گام 1 - مراحل طراحی ناخن

ابتدا وسایل و لوازم مورد نیا برای طراحی ناخن را اماده نمایید.

وسایل مورد نیاز:

1- تکه هایی از روزنامه
2- (Base coat)پوشش یا روکش پایه ناخن ( بی رنگ یا شفاف و براق )
3- لاک ناخن رنگ روشن
4- الکل مخصوص ناخن یا آب
5- اسفنج یا پارچه کتانی یا گوش پاک کن
6- (Top coat)پوشش یا روکش رویی ناخن شفاف
7- لاک پاک کن
 

قبل از طراحی ناخن، ابتدا دست های خود را آب و صابون ملایم، بشویید. این کار باعث پاک شدن همه ی آلودگی ها و چربی ها و باکتری ها از دست ها و ناخن هایتان می شود.

برای محافظت از ناخن هایتان ابتدا (Base coat) یا همان پوشش پایه ناخن رو روی ناخن هایتان بزنید. این کار اختیاری هست. اما پوشش پایه علاوه بر محافظت از ناخن هایتان باعت زیباتر و بهتر دیده شدن لاک ناخن خواهد شد. اجازه دهید پوشش پایه  کاملا خشک شود.

ناخن هایتان را با لاک سفید مایل به خاکستری، خاکستری روشن یا صورتی روشن لاک یزنید. اجازه دهید تا لاک کاملا خشک شود.

در یک لیوان یا ظرف کوچک مقداری الکل مخصوص ناخن یا آب یا دهان شویه یا سرکه بریزید. بهتر است تا حد امکان از آب استفاده نشود، زیرا ممکن است آب باعث ایجاد لکه های کوچک چربی روی ناخن  شود.

سپس هریک از ناخن هایتان را به مدت 5 ثانیه درون آب یا الکل قرار دهید.

بجای انگشتانتان می توانید تکه روزنامه را در الکل یا سرکه فرو برده و آغشته نمایید ، این کار در بسیاری از مواقع مثلا در مورد پوست های حساس بهتر خواهد بود.

یک تکه ی کوچک از روزنامه را بردارید و به طور ثابت و محکم روی ناخن قرار دهید و به مدت چند ثانیه فشار دهید. بجای روزنامه می توانید از برگه موسیقی هم استفاده کنید.

  • از تکه روزنامه یکسان برای همه ی ناخن ها استفاده نکنید. برش های روزنامه متفاوت و تازه ای بردارید چون در صورت استفاده از تکه ی قبلی حروف به درستی روی ناخن ها حک نخواهد شد.

می توانید از کلمه هایی مانند hope , dream, love , و مانند این کلمات بر روی هریکاز ناخن هایتان استفاده کنید. و همچنین می توانید حروف را به ترتیب روی ناخن ها طراحی کنید تا کنار هم یک کلمه معناداری ایجاد شود.

با احتیاط و به آرامی تکه روزنامه را از روی ناخن بردارید. خواهید دید که طرح روزنامه روی ناخن افتاده است.

با یک گوش پاک کن آغشته به  لاک پاک کن، اطراف ناخن را پاک نمایید. مواظب باشید لاک پاک کن را روی ناخن هایتان نزنید تا کارتان خراب نشود.

 

در پایان روکش یا پوشش رویی را روی ناخن بزنید. این مرحله ضروری است، زیرا در صورت عدم استفاده طرح های روزنامه پاک می شود. هم چنین این روکش باعث براق و شفاف شدن لاک ناخن می شود.

از هنر خود لذت ببرید.