گام 1 - طراحی ناخن به شکل پازل

طراحی ناخن به شکل پازل

لاک و طاحی های قبلی ناخن خود را پاک نمایید. یک پد پنبه ای را با استون پاک کننده ی لاک خیس نمایید. پد را روی ناخن هایتان بکشید تا زمانی که تمامی لاک ها و جرم ها از ناخن هایتان پاک شود.

 

 

طراحی ناخن به شکل پازل

ناخن های خود را با سرکه بشورید‌. این کار ممکن است عجیب و غیر عادی به نظر بیاید اما سرکه می تواند کمک کند تا ماندگاری لاک و طراحی روی ناخن ها افزایش یابد. یک تکه پد یا پارچه نخی را با سرکه خیس نمایید و سرکه را روی ناخن بکشید و اجازه دهید خشک شود. ( این مرحله اختیاری است ولی بهتر است انجام شود.)

طراحی ناخن به شکل پازل

یک روکش پوشش پایه ( Bace coat ) مخصوص ناخن روی ناخن ها بکشید. قبل از مصرف ابتدا بطری را بین دو دست خود با حرکت به جلو و عقب گرم نمایید. سپس درب بطری را باز کرده و یک لایه نازک از محتویات آن را روی ناخن های خود بکشید. این ماده از آسیب دیدن ناخن ها جلوگیری می کند.

طراحی ناخن به شکل پازل

رنگ لاک پایه  انتخاب کنید. تصمیم بگیرید که چه رنگی را دوست دارید. در این مرحله انتخاب آگاهانه ای داشته باشید و به ترکیب رنگ ها نیز دقت نمایید زیرا دو رنگ را در کنار هم استفاده خواهید کرد. لایه ای نازک از لاک انتخابی خود را روی تمامی ناخن ها رنگ کنید و اجازه دهید خشک شود.

طراحی ناخن به شکل پازل

چسب نواری را روی قسمت هایی از ناخن بچسبانید. دو تکه مربعی شکل چسب نواری را برش دهید وآن ها را به صورت مورب همانند تصویر، روی ناخن هایتان بچسبانید به طوریکه دو فضای مربعی روی ناخن ها خالی باقی بماند.

طراحی ناخن به شکل پازل

رنگ دوم را انتخاب کنید. قسمت های مربعی شکل باقی مانده ی ناخن خود را با لایه ی نازکی از لاک دوم رنگ کنید. دو رنگ انتخابی باید در تناسب با هم باشند.

طراحی ناخن به شکل پازل

چسب های نواری را جدا کنید. بعد از لاک زدن قسمت های مشخص شده چسب ها را جدا کرد و اجازه دهید تا خشک شود‌. حال باید 4 مربع روی ناخن ها ایجاد شده باشد.

طراحی ناخن به شکل پازل

از یک ابزار نقطه گذاری مخصوص ناخن یا یک خلال دندان استفاده نمایید. ابزار نقطه گذاری یا خلال دندان را با رنگ های هر مربع آغشته نمایید و همانند شکل طرح پازل روی ناخن هایتان ایجاد نمایید. برای لبه ی هر مربع رنگ مخالف آن گذاشته می شود‌.

طراحی ناخن به شکل پازل

ناخن و اطاف ناخن را تمیز نمایید. با یک گوش پاک کن آغشته به استون پاک کننده ی لاک، اطراف ناخن و لاک های اضافی را پاک نمایید.

 

طراحی ناخن به شکل پازل

از یک روکش و پوشش محافظ رویی مخصوص ناخن (Top coat) استفاده نمایید‌. بعد از خشک شدن لاک ها و دیزاین ناخن یک محافظ رویی روی لاک بزنید و اجازه دهید خشک شود.

 

حال شما یک طراحی و دیزاین عالی و شیک روی ناخن های خود ایجاد کرده اید .

 

🙂 زندگیتون پر از شادی و نشاط  🙂