ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

4 + هشت =

بستن

صرافی ملی ایران قیمت لحظه‌ای آخرین بروز رسانی 10:11:01*** 1398/05/28: قیمت فروش دلار 11700 تومان و قیمت فروش یورو 13200 تومان

تیتر اصلی روزنامه ها  دوشنبه 1398/05/28::: مردم سالاری: جعبه سیاه پتروشیمی‌گیت کیست؟ جلیل سبحانی مدیر عامل شرکت اسپک، از شرکت‌های زیرمجموعه بازرگانی پتروشیمی، اخیرا بازداشت شده است. گفته می‌شود جلیل سبحانی دارای اطلاعات ارزشمندی در مورد فساد بزرگی است که در شرکت بازرگانی پتروشیمی بلافاصله پس از خصوصی‌سازی این شرکت صورت گرفته و با تحقیق و تفحص از او، ممکن است شاه‌مهره‌های پتروشیمی‌گیت از سایه خارج شده و در معرض داوری و عدالت قرار گیرند. *** شرق: موافقان و مخالفان سخنان کرباسچی; اصلاحات یا خروج از اصلاحات *** ایران: مروری بر مواضع سید حسن نصرالله و سردار سلیمانی نسبت به ظریف; دوگانه کاذب مقاومت مذاکره; جاوید قربان اوغلو، دیپلمات پیشین در گفت‌وگو با «ایران»: مخالفان دیپلماسی برای نظام هزینه‌تراشی می‌کنند; کشتی آزاد شده ایرانی هنوز سواحل جبل الطارق را ترک نکرده که یک جریان سیاسی به سیاق همیشه، مصادره به مطلوب‌های جناحی در راستای القای دوگانه سازی‌های مختلف را کلید زده است. *** اطلاعات: در کنگره ملی و همایش سراسری الماس‌های درخشان; دکتر ظریف: موظفیم بار فشار معیشتی را از زندگی مردم برداریم *** ابتکار: دورنمای جنگ نامتقارن در یمن; همزمان با پیچیده‌تر شدن تحولات یمن، وزارت خارجه ایران روز گذشته میزبان نشستی با حضور علی اصغر خاجی، دستیار ارشد وزیر خارجه در امور سیاسی، محمد عبدالسلام سخنگوی انصارالله و سفرای چهار کشور اروپایی انگلستان، آلمان، فرانسه و ایتالیا بود. به گفته منابع خبری محور این مذاکرات در‌خصوص حل و فصل سیاسی بحران یمن، توقف جنگ و نیز راهکاری برای نجات غیرنظامیان یمنی بود. *** کیهان: خصوصی‌سازی ضروری است اما دولت وارونه اجرا می‌کند! خصوصی‌سازی از نیازهای ضروری اقتصاد است اما طی قریب به دو دهه گذشته دولت‌ها عمدتا خلاف جهت خصوصی‌سازی واقعی حرکت کرده‌اند. *** دنیای اقتصاد:  مهار تورم با کنترل قیمت‌ها؟ ۹۲ درصد رای منفی دادند; استیضاح قیمت‌گذاری دستوری; ۹۲ درصد شرکت‌کنندگان در نظرسنجی یک برنامه تلویزیونی، رای به ناموفق بودن قیمت‌گذاری دستوری دادند. این رای تاییدکننده نظر کارشناسانی است که اعتقاد دارند تنظیم بازار با هدف کنترل تورم محکوم به شکست است. *** آرمان امروز:  كاهش قيمت‌ مسكن كليد خورد; کارشناسان می‌گویند در ماه‌های بهمن‌، اسفند و اردیبهشت‌ که جزو ماه‌های پرمعامله محسوب می‌شوند، شاهد عملکردهای هیجانی در بازار مسکن بودیم. اما هیچ‌گاه این هیجانات در بازار پایدار نمی‌ماند و آنگونه که از اظهارات بنگاهداران مسکن بر می‌آید پس از سومین ماه سال، کسادی در بازار مسکن حکفرما شده است. ***

چگونه نهال سیب پرورش دهیم؟

چگونه نهال سیب پرورش دهیم؟

پرورش نهال سیب

شما می‌توانید نهال سیب را از طریق دانه سیب پرورش دهید ، اما به خاطر داشته باشید که نوع درخت سیب که پرورش خواهید داد ممکن است همان دانه نباشد که شما کاشته بودید. برای مثال اگر دانه سیب زنوز (سیب منطقه آذربایجان ) را بکارید ممکن است به درخت سیب زنوز نرسید، ممکن است نوع دیگری از سیب از خاندان سیب زنوز باشد . اگر می‌خواهید یک نهال سیب از بذر بکارید چند چیز وجود دارد که برای افزایش شانس موفقیت خود نیاز دارید انجام دهید. در این مقاله با کمک از متخصصین کشاورزی مراحل بذرگیری و پرورش نهال سیب را برایتان شرح می دهیم.

اگر مخاطب جدید ویکی چجور هستید ضمن خوش آمد گویی خدمتتان میرسانیم که این وب سایت یک دانشنامه مهارت محور است.

به صورت رایگان در اختیار تمام هم میهنان عزیزمان قرار گرفته است.

لطفا در قسمت کامنت پایین صفحه هر گونه انتقاد یا پیشنهاد خود را جهت بهتر شدن کیفیت مطالب ارائه نمایید.

تمام هدف وب سایت و مدیران آن ارائه آموزشی مفید است.

لذا چنانچه از دید شما زاویه ای از این رسالت وجود دارد لطفا از ما دریغ نفرمایید.

 
 

چگونه ها را از ما بخواهید
ویکی چجور
پایگاه تخصصی چکونگی انجام کار

مطالب مرتبط


گام 1 - شبیه سازی زمستان

شبیه سازی زمستان

انتخاب دو نوع بذر برای جفتگیری

نهال سیب باید به صورت جفت (نر و ماده) به منظور بارداری درختان سیب کاشته شود ، بنابراین به یک نوع دیگری به غیر از درخت سیبی که انتخاب کرده ایم، برای گرده‌افشانی نیاز داریم. شما می‌توانید بذر را از سیبی که می‌خورید و یا دانه‌های سیبی که در فروشگاه می فروشند تهیه کنید. به خاطر داشته باشید که کاشت یک درخت سیب از دانه‌هایی که شما جمع‌آوری کرده‌اید لزوما ً تضمین نمی‌کند که درختی که از این دانه‌ها تولید می‌شود بار بیاورد یا همان نوع سیب باشد که میوه آن را خورده اید. سعی کنید دانه درخت‌های سیبی را انتخاب کنید که در منطقه آب و هوای شما خوب رشد می‌کنند.

  • اگر می‌خواهید سیب را به عنوان درخت میوه پرورش دهید، توصیه می‌شود به جای کاشت درخت سیب از بذر سیب، نهال سیب  را از یک پرورشگاه نهال خریداری کنید.
  • زمانی که می‌خواهید یک درخت سیب از دانه بزرگ کنید ، باید به خاطر داشته باشید که درخت تولید شده هیچ گاه به ارتفاع کامل خود یعنی حدود ۳۰ فوت ( ۹ متر ) رشد نخواهد رسید (نسل دانه ضعیف تر است).

دانه ها را از سیب جدا نمایید.

وقتی دانه‌ها را از میوه جدا کردید و از شر هر تکه میوه که به دانه‌ها چسبیده‌است خلاص شده‌اید، باید آن‌ها را خشک کنید. این به معنای خشک کردن آن‌ها تا زمانی است که رطوبت و نم در پوسته دانه سیب وجود نداشته باشد.

دانه ها را با یک دستمال کاغذی نمناک بپوشانید.

دستمال کاغذی و دانه‌ها را در یک ظرف پلاستیکی که قابل‌بسته شدن باشد،یا قوطی در دار قرار دهید. ظرف شما هر چه باشد مطمئن شوید که بسته‌ است.

  • شما هم چنین می‌توانید از خزه، به جای دستمال کاغذی استفاده کنید .

دانه ها را در یخچال قرار دهید.

دانه‌ها به یک دوره از قرار گیری در دماهای سرد نیاز دارند که برای عمل آوری انها نیاز است. اینکار اساسا یک زمستان شبیه‌سازی شده است . در این زمان دانه‌ها شروع به رشد کرده و جوانه میزنند. آن‌ها باید ۷۰ تا ۸۰ روز در آنجا بمانند. دما را در حدود ۴۰ تا ۵۰ ºF ( ۴.۴ تا ۱۰ ºC ) نگه دارید و دمای بهینه ۴۰ تا ۴۱ ºF ( ۴.۴ تا ۵ ºC ) است .

به صورت مدام کنترل کنید تا دستمال مرطوب باقی بماند

مهم است تمام زمانیکه دانه های در یخچال هستند دستمال کاغذی را مرطوب نگه دارید، بنابراین هر روز آن‌ها را بررسی کنید. اما به خاطر داشته باشید که دانه‌ها زمانی که در یخچال هستند جوانه نخواهند زد.

گام 2 - کاشت جوانه ها

 

آماده سازی گلدان و خاک دانه جوانه زده سیب

دانه‌ها نیاز خواهند داشت که در ظرف دیگری مثل یک گلدان کاشته شوند . از یک گلدان خوب استفاده کنید . دانه‌های سیب در خاک با سطح pH خنثی بهتر رشد می‌کنند . گلدان‌ها را با خاک پر کنید و یک گودال در خاک ایجاد کنید که یک تا دو برابر بزرگ‌تر از جوانه بذر سیب باشد.

کود شیمیایی اضافه نکنید . این کار لازم نیست اگر چه شما می‌توانید کود گیاهی به خاک اضافه کنید. اگر می‌خواهید نهال ترقی بیشتری داشته باشد می توانید کود گیاهی یا خاک برگ به خاک اضافه کنید.

گام 3 - کاشت جوانه ها در محیط خارج از خانه

برای نهال خود یک مکان مناسب انتخاب نمایید.

چندین عامل مهم وجود دارند که توسط انها  می توانید نقطه‌ای را که درخت تان را بکارید را مشخص کنید . این‌ عاملها شامل نور خورشید ، خاک و فضا هستند.

  • نور خورشید : درختان سیب به آفتاب کامل نیاز دارند. این به این معنی است که هر روز باید شش تا هشت ساعت نور مستقیم خورشید را دریافت کنند . جایی که درخت تان میکارید به شرایط محل شما بستگی خواهد داشت . یک شیب شرقی معمولا ً یک انتخاب خوب است ، اما شیب رو به شمال نیز ممکن است کارساز باشد. گزینه‌های خود را برای مکان‌های احتمالی قبل از کاشت ارزیابی کنید.
  • خاک : درختان سیب پاهای خیس را دوست ندارند . این بدان معنی است که آن‌ها باید در خاکی کاشته شوند که رطوبت را حفظ کرده اما خیس و پر آب نباشند. خاک باید به طور متوسط غنی باشد و سطح PH نسبتا ً خنثی داشته باشد.
  • فضا : چون شما درخت خود را از دانه پرورش می‌دهید، به اندازه متوسط رشد خواهند کرد، به این معنی که می‌تواند به ۲۰ تا ۳۰ فوت (6 تا  حداکثر ۹ متر ارتفاع ) برسند. شما باید مطمئن شوید که فضای کافی برای رشد ریشه های درختان وجود دارد. برنامه‌ریزی کنید که درخت تان را حداقل ۳۰ فوت ( ۹.۱ متر ) با فاصله از درختان دیگر بکارید ، به خصوص اگر در حال کاشت دو درخت سیب در یک ردیف هستید.

گام 4 - مراقبت از نهال سیب

درخت خود را آبیاری کنید.

در حالی که درخت هنوز کوتاه است ( تقریبا 20 تا 30 سانتی متر) درخت باید هر ۱۰ تا ۱۲ روز آبیاری شود. بعد از این که درخت رشد کرد, می‌توانید آبیاری را به میزانی کاهش دهید که فقط خاک مرطوب بماند ( دقت کنید خیس نباشد ).

در هنگام رشد , شما باید کم‌تر به آن‌ها آب بدهید . اما در تابستان هر یک تا دو هفته درخت تان را آبیاری کنید.

در زمان‌های دیگر سال، شما می‌توانید به طبیعت اجازه دهید تا بقیه کارها را انجام دهند مگر این که در یک منطقه بسیار خشک زندگی کنید.

اگر این مورد صدق کند، باید هر هفته ابیاری انجام دهید.

اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

  1. Avatar
    حجت شایا - 2019/05/13 - 11:24 ق.ظ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب


تازه‌ترین جزئیات از ساخت داروی “درمان تومور مغزی” توسط متخصصان ایرانی; رئیس مرکز تحقیقات صرع دانشگاه مونستر آلمان تازه‌ترین جزئیات از ساخت داروی “درمان تومور مغزی” توسط متخصصان ایرانی با عنوان “نانودارو کورکومین” را تشریح کرد. پروفسور علی ‌گرجی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در استان تهران، در پاسخ به این سؤال که نانوداروی کورکومین چگونه می‌تواند با تومور مغزی مبارزه کند، اظهار داشت: نانوداروی کورکومین که ماده اصلی آن زردچوبه است برای درمان سرطان مغز به‌کار می‌رود و حتی در علم قدیم و طب سنتی زردچوبه داروی ضدالتهاب معرفی شده و در تحقیقات زیادی که روی سلول‌های سرطانی مختلف انجام شده است ثابت شد زردچوبه نه‌فقط برای سرطان مغز بلکه در درمان سرطان‌های دیگر مانند سرطان پستان و سرطان روده هم مؤثر است.

خبرگزاری فارس: رابطه‌بازان و مفسدان در آینده کشور هیچ جایی ندارند; رئیس قوه قضائیه در مراسم تشییع شهدا، گفت: خون شهدا این نظام را تضمین کرده است، آینده از آنِ متقین است و پولداران و رابطه‌بازان و مستکبران و مفسدان در آینده هیچ جایی ندارند.