ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

2 × 3 =

بستن
بستن

چگونه می توان از گیاهان خانگی خود درمقابل حیوانات محافظت کرد؟

چگونه می توان از گیاهان خانگی خود درمقابل حیوانات محافظت کرد؟

اگر شما سعی در رشد گیاهان خانگی در خانه با حیوانات خانگی داشته اید، احتمالا با برخی از مشکلات رایج مواجه شده اید. گربه های عجیب و غریب دوست دارند که بوسیله ی گیاهان زخمی شوند، در حالی که سگ های پر سر و صدا خطر لغزش گلدان های گیاهی را درست کرده و خاک را در همه جا پخش می کنند. علاوه بر این مشکلات، برخی از گیاهان اتاق نشیمن ممکن است سمی باشند و شما باید حیوانات خانگی خود را از خوردن آنها منع کنید. یادگیری نحوه محافظت از گیاهان اتاق نشیمن از حیوانات خانگی می تواند به حفظ حیوانات خانگی و گیاهان شما کمک کند تا از نشاط و سلامتی برخوردار شوند.

مطالب مرتبط


گام 1 - نگه داشتن گیاهان دور از دسترس

مرحله 1 : خرید گیاه مقاوم برای کاشت در خانه.

اگر شما در مورد حیوانات خانگی خود نگران هستید، می توانید گلدان ها را روی طبقه های بلند بگذارید. این غرفه های تزئینی یک روش جذاب برای نشان دادن خانه های گیاهی هستند و می توانند گیاهان را از دسترسی حیوانات حفظ کنند.

متاسفانه، این حیوانات هنوز هم می توانند توسط حیوانات خانگی پرخاشگر و پر انرژی مورد سوء استفاده قرار بگیرند. یک راه حل مناسب برای نگهداری حیوانات کوچک، مانند خوکچه های دریایی، دور از گیاهان هستند.

مرحله 2 : گیاهان را در مکان های بالا و غیر قابل دسترس قرار دهید.

به عنوان مثال بسیاری از مردم گیاهان خود را در طبقه های بالایی، غیر قابل دسترس و یا بالای مبلمان قرار می دهند. سبد حلق آویز سقف نیز یک گزینه خوب است. در بعضی موارد، شما حتی ممکن است قادر به جلوگیری از حیوان خانگی از پریدن به یک قبضه نباشید.

اینکه چقدر شما باید گیاهان خود را تنظیم کنید، بستگی به نوع حیوان خانگی تان دارد. به عنوان مثال، اگر یک سگ کوچولو دارید، مجبور نیستید گیاهان را بسیار بالا ببرید. با این حال، با وجود گربه ای که دوست دارد صعود کند، شما باید گیاهان را به مکان بسیار غیر قابل دسترس منتقل کنید.

مرحله 3 : گیاهان را به اتاق هایی که برای حیوانات خانگی تان محدود است، انتقال دهید.

برای اطمینان از اینکه گیاهان درمقابل حیوانات خانگی شما محافظت شوند، می توانید آنها را از یکدیگر جدا کنید. اگر اتاق آفتابی داشته باشید که برای حیوانات خانگی تان مجاز نیست، بیشتر گیاهان خود را در آنجا قرار دهید. این وسوسه ی حیوانات خانگی برای گیاهان  را کاهش می دهد. نگه داشتن حیوانات خانگی و جدا کردن گیاهان ممکن است برخی از نکات مربوط به آنها را داشته باشد. شما باید مراقب باشید که حیوانات خانگی خود را از اتاق کار خود بیرون بیاورید. همچنین به یاد داشته باشید که همیشه در هر لحظه اتاق را بسته نگه دارید.

گام 2 - آموزش حیوانات خانگی برای دور ماندن از گیاهان

مرحله 1 : مخالفت خود را نشان دهید.

اگر از حیوانات خانگی که به گیاهان حمله می کنند خسته شده اید، ممکن است بخواهید آنها را آموزش دهید که این کار را انجام ندهند. هنگامی که یک حیوان خانگی را برای نگهداری از گیاهان خود آموزش می دهید، ابتدا باید خود را از عدم پذیرش آن نشان دهید. اگر حیوان خانگی تان شروع به جویدن گیاهان کرد، سر و صدای ناخوشایندی کنید و یا «نه» را در لحن ثابت نشان دهید. شما همچنین می توانید یک بطری اسپری آب را برای نشان دادن مخالفت خود استفاده کنید. هنگامی که آن گیاه را جوید، یک جریان کوچک آب را در حیوان خانگی خود اسپری کنید. اگر هر بار این کار را انجام دهید، حیوان خانگی شما یاد خواهد گرفت که جویدن دانه های گیاهی سرگرم کننده نیست. مهم این است که به خاطر داشته باشید که حیوان خانگی خود را ناراحت نکنید، زمانی که شما با آن مخالفت می کنید. لگد زدن به حیوان خانگی شما سوء استفاده بوده و به آموزش آن کمک نمی کند.

مرحله 2 : تقویت رفتار خوب.

هنگامی که حیوان خانگی خود را بعد از اینکه به آنها بگویید، دور از گیاه باشند، تأیید خود را نشان دهید. آنها را برای اعمالشان ستایش کنند تا بدانند که انتخاب درستی انجام داده اند. تقویت مثبت را می توان با ستایش ساده یا خوش خلقی انجام داد، اگر حیوان خانگی شما مورد توجه این نوع انگیزه باشد. با این حال، اعمالی که حیوان خانگی شما واقعا دوست دارد ممکن است مؤثرتر و به یاد ماندنی باشد.

 

مرحله 3 : با آموزش خود سازگار باشید.

