ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

پنج × سه =

بستن
بستن

چگونه می توانیم یک روانشناس خوب پیدا کنیم ؟

چگونه می توانیم یک روانشناس خوب پیدا کنیم ؟

پیدا کردن یک روان شناس خوب

دیدن روانشناس می تواند یک سرمایه گذاری بسیار سودمند از زمان، انرژی و بودجه شما باشد. جستجو عاقلانه و پیدا کردن یک روانشناس که احساس خوبی برای شما می دهد مناسب است. روانشناس خوب کسی است که با او احساس راحتی می کنید.

مطالب مرتبط


گام 1 - قرار دادن روانشناسان

قرار دادن روانشناسان

 از پزشک آشنا یا خانوادگی خود بپرسید. اگر به دکتر خود اعتماد دارید، از او بخواهید تا یک درمانگر و روانشناس که همچنین با بیمه شما کار می کند به شما معرفی شود.

قرار دادن روانشناسان

 انجمن تخصصی روانشناسان نام های هر یک از اعضای استانها وشهرستانها را فهرست می کند. لیست آنها شامل اطلاعات مفیدی  مانند زمینه تخصص و نوع بیمه پذیرفته شده است.

قرار دادن روانشناسان

با انجمن روانپزشکی تماس بگیرید نگاهی به انجمن های روانشناختی در منطقه خودتان بیاندازید. از لیست دانشگاه ها در منطقه خود یا بخش های روانشناسی کالج درخواست دهید. مرکز بهداشت روانی جامعه محلی خود را بیابید و ببینید چه خدماتی را ارائه می دهند.

  • برخی از مؤسسات دارای مدیرانی هستند که با شما ملاقات خواهند کرد تا تعیین کنند که کدام مشاور ممکن است برای شما مناسب باشد.
قرار دادن روانشناسان

 می توانید  از دوستان و خانواده بپرسید. اغلب شما دوستانی دارید که قبلا به یک شخص رفتند و تجربه خوبی داشتند با این حال، سعی نکنید همان روانشناس را به عنوان کسی که در زندگی شما نزدیک است، دریافت کنید. در برخی موارد، روانشناسی ممکن است شما را به عنوان یک مشتری رد کند اگر شما رابطه نزدیک با مشتری دیگری داشته باشید.

  • از دوستانی سوال کنید که یک روانشناس خوب داشته باشند. روانشناسان دوستان شما احتمالا خوشحال خواهند شد که شما را به همکاران مورد نظر خود ارجاع دهند.

گام 2 - پیدا کردن کاندیداهای خوب

پیدا کردن کاندیداهای خوب

جستجو برای یک روانشناس با تخصص مناسب. روانشناسان تمایل به تمرکز بر گروه های سنی خاص یا انواع مسائل دارند. کسی که شما انتخاب کردید ممکن است دارای منافع ذکر شده در وب سایت خود یا هر کجا که فهرست شده است، باشد یا ممکن است که از شما درخواست کند.

  • شما ممکن است علاقه مند به کار با یک روانشناس باشید که با گروه سنی شما تجربه دارد.
  • برخی از روانشناسان در درمان جوانان عجیب و غریب، یا سالمندان و خانواده ها تخصص دارند.

گام 3 - پیدا کردن یک مسابقه

پیدا کردن یک مسابقه

تماس بگیرید و سؤال کنید. یادداشت های خود را از سوالات خود بپرسید. در ابتدا سؤالها را اول (یا ایجاد یک صفحه گسترده) بنویسید تا بتوانند به سرعت پاسخ خود را به شما بگویید.

  • در مورد مجوز، سالها تجربه و زمینه های تخصص بپرسید.
  • از نوع درمان هایی که استفاده می کنند بپرسید و اگر آنها برای افراد در وضعیت شما موثر بوده اند.
  • بعد از اینکه هر تماس تلفنی را پایان دادید، یک یادداشت یا دو را در مورد چگونگی صحبت با روانشناس مورد نظر قرار دهید. ممکن است به راحتی صحبت کردن در تلفن را احساس کنید، اما اگر احساس خصمانه یا ناراحت کننده داشته باشید می توانید آن روانشناس را از لیست خود بردارید.

اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


مطالب تصادفی پر بازدید