کنید. در همین زمان، کمر و بازو را به جلو بچرخانید. حرکت رو به جلو باید حرکاتی مداوم و پیوسته باشد.

تماس توپ با راکت را در بالاترین نقطه جهش(اوج)، در جلو و کمی در سمت راست بدن خود انجام دهید. راکت باید با پشت و بالای توپ تماس پیدا کرده و به سمت روی آن حرکت کند.

برای ضربه فورهند آرام و مطمئن در مقابل پیچ زیری،صفحه راکت باید باز و با زیر توپ برخورد کند. در مقابل پیچ زیری، ضربه، کمی به سمت بالاست. مطمئن باشید که در کل حرکت (ضربه) راکت باید به همراه توپ حرکت کند(یا در لحظه تماس با توپ متوقف نشود). حرکت به سمت جلو و بالا راکت را برای فرو رفتن توپ در اسفنج به کار ببرید. همچنین کار را با حرکت راکت تقریبا به طرف پیشانی یا کمی به طرف چپ ادامه دهید مانند سلام نظامی

بازیکنان با قد بلند کمی پایین تر و بازیکنان قد کوتاه کمی بلندترحرکت را انجام دهند. وزن شما باید روی پای چپ انتقال پیدا کندوهمزمان چرخش شانه ها و بالا تنه به چپ انجام می گیرد. سپس به حالت آماده برگردید.

اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب


تازه‌ترین جزئیات از ساخت داروی “درمان تومور مغزی” توسط متخصصان ایرانی; رئیس مرکز تحقیقات صرع دانشگاه مونستر آلمان تازه‌ترین جزئیات از ساخت داروی “درمان تومور مغزی” توسط متخصصان ایرانی با عنوان “نانودارو کورکومین” را تشریح کرد. پروفسور علی ‌گرجی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در استان تهران، در پاسخ به این سؤال که نانوداروی کورکومین چگونه می‌تواند با تومور مغزی مبارزه کند، اظهار داشت: نانوداروی کورکومین که ماده اصلی آن زردچوبه است برای درمان سرطان مغز به‌کار می‌رود و حتی در علم قدیم و طب سنتی زردچوبه داروی ضدالتهاب معرفی شده و در تحقیقات زیادی که روی سلول‌های سرطانی مختلف انجام شده است ثابت شد زردچوبه نه‌فقط برای سرطان مغز بلکه در درمان سرطان‌های دیگر مانند سرطان پستان و سرطان روده هم مؤثر است.

خبرگزاری فارس: رابطه‌بازان و مفسدان در آینده کشور هیچ جایی ندارند; رئیس قوه قضائیه در مراسم تشییع شهدا، گفت: خون شهدا این نظام را تضمین کرده است، آینده از آنِ متقین است و پولداران و رابطه‌بازان و مستکبران و مفسدان در آینده هیچ جایی ندارند.