آموزش حیوان خانگی برای جلوگیری از دسترسی به گیاهان انجام دهید. تلاش و صبر در بخشی از کارتان بزرگترین کلید آموزش موفق سازگاری و تکرار است. اعتراض خود را نشان دهید و هر بار که به گیاهانتان نزدیک می شود، حیوان خانگی خود را دور کنید. این امر می تواند خسته کننده و کسل باشد اما گیاهانتان را در بلند مدت حفظ می کند. آموزش هنگامی که حیوان خانگی شما شروع به درک می کند، موفق می شود و اتفاقات مثبت زمانی رخ می دهد که از آنها دور بماند. هم چنین شما می توانید از یک تاکتیک آموزشی استفاده کنید که حیوان خانگی تان را مجازات کنید، حتی اگر شما در آنجا نیستید. شما می توانید قوطی های خالی را در مقابل گیاهان انباشته کنید تا زمانی که حیوان خانگی شما در نزدیکی آنها قرار می گیرد سقوط کند یا شما می توانید یک میله فعال هوای فشرده را نصب کنید.

گام 3 - ساخت گیاهان غیرجذاب برای حیوانات

ساخت گیاهان غیرجذاب برای حیوانات

مرحله 1 : گیاهان خانه را با یک مهار کننده حیوان خانگی خیس کنید.

شما می توانید محصولات اسپری طراحی شده برای دفع گربه ها و سگ ها را از فروشگاه های حیوانات خانگی و فروشگاه های آنلاین خریداری کنید. این اسپری ها را به طور مرتب به کار ببرید تا گربه ها و سگ ها را از تلاش برای خوردن یا آسیب رساندن به گیاهان دور نگه دارید. یکی از این محصولات اسپری به عنوان "سیب تلخ" فروخته می شود. آن را به منظور بی خطر نگه داشتن حیوانات خانگی در خانه استفاده کنید.

مرحله 2 : خاک را در گلدان های خود پنهان کنید.

برخی از حیوانات خانگی به گیاهان جذب می شوند، زیرا آنها می خواهند در خاک حفاری شوند. برخی از حیوانات خانگی حتی دوست دارند که از خاک یک گلدان به عنوان حمام استفاده می کنند. اگر این مورد برای شما نیز وجود دارد، شما باید خاک گیاهان گلدانی خود را پوشش دهید تا حیوان خانگی شما به آن دسترسی نداشته باشد. خاک را در گیاهان گلدانی با سنگهای بزرگ پوشش دهید. شما همچنین می توانید سطح خاک را با مواردی که احساس ناخوشایند برای حیوانات خانگی ایجاد می کند، پوشش دهید. به عنوان مثال، شما ممکن است موفق به پوشش سطح خاک با قطعات تکه ای از فویل آلومینیوم یا مخروط کاج دندانه دار کنید.

 

مرحله 3 : گیاهانی را رشد دهید که حیوانات خانگی دوست ندارند.

گیاهان متنوعی وجود دارند که حیوانات خانگی دوست ندارند. این گیاهان برای حیوانات خانگی سمی نیستند، فقط آنها دوست ندارند که باعث می شود اینگونه گیاهان برای نگهداری در منزل شما مناسب باشند. به عنوان مثال، گربه ها تمایل ندارند به گیاهانی مانند رزماری و Coleus کانین، که به عنوان گیاه ترسناک گربه شناخته شده است، نزدیک شوند.

گام 4 - نگهداری گیاهان دوست داشتنی

مرحله 1 : گیاهان دارویی به طور خاص برای حیوانات خانگی مفید است.

اگر شما نمیتوانید حیوانات خانگی خود را از آسیب زدن به گیاهان خانگی تان حفظ کنید، گزینه های جذابتری را برای آنها انتخاب کنید. این گیاهان می توانند برای سلامت حیوان خانگی مفید باشند. به عنوان مثال سه گیاه نعناع و علف که معمولا انواع علف چاودار یا چمن گندم است که گربه ها عاشق آن هستند.

مرحله 2 : گیاهانی را پرورش دهید که نیاز به خاک کمی دارند.

اگر نگرانی اصلی شما این است که حیوانات خانگی خود را از گلدان ها و گیاهان خود دور کنید، می توانید گیاهانی را که نیاز به خاک زیاد ندارند، انتخاب کنید. گیاهانی که نیاز به خاک کمی دارند، می توانند به آسانی برداشته شوند و اگر برخوردی رخ داده باشد، آنها دوباره پر می شوند. به عنوان مثال، ساکولنت ها و کوکتی ها می توانند در مخلوطی که عمدتا از شن ساخته شده رشد کنند.

 

نگهداری گیاهان دوست داشتنی

مرحله 3 : اجتناب از پرورش گیاهان سمی.

اگر شما نمی توانید حیوانات خانگی خود را از گیاهان دور نگه دارید، حداقل باید بدانید که برخی از گیاهان خانگی برای حیوانات خانگی سمی هستند، بنابراین می توانید از رشد آنها جلوگیری کنید. لیست گسترده ای از گیاهانی که برای حیوانات خانگی قابل دسترس اما سمی هستندو گیاهان معمولی که برای گربه ها و سگ ها سمی هستند عبارتند از:

 آلو

 زنبق

سنبلچه

فیلاداندرون

برگ قلب شامروک

 Poinsettia

اطلاعات مطلب

  • مراقبت
  • 2,137 بازدید
  • blankblankblankblankblank (3 votes, average: 4,00 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : هادی خانزاده - پنج‌شنبه, 19 آوریل 18, 12:07 ق.ظ
  • دریافت فایل
  • ویکی هاو

دیدگاه کاربران

  1. حجت شایا - 2019/05/24 - 11:18 ب.ظ
  2. سمیه حامدی - 2019/08/14 - 11:00 ب.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب