ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

16 − پنج =

بستن
بستن

چگونه می توانیم مربی فوتبال بشویم؟

چگونه می توانیم مربی فوتبال بشویم؟

فوتبال یکی از جذاب ترین و پرطرفدارترین رشته ی ورزشی می باشد که در سرتاسر کره ی خاکی هواداران زیادی دارد. شما نیز دوست داشته باشید که مربی فوتبال شوید و بخواهید مربی گری را به عنوان حرفه برای خودتان انتخاب نمایید.

ما در این مقاله راه و روش موفقیت و تبدیل شدن به مربی را برای شما توضیح می دهیم لطفا ما را همراهی بفرمایید.

 

مطالب مرتبط :

آموزش مهارت ها و تکنیک های دریبل در فوتبال

⇐ چگونه  فوتبالیست می شویم؟

گرم کردن بدن برای بازی فوتبال

مطالب مرتبط


گام 1 - شرایط اولیه

شرایط اولیه

داشتن آمادگی جسمانی یکی از پیش نیازهای ورود به عرصه مربی گری می باشد. شما باید از آمادگی لازم برای تصدی این جایگاه را داشته باشید . شما باید آمادگی جسمانی خوبی داشته باشید تا بتوانید به خوبی به تیمتان تمرین دهید و دچار مشکل نشوید. همچنین برای حضور در چنین دوره هایی الزامی است که در بازه ی سن 21 - 35 باشید .همچنین متقاضی مربی گری حتما باید حداقل مدرک یعنی دیپلم را دارا باشد و اگر شما تمامی این شرایط اولیه را دارا باشید می توانید ثبت نام نموده و در کلاس های مربی گری شرکت نمایید.

گام 2 - سطوح مربی گری

سطوح مربی گری

دوره های مربی گری در ایران به سه سطح تقسیم می شوند. سطح C می باشد . شما بعد از ثبت نام در دوره به مدت یک هفته باید در کلاس ها حضور یابید و آشنایی کلی با مربی گری و وظایف مربی داشته باشید . بعد از اتمام این دوره و ارزیابی به عمل آمده اگر مربی آموزشی از عملکرد شما رضایت داشته باشد می توانید کم کم خود را برای سطح بعدی آماده نمایید.

سطوح مربی گری

بعد از ارزیابی سطح C و رضایت مندی مربی آموزشی از عملکرد شما ، می توانید بعد از گذشت شش ماه از اخذ مدرک * وارد سطح B مربی گری شوید . برای ورود به این سطح فرد متقاضایی باید تجربه بازی حداقلی را در فوتبال داشته باشد ولی اگر تجربه بازی در سطح حداقلی را ندارد می تواند به سفارش مربی آموزشی وارد این سطح نیز شود . زمان تقریبی این دوره در حدود ده روز می باشد و مباحث تخصصی مربی گری در این دوره شروع می شود. بعد از اتمام دوره و در صورت رضایت مربی آموزشی شما می توانید به مرحله بعدی وارد شوید.

سطوح مربی گری

اگر جواز موفقیت را در سطح B کسب نمایید می توانید وارد سطح A مربی گری بشوید . در این دوره تمامی تکنیک ها و اصول برای شما آموزش داده می شود و شما باید سخت به مباحث این بخش گوش فرا دهید زیرا بسیار مهم تر از دو سطح دیگر می باشد. اگر این دوره را نیز با موفقیت پشت سر بگذارید می توانید به عنوان مربی کار خود را شروع نمایید و شما به بالاترین مدرک مربی گری که در کشور برگزار می شود می رسید.

گام 3 - مربی گری سطح آسیا

مربی گری سطح آسیا

اگر فرد بتواند دوره های فوق را با موفقیت پشت سر بگذارد و مدرس نیز عملکرد وی رضایت داشته باشد فرد می تواند وارد دوره های مربی گری آسیایی شود ولی باید توجه داشته باشید که بازه سنی برای شرکت در این دوره ها از 40 تا 30 می باشد و حداقل باید یک سال از گرفتن مدرک سطح کشوری گذشته باشد.

موفق و موید باشید.

 

مطالب مرتبط :

آموزش مهارت ها و تکنیک های دریبل در فوتبال

⇐ چگونه  فوتبالیست می شویم؟

گرم کردن بدن برای بازی فوتبال

اطلاعات مطلب

  • دنیای کار
  • 2,659 بازدید
  • blankblankblankblankblank (4 votes, average: 5,00 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : - چهارشنبه, 27 ژوئن 18, 9:17 ب.ظ
  • ویکی هاو

دیدگاه کاربران

  1. رضا خرمپور - 2019/08/20 - 8:55 ق.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب