گام 1 - نگه داشتن گیاهان دور از دسترس

مرحله 1 : خرید گیاه مقاوم برای کاشت در خانه.

اگر شما در مورد حیوانات خانگی خود نگران هستید، می توانید گلدان ها را روی طبقه های بلند بگذارید. این غرفه های تزئینی یک روش جذاب برای نشان دادن خانه های گیاهی هستند و می توانند گیاهان را از دسترسی حیوانات حفظ کنند.

متاسفانه، این حیوانات هنوز هم می توانند توسط حیوانات خانگی پرخاشگر و پر انرژی مورد سوء استفاده قرار بگیرند. یک راه حل مناسب برای نگهداری حیوانات کوچک، مانند خوکچه های دریایی، دور از گیاهان هستند.

مرحله 2 : گیاهان را در مکان های بالا و غیر قابل دسترس قرار دهید.

به عنوان مثال بسیاری از مردم گیاهان خود را در طبقه های بالایی، غیر قابل دسترس و یا بالای مبلمان قرار می دهند. سبد حلق آویز سقف نیز یک گزینه خوب است. در بعضی موارد، شما حتی ممکن است قادر به جلوگیری از حیوان خانگی از پریدن به یک قبضه نباشید.

اینکه چقدر شما باید گیاهان خود را تنظیم کنید، بستگی به نوع حیوان خانگی تان دارد. به عنوان مثال، اگر یک سگ کوچولو دارید، مجبور نیستید گیاهان را بسیار بالا ببرید. با این حال، با وجود گربه ای که دوست دارد صعود کند، شما باید گیاهان را به مکان بسیار غیر قابل دسترس منتقل کنید.

مرحله 3 : گیاهان را به اتاق هایی که برای حیوانات خانگی تان محدود است، انتقال دهید.

برای اطمینان از اینکه گیاهان درمقابل حیوانات خانگی شما محافظت شوند، می توانید آنها را از یکدیگر جدا کنید. اگر اتاق آفتابی داشته باشید که برای حیوانات خانگی تان مجاز نیست، بیشتر گیاهان خود را در آنجا قرار دهید. این وسوسه ی حیوانات خانگی برای گیاهان  را کاهش می دهد. نگه داشتن حیوانات خانگی و جدا کردن گیاهان ممکن است برخی از نکات مربوط به آنها را داشته باشد. شما باید مراقب باشید که حیوانات خانگی خود را از اتاق کار خود بیرون بیاورید. همچنین به یاد داشته باشید که همیشه در هر لحظه اتاق را بسته نگه دارید.

گام 2 - آموزش حیوانات خانگی برای دور ماندن از گیاهان

مرحله 1 : مخالفت خود را نشان دهید.

اگر از حیوانات خانگی که به گیاهان حمله می کنند خسته شده اید، ممکن است بخواهید آنها را آموزش دهید که این کار را انجام ندهند. هنگامی که یک حیوان خانگی را برای نگهداری از گیاهان خود آموزش می دهید، ابتدا باید خود را از عدم پذیرش آن نشان دهید. اگر حیوان خانگی تان شروع به جویدن گیاهان کرد، سر و صدای ناخوشایندی کنید و یا «نه» را در لحن ثابت نشان دهید. شما همچنین می توانید یک بطری اسپری آب را برای نشان دادن مخالفت خود استفاده کنید. هنگامی که آن گیاه را جوید، یک جریان کوچک آب را در حیوان خانگی خود اسپری کنید. اگر هر بار این کار را انجام دهید، حیوان خانگی شما یاد خواهد گرفت که جویدن دانه های گیاهی سرگرم کننده نیست. مهم این است که به خاطر داشته باشید که حیوان خانگی خود را ناراحت نکنید، زمانی که شما با آن مخالفت می کنید. لگد زدن به حیوان خانگی شما سوء استفاده بوده و به آموزش آن کمک نمی کند.

گام 3 - ساخت گیاهان غیرجذاب برای حیوانات

ساخت گیاهان غیرجذاب برای حیوانات

مرحله 1 : گیاهان خانه را با یک مهار کننده حیوان خانگی خیس کنید.

شما می توانید محصولات اسپری طراحی شده برای دفع گربه ها و سگ ها را از فروشگاه های حیوانات خانگی و فروشگاه های آنلاین خریداری کنید. این اسپری ها را به طور مرتب به کار ببرید تا گربه ها و سگ ها را از تلاش برای خوردن یا آسیب رساندن به گیاهان دور نگه دارید. یکی از این محصولات اسپری به عنوان “سیب تلخ” فروخته می شود. آن را به منظور بی خطر نگه داشتن حیوانات خانگی در خانه استفاده کنید.

گام 4 - نگهداری گیاهان دوست داشتنی

مرحله 1 : گیاهان دارویی به طور خاص برای حیوانات خانگی مفید است.

اگر شما نمیتوانید حیوانات خانگی خود را از آسیب زدن به گیاهان خانگی تان حفظ کنید، گزینه های جذابتری را برای آنها انتخاب کنید. این گیاهان می توانند برای سلامت حیوان خانگی مفید باشند. به عنوان مثال سه گیاه نعناع و علف که معمولا انواع علف چاودار یا چمن گندم است که گربه ها عاشق آن هستند.