ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

یک × 4 =

بستن

صرافی ملی ایران قیمت لحظه‌ای آخرین بروز رسانی 10:11:01*** 1398/05/28: قیمت فروش دلار 11700 تومان و قیمت فروش یورو 13200 تومان

تیتر اصلی روزنامه ها  دوشنبه 1398/05/28::: مردم سالاری: جعبه سیاه پتروشیمی‌گیت کیست؟ جلیل سبحانی مدیر عامل شرکت اسپک، از شرکت‌های زیرمجموعه بازرگانی پتروشیمی، اخیرا بازداشت شده است. گفته می‌شود جلیل سبحانی دارای اطلاعات ارزشمندی در مورد فساد بزرگی است که در شرکت بازرگانی پتروشیمی بلافاصله پس از خصوصی‌سازی این شرکت صورت گرفته و با تحقیق و تفحص از او، ممکن است شاه‌مهره‌های پتروشیمی‌گیت از سایه خارج شده و در معرض داوری و عدالت قرار گیرند. *** شرق: موافقان و مخالفان سخنان کرباسچی; اصلاحات یا خروج از اصلاحات *** ایران: مروری بر مواضع سید حسن نصرالله و سردار سلیمانی نسبت به ظریف; دوگانه کاذب مقاومت مذاکره; جاوید قربان اوغلو، دیپلمات پیشین در گفت‌وگو با «ایران»: مخالفان دیپلماسی برای نظام هزینه‌تراشی می‌کنند; کشتی آزاد شده ایرانی هنوز سواحل جبل الطارق را ترک نکرده که یک جریان سیاسی به سیاق همیشه، مصادره به مطلوب‌های جناحی در راستای القای دوگانه سازی‌های مختلف را کلید زده است. *** اطلاعات: در کنگره ملی و همایش سراسری الماس‌های درخشان; دکتر ظریف: موظفیم بار فشار معیشتی را از زندگی مردم برداریم *** ابتکار: دورنمای جنگ نامتقارن در یمن; همزمان با پیچیده‌تر شدن تحولات یمن، وزارت خارجه ایران روز گذشته میزبان نشستی با حضور علی اصغر خاجی، دستیار ارشد وزیر خارجه در امور سیاسی، محمد عبدالسلام سخنگوی انصارالله و سفرای چهار کشور اروپایی انگلستان، آلمان، فرانسه و ایتالیا بود. به گفته منابع خبری محور این مذاکرات در‌خصوص حل و فصل سیاسی بحران یمن، توقف جنگ و نیز راهکاری برای نجات غیرنظامیان یمنی بود. *** کیهان: خصوصی‌سازی ضروری است اما دولت وارونه اجرا می‌کند! خصوصی‌سازی از نیازهای ضروری اقتصاد است اما طی قریب به دو دهه گذشته دولت‌ها عمدتا خلاف جهت خصوصی‌سازی واقعی حرکت کرده‌اند. *** دنیای اقتصاد:  مهار تورم با کنترل قیمت‌ها؟ ۹۲ درصد رای منفی دادند; استیضاح قیمت‌گذاری دستوری; ۹۲ درصد شرکت‌کنندگان در نظرسنجی یک برنامه تلویزیونی، رای به ناموفق بودن قیمت‌گذاری دستوری دادند. این رای تاییدکننده نظر کارشناسانی است که اعتقاد دارند تنظیم بازار با هدف کنترل تورم محکوم به شکست است. *** آرمان امروز:  كاهش قيمت‌ مسكن كليد خورد; کارشناسان می‌گویند در ماه‌های بهمن‌، اسفند و اردیبهشت‌ که جزو ماه‌های پرمعامله محسوب می‌شوند، شاهد عملکردهای هیجانی در بازار مسکن بودیم. اما هیچ‌گاه این هیجانات در بازار پایدار نمی‌ماند و آنگونه که از اظهارات بنگاهداران مسکن بر می‌آید پس از سومین ماه سال، کسادی در بازار مسکن حکفرما شده است. ***

چگونه پرندگان را از درختان دور نگه داریم؟

چگونه پرندگان را از درختان دور نگه داریم؟

دور کردن پرندگان از باغ و باغچه

در حالت کلی پرندگان در حیاط و باغچه زیبا و تماشایی هستند ، اما ممکن است برای حفظ میوه و محصولات باغ بخواهید آنها را از باغ و درختان خود به دور نگهداری کنید. پرندگان اغلب از درختان سیب یا پرتقال میوه می خورند. بعضی از پرندگان مانند گنجشکها و نیز پرندگان کوچکتر از ترس لانه خود را روی شاخه ها می سازند. برای حفظ درختان خود از پرندگان، می توانید از بازدارنده هایی مانند روبان های براق و دستگاه های متحرک استفاده کنید. شما همچنین می توانید هرس کرده و درختان را برهنه کنید تا پرنده ها را از آنها دور کنید.

 

مطالب مرتبط


گام 1 - نصب بازدارنده

نصب بازدارنده

مرحله 1 : نصبCD-ROM ها بر روی شاخه درختان.

پرندگان سطوح بازتابنده را دوست ندارند و از طریق CD-ROM ها از آن منطقه می روند، مخصوصا وقتی که آنها نور خورشید را بازتاب می دهند. نخ هایی را در اطراف CD-ROM ها قرار دهید. آنها را از 2 تا 4 اینچ (5.1 تا 10.2 سانتیمتر) پایین بیاورید.

اگر شما در حال تلاش برای دور کردن پرندگان از درختان میوه هستید، ابتدا میوه را برداشت کرده و سپس CD-ROM ها را حذف کنید. شما می توانید آنها را در سال آینده دوباره استفاده کنید. شما همچنین می توانید به جای CD-ROM ها از صفحات پای استفاده کنید، زیرا آنها نیز بازتابنده ی خوبی هستند.

نصب بازدارنده

مرحله 2 : روبان های براق بر روی شاخه ها.

روبان های براق نیز پرندگان را از درختان دور خواهند کرد. روبانهای ساخته شده از مواد براق در رنگهای روشن مانند قرمز، زرد یا نارنجی.

اطمینان حاصل کنید که پس از یک طوفان و یا آب و هوای بد، روبان های براق را جایگزین کنید تا موثر باشند.

نصب بازدارنده

مرحله 3 : میان درختان از بالن های ترسناک استفاده کنید.

خرید بالن با چهره های ترسناک که از مواد براق ساخته شده است. بالن با چهره های پرنده ای ایده آل هستند، زیرا پرندگان را به فکر کردن در مورد شکارچیان می اندازند. آنها را بر روی شاخه های درختان بگذارید. هم چنین شما باید یک بار در هفته بالن های اطراف درختان را حرکت دهید تا پرندگان فکر کنند که زنده هستند.

نصب بازدارنده

مرحله 4 : آدمکی را در پایین درخت قرار دهید.

یک آدمک از نی و چوب که نصف اندازه درختان است بسازید و کلاه و پیراهن بپوشانید. پرندگان فکر می کنند که این انسان است و از درختان دور می مانند. شما باید یک بار در هفته جای آن را تغییر دهید تا پرندگان فکر کنند که این یک شخص واقعی است. شما همچنین باید ظاهر ترسناک را با قرار دادن یک کلاه بر روی آن یا یک آیتم از لباس تغییر دهید.

نصب بازدارنده

مرحله 5 : یک خفاش یا جغد را امتحان کنید.

شما می توانید از فروشگاه های خیاطی اشیا ساخته شده از پلاستیک، فروشگاه های سخت افزار محلی یا آنلاین خریداری کنید. پرندگان از گوزن ها و جغدها می ترسند و تصور می کنند که واقعی است. شما باید هر روزجغد را در یک درخت مختلف قرار دهید تا پرندگان فکر کنند که زنده هستند.

نصب بازدارنده

مرحله 6 : از یک دستگاه در حال حرکت استفاده کنید.

یک دستگاه در حال حرکت مثل یک عنکبوت که در حال چرخش است یا یک پرنده که موجب صدای خشن می شود پرندگان را می ترساند. به دنبال دستگاه های در حال حرکت در فروشگاه سخت افزار محلی خود یا فروشگاه های آنلاین باشید. آنها را از درختان آویزان کنید تا بتوانند پرندگان را متوقف کنند.

بیشتر دستگاه های در حال حرکت بوسیله ی باتری کار می کنند. شما باید به طور مرتب باتری ها را تعویض کنید تا دستگاه ها کار را ادامه دهند. گاهی اوقات دستگاه های در حال حرکت می توانند به مردم آسیب برسانند زیرا آنها به طور منظم صداهای بلند مرتبه را پخش می کنند.

نصب بازدارنده

مرحله 7 : استفاده از یک عامل بازدارنده مانند صدای پرنده برای درختان.

برای جلوگیری از بازدارندگی صدای پرنده در فروشگاه سخت افزار محلی یا آنلاین خود به دنبال آن هستید. این دستگاه ها تماس های پرنده ای را برای از دور کردن پرندگان ارسال می کنند. آنها را روی درختان خود بگذارید. این بازدارنده ها از باتری ها استفاده می کنند، بنابراین شما باید آنها را به طور مرتب جایگزین کنید. اکثر بازدارنده های صدا از امواج صوتی استفاده می کنند که نمی توانند توسط انسان شناسایی شوند، فقط توسط پرندگان. شما نباید از این دستگاه ها ناراحت شوید.

گام 2 - استفاده از موانع

استفاده از موانع

مرحله 1 : درختان را با شبکه های پلاستیکی بپوشانید.

شبکه سازی یک راه عالی برای جلوگیری از پرندگان و حفاظت درختان میوه است. از قطب های بامبو، حصار یا ستون های بلند برای ایجاد یک قاب در اطراف درخت استفاده کنید. سپس، شبکه را روی فریم بگذارید تا به زمین برسد. از سیم برای اتصال شبکه به زمین استفاده کنید تا حرکت نکند. با توجه به شرایط آب وهوای گرم و یا معتدل، شبکه ای باقی می ماند که به خوبی لنگر انداخته است. در نظر داشته باشید که موانع مانند شبکه های پلاستیکی ممکن است جذابیت درختان شما را نداشته باشند، اما آنها به دور نگه داشتن پرندگان کمک می کنند.

گام 3 - هرس کردن درختان

هرس کردن درختان

مرحله 1 : قطع شاخه هایی که بیش از حد رشد کرده اند.

از قیچی های باغ استفاده کنید تا شاخه هایی را که بیش از حد رشد کرده اند یا آسیب دیده اند بریده شوند. شاخه هایی را که از درون یکدیگر عبور می کنند یا به سمت تنه درختان رشد میکنند، بردارید. شاخه ها را در زاویه 45 درجه برش دهید و آنها را فقط در بالای تنه درختان بچرخانید. حذف شاخه ها از درخت باعث می شود پرندگان کمتر از یک سطح برای لانه سازی استفاده کنند. همچنین باعث می شود درخت به خوبی رشد کند.

اطلاعات مطلب

 • پرندگان
 • 5,302 بازدید
 • (5 votes, average: 5٫00 out of 5)
  Loading...
 • آخرین ویرایش توسط : فخر کامبیز - سه‌شنبه, 04 ژوئن 19, 3:44 ب.ظ
 • دریافت فایل
 • ویکی هاو

دیدگاه کاربران

 1. Avatar
  حجت شایا - 2019/05/15 - 10:13 ق.ظ
 2. Avatar
  سهیلا شهابی - 2019/07/30 - 10:43 ق.ظ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب


تازه‌ترین جزئیات از ساخت داروی “درمان تومور مغزی” توسط متخصصان ایرانی; رئیس مرکز تحقیقات صرع دانشگاه مونستر آلمان تازه‌ترین جزئیات از ساخت داروی “درمان تومور مغزی” توسط متخصصان ایرانی با عنوان “نانودارو کورکومین” را تشریح کرد. پروفسور علی ‌گرجی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در استان تهران، در پاسخ به این سؤال که نانوداروی کورکومین چگونه می‌تواند با تومور مغزی مبارزه کند، اظهار داشت: نانوداروی کورکومین که ماده اصلی آن زردچوبه است برای درمان سرطان مغز به‌کار می‌رود و حتی در علم قدیم و طب سنتی زردچوبه داروی ضدالتهاب معرفی شده و در تحقیقات زیادی که روی سلول‌های سرطانی مختلف انجام شده است ثابت شد زردچوبه نه‌فقط برای سرطان مغز بلکه در درمان سرطان‌های دیگر مانند سرطان پستان و سرطان روده هم مؤثر است.

خبرگزاری فارس: رابطه‌بازان و مفسدان در آینده کشور هیچ جایی ندارند; رئیس قوه قضائیه در مراسم تشییع شهدا، گفت: خون شهدا این نظام را تضمین کرده است، آینده از آنِ متقین است و پولداران و رابطه‌بازان و مستکبران و مفسدان در آینده هیچ جایی ندارند.