ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه می توانیم یک روانشناس خوب پیدا کنیم ؟

چگونه می توانیم یک روانشناس خوب پیدا کنیم ؟

پیدا کردن یک روان شناس خوب

دیدن روانشناس می تواند یک سرمایه گذاری بسیار سودمند از زمان، انرژی و بودجه شما باشد. جستجو عاقلانه و پیدا کردن یک روانشناس که احساس خوبی برای شما می دهد مناسب است. روانشناس خوب کسی است که با او احساس راحتی می کنید.

مطالب مرتبط


گام 1 - قرار دادن روانشناسان

قرار دادن روانشناسان

 از پزشک آشنا یا خانوادگی خود بپرسید. اگر به دکتر خود اعتماد دارید، از او بخواهید تا یک درمانگر و روانشناس که همچنین با بیمه شما کار می کند به شما معرفی شود.

قرار دادن روانشناسان

 انجمن تخصصی روانشناسان نام های هر یک از اعضای استانها وشهرستانها را فهرست می کند. لیست آنها شامل اطلاعات مفیدی  مانند زمینه تخصص و نوع بیمه پذیرفته شده است.

قرار دادن روانشناسان

با انجمن روانپزشکی تماس بگیرید نگاهی به انجمن های روانشناختی در منطقه خودتان بیاندازید. از لیست دانشگاه ها در منطقه خود یا بخش های روانشناسی کالج درخواست دهید. مرکز بهداشت روانی جامعه محلی خود را بیابید و ببینید چه خدماتی را ارائه می دهند.

  • برخی از مؤسسات دارای مدیرانی هستند که با شما ملاقات خواهند کرد تا تعیین کنند که کدام مشاور ممکن است برای شما مناسب باشد.
قرار دادن روانشناسان

 می توانید  از دوستان و خانواده بپرسید. اغلب شما دوستانی دارید که قبلا به یک شخص رفتند و تجربه خوبی داشتند با این حال، سعی نکنید همان روانشناس را به عنوان کسی که در زندگی شما نزدیک است، دریافت کنید. در برخی موارد، روانشناسی ممکن است شما را به عنوان یک مشتری رد کند اگر شما رابطه نزدیک با مشتری دیگری داشته باشید.

  • از دوستانی سوال کنید که یک روانشناس خوب داشته باشند. روانشناسان دوستان شما احتمالا خوشحال خواهند شد که شما را به همکاران مورد نظر خود ارجاع دهند.

گام 2 - پیدا کردن کاندیداهای خوب

پیدا کردن کاندیداهای خوب

جستجو برای یک روانشناس با تخصص مناسب. روانشناسان تمایل به تمرکز بر گروه های سنی خاص یا انواع مسائل دارند. کسی که شما انتخاب کردید ممکن است دارای منافع ذکر شده در وب سایت خود یا هر کجا که فهرست شده است، باشد یا ممکن است که از شما درخواست کند.

  • شما ممکن است علاقه مند به کار با یک روانشناس باشید که با گروه سنی شما تجربه دارد.
  • برخی از روانشناسان در درمان جوانان عجیب و غریب، یا سالمندان و خانواده ها تخصص دارند.
پیدا کردن کاندیداهای خوب

اعتبار نامزدهای خود را بررسی کنید. حداقل یک روانشناس خوب، توسط دولت یا اداره ای که در آن فعالیت می کنند، مجوز می گیرد. این یک مجوز است که فقط برای روانشناسانی که نشان دهنده شایستگی و پایبندی به اخلاق حرفه ای هستند، تجدید می شود.

پیدا کردن کاندیداهای خوب

هزینه را در نظر بگیرید روانشناسان نرخ های متغیری را پردازش می کنند، بنابراین فردی را انتخاب کنید که بتوانید تا زمانی که نیاز دارید با آن مواجه شوید. اگر بیمه درمانی دارید، بیمه شما ممکن است برخی از هزینه های مراقبت را پوشش دهد. اگر این کار را نکنید، یا اگر بیمه درمانی شما نیازهای بهداشت روانی شما را پوشش ندهد، ممکن است خود را از بین 100 تا 250 هزار تومان از جیب برای یک جلسه بگذرانید

گام 3 - پیدا کردن یک مسابقه

پیدا کردن یک مسابقه

تماس بگیرید و سؤال کنید. یادداشت های خود را از سوالات خود بپرسید. در ابتدا سؤالها را اول (یا ایجاد یک صفحه گسترده) بنویسید تا بتوانند به سرعت پاسخ خود را به شما بگویید.

  • در مورد مجوز، سالها تجربه و زمینه های تخصص بپرسید.
  • از نوع درمان هایی که استفاده می کنند بپرسید و اگر آنها برای افراد در وضعیت شما موثر بوده اند.
  • بعد از اینکه هر تماس تلفنی را پایان دادید، یک یادداشت یا دو را در مورد چگونگی صحبت با روانشناس مورد نظر قرار دهید. ممکن است به راحتی صحبت کردن در تلفن را احساس کنید، اما اگر احساس خصمانه یا ناراحت کننده داشته باشید می توانید آن روانشناس را از لیست خود بردارید.
پیدا کردن یک مسابقه

 جلسات دادگاه را تنظیم کنید قرار ملاقات با روانشناسان به شما خبر می دهند که این یک بازی خوب است. ممکن است بخواهید این کار را در یک زمان انجام دهید یا ممکن است بخواهید چند جلسه اول را انجام دهید و همه آنها را مقایسه کنید.

  • پس از جلسات خود یادداشت ها را انجام دهید تا بتوانید گزینه های خود را مستقیما نگه دارید.
پیدا کردن یک مسابقه

چگونگی احساس خود را بررسی کنید. پس از اولین ملاقات با یک روانشناس،  احساسات خود را بررسی کنید. پس از اولین ملاقات با یک روانشناس، شما نباید احساس «درمان» یا حتی بهتر داشته باشید، اما از خودتان بپرسید که آیا با احساس راحتی با آنها صحبت می کنید. آیا روانشناس شما به صحبت های شما گوش داده؟

  • این عالی است اگر شما احساس آرامش یا امیدواری داشته باشید، اما این احساسات می تواند جلسات زیادی را برگزار کند.

 

اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب