ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

چهار − یک =

بستن
بستن

چگونه پوست صورت را با لیزر لایه برداری کنیم؟

چگونه پوست صورت را با لیزر لایه برداری کنیم؟

همه ی ما تا حدودی با پاکسازی و لایه برداری پوست آشنا هستیم و احساس می کنیم که بعد از مدتی به دلیل استرس های روزانه ،آلودگی هوا ،و استفاده از لوازم های آرایشی روزانه ،سلول های سطحی پوست از بین می رود و پوست نیاز به پاکسازی صحیح دارد.هدف از پاکسازی پوست ترمیم بافت پوست و تولید کلاژن است.

پاکسازی پوست به چند طریق انجام می شود که عبارتند از پاکسازی به روش شیمیایی ،پاکسازی به روش فیزیکی و پاکسازی با لیزر

و در اینجا قصد داریم که شما را با پاکسازی از طریق لیزر آشنا کنیم و عوارضی که ممکن است به دنبال داشته باشد را به صورت مختصر و مفید در اختیارتان قرار دهیم.

مطالب مرتبط


گام 1 - پاکسازی پوست با لیزر:

پاکسازی پوست با لیزر:

بازیافت جوانی شاید آرزوی همه ی افراد باشد .به طور کلی هیچکس دوست ندارد که پیر شود و چهره ای پر چین و چروک و شکسته داشته باشد .گرچه روند پیری چهره تدریجی و آهسته می باشد ولی ظهور اولین نشانه های آن در بیشتر افراد بویژه خانم ها می تواند تاثیر شدید در روحیه و حس اعتماد به نفس و انرژی حیاتی آنها برای ادامه زندگی داشته باشد . به طوری که با ظهور اولین خطوط ظریف در چهره یک خانم جوان ،غم بزرگی بر سینه او می نشیند و خود را در آستانه پیری می بیند و به پزشک زیبایی مراجعه می کند .

بنابراین پزشکان زیبایی نباید از دیدن اینگونه افراد تعجب کنند و آنها را از انجام هر گونه عملی منصرف نمایند.

پاکسازی پوست با لیزر:

افراد جامعه باید در مورد آثار مخرب پرتو آفتاب ،باد ،سرما ،گرمای شدید ،سیگار ،استرس های عصبی و آلودگی های محیط  زیست ، آگاهی های لازم داده شود و مصرف کرم های ضد آفتاب و مرطوب کننده به همه حتی از دوران کودکی توصیه گردد .به هرحال چه بخواهیم و چه نخواهیم پیری و آثار آن به سراغمان خواهد آمد و متخصصان زیبایی در جهت رفع علائم آن به طریق مختلف مانند استفاده از داروهای موضعی ،یا لیزر و جراحی پلاستیک و یا تزریق موضعی بعضی مواد مثل کلاژن یا بوتاکس متوسل گردد.

پاکسازی پوست با لیزر:

بر اساس تحقیقات و مقایسه با مقاله های خارجی خوشبختانه لیزر درمانی تاثیر مثبتی داشته و به نتیجه مطلوب رسیده است.

پاکسازی پوست با لیزر:

هر چند پیشگیری بهتر از درمان است و با وجود اینکه میدانیم هیچ وقت با درمان نمی توان به حالت قبلی و اولیه برگشت در صورت لزوم لیزر درمانی توصیه می شود .

 در اینجا به شما عزیزان از عوارضی که بعد از لیزر ممکن است اتفاق بیفتد توضیح داده می شود .

گام 2 - عوارض لایه برداری با لیزر:

عوارض لایه برداری با لیزر:

1. تورم صورت:

تورم صورت در تمام انواع لایه برداری به طور موقت دیده می شود و در حقیقت یک واکنش طبیعی پوست نسبت به عامل محرک خارجی بوده و جزو عوارض محسوب نمی شود.درجه و شدت تورم بستگی به عمق لایه برداری و تکنیک مربوطه دارد در لایه برداری با لیزر شدت تورم بیشتر خواهد بود معمولا تورم بیشتر از 4 هفته غیر طبیعی بوده و جزو عوارض محسوب می گرددو نیاز به درمان دارد.

عوارض لایه برداری با لیزر:

2.تراوشات پوستی (اگزوداسیون)

همانند تورم یک امر طبیعی بعد از هر گونه لایه برداری با لیزر در اثر نکروز حرارتی موادی مانند هیستامین از سلول های پوست آزاد میشوند که موجب افزایش نفوذ پذیری و تورم مویرگی گشته و پلاسما ازعروق به فضای بین سلولی نشت می نماید و در نتیجه موجب تورم و اگزوداسیون می گردد بنابراین اگزوداسیون یک فرایند طبیعی لایه برداری محسوب می گردد و جزو عوارض به حساب نمی آید .

عوارض لایه برداری با لیزر:

3.قرمزی (اریتم):

همانند تورم و اگزوداسیون یک فرایند طبیعی بعد از لایه برداری با لیزر می باشد و به علت نکروز حرارتی لیزر و انفلاماسیون و پرخونی پوست می باشدو شدت آن بستگی به نوع لیزر و عمق لایه برداری دارد ..مدت اریتم در زنان بیش از مردان و در افراد با پوست روشن بیش از افراد با پوست تیره است.

عوارض لایه برداری با لیزر:

4. تیرگی پوست (هیپرپیگمانتاسیون):

به علت تحریک ملانوسیت ها و افزایش آنها بعد از لایه برداری با لیزر می باشد و به چند عامل بستگی دارد اول با رنگ پوست که هر چه تیره تر باشد شیوع ان بیشتر است در گزارش ارائه شده افراد با پوست (فیتز پاتریک3)شیوع هیپرپیگمانتاسیون 30درصد ولی در افراد با (فیترپاتریک 4)یا بالاتر شیوع آن صد در صد بوده است که البته در اکثر موارد عارضه در مدت 4 ماه برطرف شده است .

عوارض لایه برداری با لیزر:

5. لکه های قرمز پوستی :

گاهی بعد از لیزر دیده می شود و علت آن میکروهموراژی از مویرگهای پوست به علت صدمه به جدار آنها و یا به علت نئوانژیوژننر است.شیوع آن در گزارش های مختلف متفاوت است و تقریبا در همه موارد بدون درمان بهبود می یابند.

عوارض لایه برداری با لیزر:

6.خونریزی :

فقط در کسانی که عیوب انعقادی خون دارند و یا قبل از لیزر آسپرین استفاده می کنند ایجاد می گردددر تمام بیماران باید سابقه بیماری های خونی و تمایل به خونریزی سوال و مصرف آسپرین دو هفته قبل از لیزر قطع گردد .

عوارض لایه برداری با لیزر:

7. افزایش قطر منافذ پوست :

به ندرت دیده می شود وعلت آن فشردگی الیاف کلاژن اطراف منافذ پوست می باشد .در صورتیکه بزرگ باشد درمان آن با برداشتن جراحی و بخیه زدن است .

عوارض لایه برداری با لیزر:

8.صدمه به دندان:

گرمای زیاد لیزر یا اریتم می تواند به مینای دندان صدمه بزند .بنابراین هرگاه لیزر در اطراف دهان و روی لب ها انجام می شود باید دهان بسته باشد و یا روی دندان یک گاز خیس قرار داده شود .

عوارض لایه برداری با لیزر:

9.صدمه به قرینه و کره چشم :

از عوارض نادر و بسیار خطرناک لیزر است استفاده از عینک مخصوص هم برای کارکنان هم بیمار بسیار ضروری است .هر گاه لیزر در نواحی چشم انجام شود روی قرینه باید یک محافظ فلزی مخصوص قرار داد .  

منبع:کتاب پوست و زیبایی نسرین

اطلاعات مطلب

  • پوست و مو
  • 667 بازدید
  • blankblankblankblankblank (4 votes, average: 4,75 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : زهرا ادیب - جمعه, 22 دسامبر 17, 11:58 ق.ظ
  • ویکی چجوری

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب