ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

4 − چهار =

بستن
بستن

چگونه می توانیم هویج و تربچه کشت نماییم؟

چگونه می توانیم  هویج و تربچه کشت نماییم؟

سبزی ها انواع گوناگونی دارند که هریک از آن ها علاوه بر احتیاجات کلی همه ی گیاهان، به شرایط و عملیات خاصی نیاز دارند. در این بخش به نحوه کشت و مشخصات هویج و تربچه توضیح داده می شود.

مطالب مرتبط


گام 1 - كشت تربچه

كشت تربچه

در مناطق معتدل در بهار و در مناطق گرمسير در پاييز و اواسط زمستان و در مناطق سردسير و كوهستاني در اواخر بهار و تابستان مي توان به كشت تربچه اقدام نمود. اين محصل را معمولاً به صورت دستپاش يا خطي مي كارند. ميزان بذر لازم براي يك صد متر مربع، 150 گرم است. در روش خطي فاصله خطوط 25 سانتي متر و فاصله بوته ها حدود 5 سانتي متر در نظر گرفته ميشود.

گام 2 - كشت هويج

كشت هويج

هويج، جزو سبزي هاي فصل خنك است و بهترين رشد خود را در دماهاي 15-21 درجه سانتي گراد بروز ميدهد. در دماهاي زياد، ريشه ها كوتاه و در دماهاي كم، ريشه ها  باريك و دراز و كم رنگ مي شوند. در هر دو مورد كيفيّت محصول كاهش مي يابد. بهترين نوع محصول، در خاك هاي عميق، حاصلخيز، سبك و داراي تهويه خوب به دست مي آيد. اين گياه، خاك هاي شني لومي را به خا كهاي سنگين ترجيح ميدهد.  بذر را در عمق 1 - 5/ 0 سانتي متر بر روي خطوطي به فاصله 45 - 35 سانتي متر مي كارند. پس از تنک كردن، بايد فاصله گياهان درروي پشته 4 تا 5 سانتي متر باشد. مقدار بذر موردنياز در يك صدمتر مربع 500 - 300 گرم است.  آفتي كه اين نبات را تهديد مي كند شب پره ي زمستاني است كه با پخش طعمه ي مسموم مي توان لارو اين حشره را كنترل نمود.

اطلاعات مطلب

  • کشاورزی
  • 609 بازدید
  • blankblankblankblankblank (2 votes, average: 3,50 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : مهدی هاتفی نیا - سه‌شنبه, 08 آگوست 17, 2:50 ب.ظ
  • مبانی زراعت عمومی

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب