ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه نیازمندی های مشتری را پیش بینی کنیم؟ (۱)

چگونه نیازمندی های مشتری را پیش بینی کنیم؟ (۱)

پیش بینی نیازهای مشتری، بخش مهمی از اکثر کسب و کار خرده فروشی و عمده فروشی است، به خصوص در محیط های خرده فروشی بیشتر به چالش کشیده میشوند. پیش بینی نیازهای مشتری فرصت هایی برای رشد شخصی و حرفه ای فراهم می کند.نیازهای یک راننده کامیون در مقابل یک مادر باردار با کودکان ممکن است حتی برای خرید یک فنجان قهوه متفاوت باشد، در زیر برخی از مراحل به شما کمک می کند پیش بینی خود را از نیازهای مشتری بهبود بخشید. لطفا  تا پایان این مقاله مهم و کاربردی همراهی بفرمایید…

 

مطالب مرتبط


گام 1 - درخواست ابزارهای مدیریت ارتباط با مشتری (CMR)

درخواست ابزارهای مدیریت ارتباط با مشتری (CMR)

این ابزارهاد می توانند به عنوان نرم افزار خریداری شده یا می تواند توسط تیم بازاریابی راه اندازی شود. ابزارهای CRM به شما کمک میکند تا اطلاعاتی در مورد مشتری جمع آوری کنید که شامل موارد زیر می باشد:

پیگیری موفقیت بازاریابی

پیگیری ارتباط با مشتری

پیگیری موفقیت فعالیت های بازاریابی خود

گام 2 - رویکرد بهترین اقدام آتی(NBA)

رویکرد بهترین اقدام آتی(NBA)

این اقدام عملی می تواند پیش بینی کند که مشتریان شما در آینده چه نیازهایی خواهند داشت. با این رویکرد شما می توانید ار چشم داشت مشتریان خود آگاه شوید و یک مشتری وفادار جذب کنید.

برای مثال درنظر بگیرید که شما صاحب یک شیرینی فروشی هستید. فردی برای سفارش کیک عروسی دخترش به شما مراجعه می کند.شما به عنوان مسول این شیرینی فروشی میتوانید پیشنهاد دهید که مدل و طعم کیک چه شکلی باشد یا فردی درنظر بگیرید که به شما سفارش کیک تولد می دهد. میدانیم که برای کیک تولد از شمع استفاده می شود پس میتوانیم به او شمع را پیشنهاد دهیم. با پیش بینی نیازهای آتی آن فرد شما قادر خواهید بود که فروش بیشتری داشته باشید

گام 3 - یک چشم انداز روشن از آینده داشته باشید.

یک چشم انداز روشن از آینده داشته باشید.

شما می خواهید که پاسخ های روشنی به سوالات مهمی داشته باشید که آینده ی کسب و کار شما را تعریف می کند که هر دو جنبه مالی و مشتری مداری شامل شود. این به شما کمک خواهد کرد تا نه تنها نیازهای مشتری را پیش بینی کنید بلکه نیاز های کسب و کار و کارکنان خود را نیز پیش بینی نماید. از خودتان بپرسید:

من چه چیزی برای مشتری خود میخواهم؟

برای چه کسب وکار من وجود دارد؟

گام 4 - پاسخگو باشید.

پاسخگو باشید.

برای جلب مشتریان وفادار این نکته بسیار مهم است که مجموعه کارای انجام گرفته شرکت پاسخگو باشید.پاسخگو بودن باید از همان بدو ورود مشتری از درب انجام گیرد. خوش آمد گویی را از همان جلو در انجام دهید تا نشان دهید که شما علاقه شخصی به مشتری دارید.در قبال اشتباهات پاسخگو باشید و در صدد رفع آن برآیید.

گام 5 - با مشتریان و کارفرمایان و کارکنان صادق و فروتن باشید.

با مشتریان و کارفرمایان و کارکنان صادق و فروتن باشید.

صداقت بهترین عمل است اگر یک مشتری اشکالی را از یک محصول یا پروزه مطرح کرد با او صادقانه رفتار کنید چرا که آنها از این طرز رفتار و صداقت خوششان می آید و میتواند همین صداقت به داشتن رابطه کاری صمیمی کمک کند. هرگز به مشتری وعده ی بی حساب و کتاب ندهید.

.

.

جهت مشاهده ادامه مطلب (بخش دوم )کلیک فرمایید ..

اطلاعات مطلب

  • دنیای کار
  • 586 بازدید
  • blankblankblankblankblank (5 votes, average: 5,00 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : - جمعه, 07 جولای 17, 8:32 ب.ظ
  • ویکی هاو

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب