ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

شانزده − پنج =

بستن
بستن

چگونه نظام پرداخت خوبی در محیط کاری خود پیاده سازی کنیم؟

چگونه نظام پرداخت خوبی در محیط کاری خود پیاده سازی کنیم؟

نظام پرداخت در واقع به نوعی جبران خدماتی می باشد که کارکنان در جهت رسیدن به اهداف سازمان ، آن را یاری می کنند. اما برای اینکه این خدمات به خوبی بتواند مسایل انگیزشی را در کارکنان ایجاد نماید باید به مواردی توجه شود که در این مقاله به بررسی این موارد می پردازیم.

مطالب مرتبط


گام 1 - هماهنگی در کل سازمان

هماهنگی در کل سازمان

برای اینکه سازمان راحت تر به اهداف خود دست یابد لازم و ضروری می باشد که کل سازمان را متحد و یکپارچه کنیم اهداف و وظایف بطور واضح آشکار و ملموس گردد. هماهنگی در سازمان بسیار مهم می باشد زیرا اگر مجموعه منسجم نباشد راه رسیدن به هدف نیز مشکل خواهد بود. نظام پاداش در سازمان نیز بطور منظم صورت گیرد و خدمات کارکنان جبران گردد تا انگیزه کارکنان کاهش پیدا نکند.

گام 2 - مدیریت عملکرد

مدیریت عملکرد

در یک مجموعه کاری همواره باید توجه نمایید که افراد مختلف عملکرد یکسانی ندارند. برخی عملکردها مناسب و برخی کم کاری می نمایند. حتی برخی کارها دارای سختی کار می باشند. تمامی این موارد باید در سیستم پرداخت لحاظ گردد بدین صورت که حجم کاری نیز می تواند از معیارهایی باشد که در سیستم پاداش نقش تعیین کننده ایفا می کند. تمامی این موارد به عنوان یک شاخص در تعیین حقوق باید لحاظ گردند تا حق و حقوقی از کسی ضایع نشده و بین کارها تفاوت قایل شویم و هرس به اندازه کارکرد خود حقوق دریافت نماید.

گام 3 - مدیریت پاداش

مدیریت پاداش

یکی از راه های افزایش انگیزه در کارکنان دادن پاداش می باشد. اما باید توجه کنیم پاداش ها نباید برای همه یکسان باشد بلکه باید بر اساس عملکرد و شاخص های دیگری که هر مدیر برای مجموعه خود در نظر می گیرد ، صورت گیرد. بدین صورت که هرچه حجم کاری و عملکرد کارکنان بهتر و موثرتر باشد باید نظام پرداخت میزان پاداش بیشتری برای چنین کارکنانی در نظر گیرد. تنها در این صورت خواهد بود که کم کاری در سازمان کاهش پیدا کند زیرا وتی افراد پی ببرند که تفاوتی میان کارکنان فعال تر و دیگران وجود دارد همگی آن ها تلاششان را افزایش خواهند داد.

گام 4 - دادن سهام به کارکنان

دادن سهام به کارکنان

برای اینکه مسولیت پذیری کارکنان را افزایش دهیم می توانیم آن ها را در سهام شرکت سهیم نماییم. این کار باعث می شود تا کارکنان به عنوان سهام داران شرکت و سازمان از تمام سعی و تلاش خود استفاده نمایند تا به اهداف سازمانی برسند و این به آن دلیل می باشد که موفقیت و شکست سازمان برای فرد بیش از گذشته اهمیت دارد زیرا با سهام دار شدن وی شکست سازمان را شکست خود و پیروزی سازمان را موفقیت خود قلمداد می نماید.

اطلاعات مطلب

  • دنیای کار
  • 321 بازدید
  • blankblankblankblankblank (No Ratings Yet)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : kh hatefi - دوشنبه, 22 ژانویه 18, 5:16 ب.ظ
  • مدیریت کسب و کار

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب