ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

پنج + 7 =

بستن
بستن

چگونه می توانیم به یک روانشناس قانونی تبدیل شویم ؟

چگونه می توانیم به یک روانشناس قانونی تبدیل شویم ؟

حرفه روانشناسی قانونی متشکل از روانشناسی و قانون است. به عنوان یک روانشناس قانونی، شما مهارت های خود را برای ارزیابی مجازات های کیفری، کمک به زندانیان با نیازهای ذهنی خود و مشورت با پرسنل قانونگذاری و وکالت می گیرید. شما همچنین ممکن است تحقیقاتی انجام دهید که بر ارتباط بین قانون و روانشناسی تمرکز دارد.  برای تبدیل شدن به یک روانشناس قانونی، ابتدا باید آنچه را که مورد نیاز و مورد انتظار از نقش است، درک کنید. سپس شما نیاز به تحصیلات و مدارک لازم دارید و سپس به دنبال یک موقعیت هستید.

مطالب مرتبط


گام 1 - درک نقش

درک نقش

 از انتظارات حرفه ای از نقش آگاه باشید. نقش یک روانشناسی قانونی چندین جنبه دارد. ممکن است در یک پرونده جنایی مورد استفاده قرار گیرد تا فهرست مشکوک را محدود یا کشف شواهدی از جرم. شما همچنین می توانید با مشارکت در بازسازی مجرمان و انجام تحقیقات در مورد روش های کاهش فعالیت جنایی، از جرم جلوگیری کنید.

 • شما باید دانش جامع از نظریه و عمل روانشناختی و همچنین دانش سیستم عدالت کیفری داشته باشید. ممکن است از شهادت متخصص در دادگاه شهادت داده شود و شما همچنین می توانید تخصص در امور مربوط به حوزه خصوصی مانند مشاوره در مورد جراحت شخصی، مسئولیت، معلولیت یا مراقبت از خود را ارائه دهید.
 • شما همچنین می توانید جنایتکاران و همچنین خانواده هایی را که در موارد سوء استفاده یا غفلت مشارکت دارند مورد ارزیابی و درمان قرار دهید. شما ممکن است با قربانیان و همچنین مجرمان بالقوه و مجرمان گذشته کار کنید. در نظر داشته باشید که هر چند انتظار می رود که جنایتکاران را تجزیه و تحلیل و ارزیابی کنید، انتظار نمی رود که پروفایل های جنایی را انجام دهید. بسیاری از روانشناسان پزشکی قانونی برخی از انواع پروفایل ها را انجام می دهند، اما اغلب آنها وسیع تر و عمومی تر هستند.
درک نقش

شناسایی ویژگی های یک روانشناس قانونی خوب. اگرچه شما باید بتوانید تمام انتظارات حرفه ای از این نقش را برآورده سازید، همچنین باید ویژگی های خاصی را برای موفقیت در روانشناسی قانونی به دست آورید. علاوه بر حفظ رفتار حرفه ای در حین کار، شما همچنین باید قادر به انجام مهارت های فردی خاص مانند:

 

 • حل مسئله: شما باید در مورد راه حل های یک مشکل به سرعت و کارآمد پیش بروید. شما ممکن است نیاز به تغییر تاکتیک ها در اواسط مکالمه داشته باشید، همانطور که با مظنونین جنایی صحبت می کنید یا در دادگاه به شهادت می رسانید و باید بتوانید این کار را به شیوه ای آسان و راحت انجام دهید.
 • صبر و سعی و کوشش: تحقیق روانشناسی قانونی می تواند زمان زیادی باشد و ممکن است نیاز به بیش از یک روش یا تلاش برای راه حل داشته باشد. شما همچنین باید در مورد صحبت با مظنونان چندین بار یا به روشهای مختلف دقت کنید. در چنین مواردی، در صورت مواجه شدن با مظنونان مصاحبه و تجزیه و تحلیل تحقیقات خود، باید در صورتی که صلاحیت و حل و فصل داشته اید، نشان داده شود.
 • مهارت های مشاهده ای قوی: به عنوان یک روانشناس قانونی، به محض این که شما آنها را مورد سوال قرار دهید، باید از مظنونان مراقبت کنید تا بتوانید به سرعت انگیزه آنها را بیابید. شما همچنین باید آنها را با دقت بررسی کنید چون آنها به سوالات شما پاسخ می دهند و بر جنبه های کلیدی تمرکز می کنند که به شما کمک می کند مشخصات بهتر آنها را ایجاد کنید.
 • مهارت های افراد: در این نقش، شما مجبور خواهید شد که با بسیاری از افراد مختلف از مقامات انتظامی مانند پلیس تا نمایندگان قانونی مانند وکلا و قضات کار کنید. شما همچنین باید تقریبا هر روز با قربانیان و مجرمان ارتباط برقرار کنید. حفظ مهارت های ارتباطی قوی به شما این امکان را می دهد که این روابط را با موفقیت انجام دهید.
درک نقش

 به خاطر داشته باشید که محیط کاری و مقیاس پرداخت می شود. به عنوان روانشناس قانونی، شما ممکن است در تنظیمات مختلف مانند ایستگاه های پلیس، دادگاه ها، شرکت های حقوقی، زندان ها و مراکز نگهداری نوجوانان کار کنید. شما همچنین ممکن است به عنوان یک مشاور مشغول به کار شوید و از خانه یا محل کار خود کار کنید.

 • روانشناسی قانونی به عنوان یک زمینه رو به رشد در نظر گرفته می شود و به دلیل نمایش فیلم ها و فیلم های روانشناسان پزشکی قانونی، محبوبیت فراوانی یافته است. حقوق روانشناس قانونی اغلب مشابه روانشناس سنتی است که میتواند حدود 86000 دلار درآمد کسب کند. حقوق و دستمزد روانشناس قانونی می تواند از 68،000 تا 90،000 دلار باشد بسته به اینکه در آن شما چه کار می کنید و سطح تخصص شما. اگر شما یک مشاور هستید و خودتان هستید، ممکن است درآمد بالاتری را کسب کنید.

گام 2 - دریافت آموزش و گواهینامه ضروری

دریافت آموزش و گواهینامه ضروری

 یک مدرک لیسانس در رشته روانشناسی کسب کنید، با یک عضوی در عدالت کیفری یا جرم شناسی. شما می توانید در رشته روانشناسی بزرگ باشید یا اگر در دانشگاه انتخابی خود در معرض عدالت کیفری یا علوم اعصاب هستید، می توانید بزرگ شوید. تحصیلات کارشناسی شما باید در کلاس های روانشناسی، جرم شناسی و پزشکی قانونی تمرکز کند. اکثر دوره های پزشکی روانشناسی کارشناسی کارشناسی ارشد چهار ساله برای تکمیل است.

 • اکثر رشته های کارشناسی روانشناسی شامل تعدادی از موضوعات روانشناسی هسته ای مانند تاریخ روانشناسی، روانشناسی توسعه، روانشناسی شناختی، روانشناسی اجتماعی، روانشناسی غیرطبیعی یا بالینی، و آمار روانشناسی و روشهای تحقیق است.
 • شما همچنین می توانید گزینه های روانشناسی را که بر روانشناسی شخصیت، روانشناسی آموزشی و روانشناسی تکاملی تمرکز می کنند، انتخاب کنید. همچنین شما نیاز به انجام دوره های عمومی مانند ریاضی، علم، هنر، ترکیب، و ادبیات دارید.
دریافت آموزش و گواهینامه ضروری

دریافت مدرک کارشناسی ارشد در روانشناسی پزشکی. انتظار می رود که روانشناسان قانونی مدرک کارشناسی ارشد و مدرک دکترا داشته باشند. برخی از برنامه های دکترا متقاضیان را تنها با یک مدرک لیسانس در رشته روانشناسی قبول می کنند، اما اکثر مدرک دکتری نیز به مدرک کارشناسی ارشد نیاز دارند. مدرک کارشناسی ارشد در رشته روانشناسی قانونی به شما امکان می دهد تا از روانشناسی قانونی در یک محیط روحی و روانی در جامعه استفاده کنید، برنامه های برنامه ریزی کنید و یاد بگیرید چگونه ارزیابی ها را در این زمینه انجام دهید و روابط روانشناسی و حقوقی را بهتر کنید.

 • اکثر برنامه های کارشناسی ارشد، دو سال تحصیلی تمام وقت و یا بیشتر، اگر شما یک دانش آموز نیمه وقت هستید. بر خلاف مدرک کارشناسی، تحصیلات عالی خود بسیار متمرکز خواهد شد و شما فقط باید در دوره تمرینی خود تمرین کنید. شما در زمینه روانشناسی و حقوق، روانشناسی، روانشناسی و مدیریت تعارض، روانشناسی اجتماعی و رفتاری، رفتار جنایی و تنوع و روانشناسی کارهای آموزشی انجام خواهیدداد.
دریافت آموزش و گواهینامه ضروری

 یک برنامه دکترا در روانشناسی کامل کنید در سطح دکترا، می توانید تصمیم بگیرید که آیا شما قصد دارید به سمت یک مدرک Ph.D یا یک Psy.D (دکتر روانشناسی) درجه کار کنید. دانش آموزان معمولا در یک Ph.D. ثبت نام می کنند. در صورت روانشناسی اگر قصد انجام تحقیقات بیشتر در زمینه را داشته باشند. یک Psy.D. درجه نسبت به دانش آموزانی که علاقه مند به کار در روانشناسان هستند، بیشتر اهمیت دارد. برخی از دانشگاه ها دکترای روانشناسی قانونی را ارائه می دهند، اما دانشگاه های بیشتری در رشته روانشناسی یا روانشناسی بالینی پزشكی ارائه می دهند. پس از آنکه پس از اتمام دوره دکترای خود، یک تخصص روانشناسی قانونی را توصیه می کنید، توصیه می شود.

 • اکثر برنامه های دکتری پنج تا هفت سال طول می کشد تا به پایان برسند و معمولا یک دوره کارآموزی یک ساله در یک دادگستری یا دادگاه کیفری را شامل می شوند. شما همچنین باید یک دوره تحصیلی برای پایان نامه خود را انتخاب کنید، که احتمالا بر روی یک موضوع در زمینه روانشناسی قانونی متمرکز خواهد بود.
دریافت آموزش و گواهینامه ضروری

 امتحان صدور مجوز را در دولت خود منتقل کنید. به منظور تمرین به عنوان یک روانشناس قانونی، همه کشورها نیاز به صدور مجوز دارند. الزامات از دولت به حالت متفاوت است، اما تمام داوطلبان باید امتحان مجوز را امتحان کنند.

 • با مدرک دکترای خود در مورد امتحان مجوز در کشور خود و محتویات امتحان مجوز صحبت کنید، بنابراین وقتی که درجه دکترا را تکمیل می کنید، آمادگی آن را دارید.
دریافت آموزش و گواهینامه ضروری

 هیئت مدیره گواهی شده توسط انجمن روانشناسی قضایی آمریکا به شدت توصیه می شود که شما به عنوان یک روانشناس پزشکی قانونی از طریق هیئت روانشناسی قضایی آمریکا (ABFP)، که توسط هیئت روانشناسی حرفه ای آمریکا تحت نظارت است، توصیه می شود. برای واجد شرایط برای صدور گواهینامه ABFP، شما باید یک مدرک دکترا از یک برنامه روانشناسی حرفه ای داشته باشید و مجوز داشته باشید تا در کشور خود تمرین کنید. شما همچنین باید حداقل 100 ساعت آموزش رسمی و 1000 ساعت تجربه عملی در این زمینه را تکمیل کنید.

 • برای کسب گواهی هیئت مدیره باید معاینه گواهی نامه ای که شامل بخش نوشته شده، دو نمونه تمرین و یک بخش دهان باشد، انجام دهید. بخش نوشته شده شامل 197 سوال چند گزینه ای است که عمق و گستردگی دانش پزشکی شما را بررسی می کند. سپس شما باید دو نمونه تمرین ارسال کنید که برای بخش دهان آزمون مورد بررسی قرار می گیرد و مورد استفاده قرار می گیرد. بخش دهان شما نیاز به بحث و تجزیه و تحلیل دو نمونه تمرین برای نشان دادن درک خود را از اخلاق پزشکی قانونی و رابطه بین قانون و پزشکی قانونی است.

 

اطلاعات مطلب

 • روانشناسی
 • 2,055 بازدید
 • blankblankblankblankblank (1 votes, average: 5,00 out of 5)
  blankLoading...
 • آخرین ویرایش توسط : فخر کامبیز - چهارشنبه, 06 ژوئن 18, 2:25 ب.ظ
 • دریافت فایل

دیدگاه کاربران

 1. یونس لطفی زاده - 2018/06/08 - 11:37 ب.ظ
 2. Hana - 2021/08/04 - 9:23 ب.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب