گام 1 - نصب بازدارنده

نصب بازدارنده

مرحله 1 : نصبCD-ROM ها بر روی شاخه درختان.

پرندگان سطوح بازتابنده را دوست ندارند و از طریق CD-ROM ها از آن منطقه می روند، مخصوصا وقتی که آنها نور خورشید را بازتاب می دهند. نخ هایی را در اطراف CD-ROM ها قرار دهید. آنها را از 2 تا 4 اینچ (5.1 تا 10.2 سانتیمتر) پایین بیاورید.

اگر شما در حال تلاش برای دور کردن پرندگان از درختان میوه هستید، ابتدا میوه را برداشت کرده و سپس CD-ROM ها را حذف کنید. شما می توانید آنها را در سال آینده دوباره استفاده کنید. شما همچنین می توانید به جای CD-ROM ها از صفحات پای استفاده کنید، زیرا آنها نیز بازتابنده ی خوبی هستند.

نصب بازدارنده

مرحله 2 : روبان های براق بر روی شاخه ها.

روبان های براق نیز پرندگان را از درختان دور خواهند کرد. روبانهای ساخته شده از مواد براق در رنگهای روشن مانند قرمز، زرد یا نارنجی.

اطمینان حاصل کنید که پس از یک طوفان و یا آب و هوای بد، روبان های براق را جایگزین کنید تا موثر باشند.

نصب بازدارنده

مرحله 3 : میان درختان از بالن های ترسناک استفاده کنید.

خرید بالن با چهره های ترسناک که از مواد براق ساخته شده است. بالن با چهره های پرنده ای ایده آل هستند، زیرا پرندگان را به فکر کردن در مورد شکارچیان می اندازند. آنها را بر روی شاخه های درختان بگذارید. هم چنین شما باید یک بار در هفته بالن های اطراف درختان را حرکت دهید تا پرندگان فکر کنند که زنده هستند.

نصب بازدارنده

مرحله 4 : آدمکی را در پایین درخت قرار دهید.

یک آدمک از نی و چوب که نصف اندازه درختان است بسازید و کلاه و پیراهن بپوشانید. پرندگان فکر می کنند که این انسان است و از درختان دور می مانند. شما باید یک بار در هفته جای آن را تغییر دهید تا پرندگان فکر کنند که این یک شخص واقعی است. شما همچنین باید ظاهر ترسناک را با قرار دادن یک کلاه بر روی آن یا یک آیتم از لباس تغییر دهید.

نصب بازدارنده

مرحله 5 : یک خفاش یا جغد را امتحان کنید.

شما می توانید از فروشگاه های خیاطی اشیا ساخته شده از پلاستیک، فروشگاه های سخت افزار محلی یا آنلاین خریداری کنید. پرندگان از گوزن ها و جغدها می ترسند و تصور می کنند که واقعی است. شما باید هر روزجغد را در یک درخت مختلف قرار دهید تا پرندگان فکر کنند که زنده هستند.

نصب بازدارنده

مرحله 6 : از یک دستگاه در حال حرکت استفاده کنید.

یک دستگاه در حال حرکت مثل یک عنکبوت که در حال چرخش است یا یک پرنده که موجب صدای خشن می شود پرندگان را می ترساند. به دنبال دستگاه های در حال حرکت در فروشگاه سخت افزار محلی خود یا فروشگاه های آنلاین باشید. آنها را از درختان آویزان کنید تا بتوانند پرندگان را متوقف کنند.

بیشتر دستگاه های در حال حرکت بوسیله ی باتری کار می کنند. شما باید به طور مرتب باتری ها را تعویض کنید تا دستگاه ها کار را ادامه دهند. گاهی اوقات دستگاه های در حال حرکت می توانند به مردم آسیب برسانند زیرا آنها به طور منظم صداهای بلند مرتبه را پخش می کنند.

نصب بازدارنده

مرحله 7 : استفاده از یک عامل بازدارنده مانند صدای پرنده برای درختان.

برای جلوگیری از بازدارندگی صدای پرنده در فروشگاه سخت افزار محلی یا آنلاین خود به دنبال آن هستید. این دستگاه ها تماس های پرنده ای را برای از دور کردن پرندگان ارسال می کنند. آنها را روی درختان خود بگذارید. این بازدارنده ها از باتری ها استفاده می کنند، بنابراین شما باید آنها را به طور مرتب جایگزین کنید. اکثر بازدارنده های صدا از امواج صوتی استفاده می کنند که نمی توانند توسط انسان شناسایی شوند، فقط توسط پرندگان. شما نباید از این دستگاه ها ناراحت شوید.

گام 2 - استفاده از موانع

استفاده از موانع

مرحله 1 : درختان را با شبکه های پلاستیکی بپوشانید.

شبکه سازی یک راه عالی برای جلوگیری از پرندگان و حفاظت درختان میوه است. از قطب های بامبو، حصار یا ستون های بلند برای ایجاد یک قاب در اطراف درخت استفاده کنید. سپس، شبکه را روی فریم بگذارید تا به زمین برسد. از سیم برای اتصال شبکه به زمین استفاده کنید تا حرکت نکند. با توجه به شرایط آب وهوای گرم و یا معتدل، شبکه ای باقی می ماند که به خوبی لنگر انداخته است. در نظر داشته باشید که موانع مانند شبکه های پلاستیکی ممکن است جذابیت درختان شما را نداشته باشند، اما آنها به دور نگه داشتن پرندگان کمک می کنند.

گام 3 - هرس کردن درختان

هرس کردن درختان

مرحله 1 : قطع شاخه هایی که بیش از حد رشد کرده اند.

از قیچی های باغ استفاده کنید تا شاخه هایی را که بیش از حد رشد کرده اند یا آسیب دیده اند بریده شوند. شاخه هایی را که از درون یکدیگر عبور می کنند یا به سمت تنه درختان رشد میکنند، بردارید. شاخه ها را در زاویه 45 درجه برش دهید و آنها را فقط در بالای تنه درختان بچرخانید. حذف شاخه ها از درخت باعث می شود پرندگان کمتر از یک سطح برای لانه سازی استفاده کنند. همچنین باعث می شود درخت به خوبی رشد کند.