ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه هزینه های رانندگی خود را محاسبه کنید؟

چگونه هزینه های رانندگی خود را محاسبه کنید؟

اگر شما یاد بگیرید که چگونه هزینه،مسافت و میزان رانندگی خود را محاسبه کنید ،برایتان مشخص میشود که چقدر هزینه صرف میکنید برای رانندگی خود.محاسبه قیمت سوخت،نگه داری و بیمه، از جمله راه هایی هستند که می توانند به شما در این امر کمک کنند.

مطالب مرتبط


گام 1 - محاسبه ی هزینه های سوخت

محاسبه ی هزینه های سوخت

با نوشتن تعداد کیلومترهایی که با استفاده از کیلومترشمار نشان داده می شود می توان هزینه های سوخت را محاسبه کرد. این اقدام را موقعی انجام دهید که باک سوخت خودروی شما تقریبا خالی است.

محاسبه ی هزینه های سوخت

موقعی که مخزن یا باک اتومبیل خالی باشد اقدام به سوخت گیری نمایید. سعی کنید به طور کامل ( تاانتها) باک را پر نکنید.

محاسبه ی هزینه های سوخت

دوباره از قسمتی که سوخت خودرو را نشان می دهد شماره و تعداد لیتر بنزینی که از باک خود برای سوخت گیری اقدام می کنید یادداشتی را بردارید.سعی کنید باک را تا انتها پر نکنید.

محاسبه ی هزینه های سوخت

دوباره کیلومتر را چک کنید و از شماره و کیلومتر قبلی ،شماره یا مقدار جدید را تفریق کنید و ببینید که چقدر رانندگی کرده اید.تفاوت عدد بین دو کیلومتر( قبلی و جدید) را بنویسید.برای مثال اگر مقدار شما 30000مایل بود (یعنی در کیلومتر قبلی) و پس از سوخت گیری مجدد به 30300 برسد، اگر آنه را از هم کم کنید چیزی حدود 300 مایل رانندگی بدست می آید.

محاسبه ی هزینه های سوخت

مقدار کیلومتر یا مایل بدست آمده را تقسیم بر سوخت گیری نمایید

 برای مثال: اگر 300 مایل رانده اید و 15 گالن یا(5678)لیتراستفاده کرده اید،خودروی شما تقریبا 20مایل در هر گالن یا 8.5 کیلومتر در هر لیتر استفاده می کند.

محاسبه ی هزینه های سوخت

تقسیم کردن مسافت رانندگی در یک ماه به (کیلومتر یا مایل) در هر لیتر

اگر خودروی شما 30000 مایل درطول 40 ماهاستفاده کرده ،چیزی حدود 750 مایل در هر ماه رانندگی کرده اید. در این مثال فرضی 750 مایل را تقسیم بر 20 گالن یا 75.7 لیتر کرده ایم تا در هر ماه لیتر مصرفی شما بدست آید.که در اینجا چیزی حدو 3705 گالن یا 142 لیتر بدست آمده است.

محاسبه ی هزینه های سوخت

ضرب کردن کل مقدار سوخت در هر ماه در هزینه های سوخت گیری در هر ماه  به لیتر(گازوئیل و ...).اگر قیمت گاز 4 دلار در هر گالن باشد ، شما 128 دلار درهر ماه به سوخت خود هزینه کرده اید ویا به عبارتی 17 سنت در مایل.

گام 2 - نگهداری و بیمه

نگهداری و بیمه

- تمام هزینه های خودرو مربوط به یکسال اعم از ( گاز،بنزین، روغن و ...) تایر یا دیگر موارد تعمیر و نگهداری هزینه های سرویس ماشین و بیمه را جمع کنید.(اضافه کنید). جمع کل این موارد را به تعداد ماه های سال یعنی 12 تقسیم کرده تا هزینه ماهانه بدست آید.برای مثال اگر جمع کل 1.890 در سال بود،هزینه های تعمیر،نگه داری، بیمه و سرویس چیزی حدود 157.50 دلار در هر ماه می شود.

نگهداری و بیمه

هزینه های معاینه و موارد مشابه مثل ثبت را به 12 تقسیم کنید.به فرض اگر کل هزینه های یکسال 100دلار در هر سال باشد، ماهانه حدود 8.33 دلار هزینه ماشین می باشد.

گام 3 - هزینه های رانندگی

هزینه های رانندگی

تمام هزینه های ماهانه از قبیل قیمت سوخت، نگهداری، تعمیر، بیمه، معاینه و ثبت را جمع کرده و ببینید اتومبیل شما در یک ماه چقدر هزینه داشته است. در مثال بالا که بطور فرضی و ساختگی می باشد هزینه های ماهانه چیزی حدود 293.83 دلار در هر ماه می باشد

هزینه های رانندگی

 تمام هزینه های صرف شده به ماشین 293.83 دلار را تقسیم بر مسافت طی شده 750 مایل کرده که بدین ترتیب قیمت در هر مایل بدست می آید. در مثال بالا برای این ماشین قیمت محاسبه شده در هر مایل چیزی حدود 39.17 در مایل یا 24 سنت در هر کیلومتر می باشد.

هزینه های رانندگی

توجه کنید که در تمامی موارد اشاره شده ی بالا هزینه های دیگری مثل هزینهای پرداختی موقع خرید، هزینه های مسافرت، استهلاک ماشین، تصادف، هزینه ی پارکینگ و عوارض، و دیگر هزینه های پرداختی که در انتظار ماشین است از طرف جامعه یا کارخانه مثل هزینه های جاده سازی یا تعرفه های کاهش آلودگی هوا گنجانده نشده است. یکی از وب سایت ها کل هزینه هایی که شامل ماشین می شود را محاسبه کرده که چیزی حدود 1.41 دلار در هر مایل یا به عبارتی 83 سنت در هر کیلومتررا تخمین زده است.

اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب