ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

1 × 1 =

بستن
بستن

چگونه می توان به کمک ماساژ درمانی بواسیر را درمان کرد؟

چگونه می توان به کمک ماساژ درمانی بواسیر را درمان کرد؟

hemorrhoids

گاهی اوقات، درد بواسیر میتواند تحمل ناپذیر و آزار دهنده باشد. با روش ساده ماساژ درمانی، نفر از این عارضه نجات یافته اند.شما می توانید با فشار دادن مراکز بازتابی که در زیر نوک انگشتان قرار دارد،درد را برطرف کنید.در صورتی که ماساژ را چندین روز ادامه دهید،بواسیر به کلی محو خواهد شد.بواسیر ناشی از واریس ورید هایی است که داخل و اطراف نشیمنگاه (مقعد) قرار دارد. در آغاز،برای یافتن مراکز بازتابی مربوط به بواسیر به پای خود توجه کنید.

مطالب مرتبط


گام 1 - از مراکز حساس واکنشی مربوط به پا استفاده کنید:

از مراکز حساس واکنشی مربوط به پا استفاده کنید:

با کمک انگشت و شست،روی قسمت استخوانی پاشنه (دقیقا بالای قسمت گوشتی) فشار دهید.در سراسر این قسمت یک بر آمدی پیدا خواهید کرد،سراسر این برآمدگی را فشار بدهید و به دنبال نقاط دردناک بگردید.ممکن است مجبور شوید از ابزار و مراکز بازتابی استفاده کنید تا فشار کافی را بر این نقاط اعمال کنید؛ زیرا بسیار موثر هستند.

ممکن است فقط نقاط خاصی دردناک باشد نه تمام منطقه ای که آن را ماساژ می دهید عروق متورمی که در مقعد باعت بواسیر دردناک می شود معمولا در یک یا دو جا قرار دارند.وقتی نقاط حساس را پیدا کردید هر کدام را چندین دقیقه ماساژ دهید و تا آنجایی که می توانید تحمل کنید.شدیدا فشار دهید.اکنون در حالی که به شدت فشار می دهید انگشتان خود را به آرامی تا زیر استخوان قوزک به طرف داخل بالا ببرید و نقاط حساس را بیابید.سراسر قسمت عقب ساق را با انگشتان و شست در هر طرف تاندون آشیل فشار دهید.شما احتمالا چندین مرکز بازتابی حساس را در این منطقه خواهید یافت.پاها و ساق های خود را به طور کامل ماساژ دهید.به مراکز بازتابی موجود در زیر ناخن های هر دو شست توجه کنید.

گام 2 - از مراکز واکنشی دست استفاده کنید:

از مراکز واکنشی دست استفاده کنید:

قسمت استخوانی مچ دست را با شست دست دیگر فشار دهید.از کف دست شروع کنید و تمام نقاط را که در رو یا زیر این مناطق استخوانی قرار دارد،فشار دهید و دست خود را برگردانید و با شست و ایا انگشتان دست خود،روی قسمت بالای مچ را فشار بدهید.

هنوز برای یافتن نقاط حساس مربوط به بواسیر را جستجو کنید این حرکت را روی هر دو مچ خود انجام دهید.من شاهد درمان چندین موارد از بیماری سخت بواسیر بوده ام یک مرکز بازتابی دیگر نیز در انتهای استخوان دنبالچه وجود دارد این قسمت را ماساژ دهید و به دنبال مراکز حساس بگردید.

منبع: کتاب معجزه انرژی انگشتان

گام 3 - مراکز حساس واکنشی پاشنه پا:

مراکز حساس واکنشی پاشنه پا:

نقاط بسار مهم دیگری نیز از مراکز بازتابی مربوط به مقعد در زیر پاشنه های پا قرار دارد چنانچه از قسمتی از مقعد یا قسمت پایینی روده بزرگ دردی احساس می کنید در این هنگام ماساژ دادن این مراکز بازتابی دردناک خواهند بود حتی تحمل ماساژ آن نیز بسیار سخت خواهد بود.بخه خاطر داشته باشید که هر گاه فشاری را روی قسمتی از بدن اعمال می کنید واکنش آن را در جای دیگری از بدن احساس خواهید کرد.

از آنجا که دسترسی به مراکز حساس در این قسمت به ویژه هنگامی که پا پینه بسته است دشوار است، بهتر است از ابزار و وسایل ماساژ دهنده استفاده کنیم.

شانه را در هر دو دست بگیرید از یک سو به سوی دیگر بکشید.به نقاطی که در داخل پا به سمت قوزک قرار دارد توجه خاصی داشته باشید.شاید خیلی دردناک باشد.

روش دیگر ماساژ این مراکز بازتابی دور از دسترس بدین طریق است کشیدن پا بر روی تکه چوبی که به طور افقی پایه های میز یا صندلی را به یکدیگر وصل می کند.من وقتی پای خود را بر روی لبه میز کوچک اتاق ام می کشیدم،متوجه این مراکز حساس مهم شدم.برای برطرف کردن درد،از هر آنچه که طبیعی است استفاده می کنیم هنگامی که درد در این مراکز واکنشی متوقف شود در می یابد که درد بواسیر و درد های پایین مقعد نیز کاهش یافته است.

منبع: کتاب معجزه انرژی انگشتان

 

اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب