ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه نور آفتاب به خودرو اسیب میرساند؟

چگونه نور آفتاب به خودرو اسیب میرساند؟

همه رانندگان سعی بر این دارند که خودروی خود را به بهترین نحو شکل از اسیب نگه داری کنند عوامل زیادی به ماشین اسیب میرساند

یکی از جمله ی این عوامل نور میباشد ماشین اگر مداوم در زیر تابش تور افتاب باشد صدمه های گرانی به ماشینمان وارد میکنند

مطالب مرتبط


گام 1 - بررسی صدمات نور افتاب به ماشین:

بررسی صدمات نور افتاب به ماشین:

 

نور مستقیم خورشید می تواند به بیرون و داخل ماشین شما آسیب برساند. اشعه فرابنفش و حرارت بیش از حدی که ایجاد می کند می تواند خسارت زیادی به اجزای داخل ماشین وارد کند و تعمییر این لوازم هزینه زیادی دارد. داشبورد ماشین بیشترین مکانی است که در معرض نور است که با شیشه جلو ماشین میزان حرارت آن شدید می شود به همین دلیل زودتراز بقیه لوازم ماشین رنگش را از دست می دهد.

بررسی صدمات نور افتاب به ماشین:

موارد مشابهی برای صندلی ها و تودوزی های ماشین ایجاد می شودکه با نور خورشید مخصوصا اگر روکش صندلی ها چرم باشد زودتر کهنه می شوندو در رنگ های مشکی و تیره رنگ خراب شدن رنگ صندلی ها بیشترمشخص می شود و همچنین نور خورشید باعث از بین رفتن روغن های طبیعی چرم ها و خشک و سفت شدن و ترک خوردگی آن ها می شود.

بررسی صدمات نور افتاب به ماشین:

تابش نور خورشید بر بدنه ماشین باعث کدر شدن و خراب شدن رنگ آن می شود. رنگ های تیره مانند سیاه،آبی و قرمز زودتر خراب می شوند.

قطعات پلاستیکی که در خارج ماشین استفاده می شود مانند گلگیر،سپر و پوشش آینه ها نیز در مقابل تابش زیاد نور خورشید از بین می روند.

بررسی صدمات نور افتاب به ماشین:

برای جلوگیری ویا حداقل کردن آسیب به ماشین همیشه سعی کنید در سایه پارک کنید و اگر مجبور به پارک ماشین مقابل نور خورشید شدید از محافظ های نوری برای شیشه های جلوی ماشین استفاده کنید ویا از چادر ماشین که لایه دوم ان پنبه ای است استفاده کنید.

بررسی صدمات نور افتاب به ماشین:

 

چادرهای نامرغوب با قرار گرفتن زیاد زیر نور خورشید با تولید گازهای شیمیایی باعث آسیب به بدنه ماشین شما و حتی ایجاد خط و خش می شوند. رعایت کردن این نکات می تواند تا حد زیادی رنگ ماشین شما را از آسیب در برابر نور خورشید محافظت کند.

اطلاعات مطلب

  • خودرو
  • 753 بازدید
  • blankblankblankblankblank (2 votes, average: 5,00 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : فخر کامبیز - جمعه, 16 ژوئن 17, 1:26 ب.ظ
  • ویکی چجور

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب