ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

19 + 11 =

بستن
بستن

چگونه می توانیم به روانشناس ورزشی تبدیل شویم ؟

چگونه می توانیم به روانشناس ورزشی تبدیل شویم ؟

همه می دانند غلظت یک عنصر اصلی برای ورزشکاران در همه سطوح است. با این حال، مسائل شخصی اغلب در راه تمرکز ایستاده است، که می تواند به طور مستقیم بر عملکرد یک ورزشکار تاثیر بگذارد. یک روانپزشک ورزشی با ورزشکاران کار می کند تا به هر بازیکن برای مدیریت مسائل شخصی، مقابله با استرس رقابت حرفه ای و پیدا کردن راه هایی برای بهبود این دیدگاه و عملکرد ورزشکار کمک کند. روانشناسان ورزشی (گاهی اوقات روانشناسان عملکرد) نیز با غیر ورزشکاران، به ویژه پرسنل نظامی، رهبران شرکت ها / کسب و کار، هنرمندان و حتی سیاستمداران کار می کنند.

مطالب مرتبط


گام 1 - گرفتن تحصیلات

گرفتن تحصیلات

 نگاهی به کلاس های دبیرستان مربوطه:  اگر شما در مورد پیگیری حرفه ای در روانشناسی ورزشی فکر می کنید، ممکن است بخواهید از کلاس های مربوطه شروع کنید. با توجه به کارهای مربوط به این زمینه می توانید به شما یک ایده بهتر از آنچه که در حرفه شما می گذرد را به شما معرفی کنید و می توانید به کار خود در زمینه تحصیلات کالج و فارغ التحصیل کمک کنید.

 • هر مدرسه روانشناسی را که مدرسه شما را ارائه می دهد، در نظر بگیرید
 • شما همچنین ممکن است از گرفتن طبقات آمار بهره مند شوید، زیرا این موارد در کالج و / یا مدرسه فارغ التحصیلی مورد نیاز است. آمار همچنین کمک خواهد کرد که شما را برای یک کار تحقیق و تجزیه و تحلیل داده ها کمک کند.
گرفتن تحصیلات

 درخواست یک برنامه دانشگاه معتبر :  شما نیاز به درجه پیشرفته برای پیگیری حرفه ای در هر زمینه روانشناسی، اما برای اولین بار شما نیاز به کسب مدرک لیسانس. بهترین کار این است که مدارس را که در سطح دولتی یا منطقهای ثبت نام کرده اند، اعمال کنید تا اطمینان حاصل شود که تحصیلات شما با کیفیت استاندارد به رسمیت شناخته شده است.

 • برخی از کالج ها دارای مدرک لیسانس در رشته روانشناسی ورزشی هستند، اما بسیاری از آنها نمی کنند.
 • بسیاری از روانشناسان روانشناسی در رشته روانشناسی هستند و در زمینه روانشناسی ورزشی تخصص خاصی دارند.
 • شما می توانید برنامه های روانشناسی و روانشناسی ورزشی را با جستجو در اینترنت یا با استفاده از یک موتور جستجوی تخصصی مثل مرکز حرفه ای روانشناسی پیدا کنید.
گرفتن تحصیلات

 فارغ التحصیل با مدرک لیسانس :  پس از چهار سال کار سخت، شما با مدرک لیسانس روانشناسی یا روانشناسی ورزشی روبرو خواهید شد. مهم است که به خوبی انجام دهید و سخت ترین کارها را در تحصیلات کارشناسی خود انجام دهید، زیرا به نمرات خوب برای تحصیل در مدرسه فارغ التحصیل نیاز خواهید داشت. اگر جدی در مورد پیگیری حرفه ای در هر رشته ای از روانشناسی جدی هستید، به تدریس و اتکا به تحصیلات خود نیاز دارید، که از برنامه کارشناسی خود شروع می شود.

 • در حالی که در حال کار به سمت مدرک کارشناسی خود هستید، درگیر شدن در گروه های اضافی مشغول به کار باشید. این می تواند به تقویت برنامه مدرسه تدریس خود کمک کند، مهارت های جدیدی را به شما آموزش دهد و شبکه ای از ارتباطات حرفه ای را بسازد.
 • در حالی که در مدرسه هستید، می توانید هرگونه کارآموزی مربوطه را انجام دهید. پس از گذراندن دوره تحصیل، به دنبال یک تجربه طولانی خواهید بود.
گرفتن تحصیلات

 به یک برنامه فارغ التحصیل بروید :  هر رشته ای از روانشناسی نیاز به حداقل یک مدرک کارشناسی ارشد دارد. همانطور که شما برای برنامه ها و برنامه های Grad برنامه های خود را جستجو می کنید، یک بار دیگر مهم است که جستجوی خود را به برنامه های معتبر محدود کنید تا یک استاندارد بالاتری از کیفیت آموزشی تضمین شود.

 • برخی از برنامه های فارغ التحصیل در روانشناسی ورزشی تخصص دارند. اگر نمیتوانید چنین برنامه ای را پیدا کنید، باید یک برنامه Grad در روانشناسی را انتخاب کنید و کارهای مربوط به روانشناسی بالینی / ورزشی را انجام دهید.
 • شما می توانید برنامه ها را با جستجو در اینترنت برای مدارس پیشرفته در منطقه خود یا با استفاده از یک پایگاه داده تخصصی که شاخص های برنامه های روانشناسی را نشان می دهد، پیدا کنید.
گرفتن تحصیلات

 مدرک کارشناسی ارشد خود را کسب کنید :  هنگامی که مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته روانشناسی (یا روانشناسی ورزشی) به دست آورده اید، باید تصمیم بگیرید. شما می توانید سعی کنید که به نیروی کار با درجه ای که کسب کرده اید، وارد شوید و یا به مدرک دکترا بروید.

 

 • اگر دارای مدرک کارشناسی ارشد هستید، ممکن است بتوانید کار مربوطه را پیدا کنید. با این حال، اکثر موقعیت هایی که به عنوان یک روانشناس بالینی، مشاوره یا تحقیق کار می کنند، مستلزم دریافت مدرک دکتری می باشند.
گرفتن تحصیلات

 مدرک دکترای خود را در نظر بگیرید. اگر شما علاقه مند به انجام کار بالینی به عنوان یک روانشناس ورزشی هستید، احتمالا به یک مدرک دکترا نیاز خواهید داشت (هرچند شما ممکن است بتوانید موقعیتی را با مدرک کارشناسی ارشد بگیرید). شما می توانید یک وب سایت روانشناسی آمریکایی (APA) را برای فهرستی از برنامه های دکتری معتبر APA جستجو کنید.

 • دو نوع اصلی از برنامه های دکترا در روانشناسی وجود دارد: دکترا فلسفه (PhD) و دکتر روانشناسی D. درجه.)
 • اگر میخواهید حرفه ای را در تحقیقات یا دانشگاهی دنبال کنید، درجه دکترا به طور کلی مفید است.
 • D. درجه یک درجه بالینی است که به شما اجازه می دهد که بیماران را به عنوان یک پزشک مجاز درمان کنید.
گرفتن تحصیلات

 تجربه پس از دکترا را بدست آورید. : به منظور واجد شرایط برای آزمون حرفه ای در رشته روانشناسی (EPPP) و کسب گواهینامه، شما باید دو سال تجربه تحت نظارت را به عنوان یک روانشناس جایزه بگیرید. یک سال است که در طول برنامه دکترای خود (معمولا از طریق کارآموزی) کسب می شود و سال دوم بعد از اینکه شما از برنامه دکترای خود فارغ التحصیل شده اید.

 • بسته به نوع ایالتی / استان / قلمروی که در آن زندگی می کنید، ممکن است الزامات اضافی برای شما برای واجد شرایط بودن برای EPPP وجود داشته باشد. این ممکن است شامل یک امتحان فقهی در قواعدی باشد که عمل روانشناختی را کنترل می کند و یا معاینه شفاهی.
 • ببینید که مورد نیاز کشور / استان / قلمرو شما در انجمن روانشناسی استان و شوراهای روانشناسی (ASPPB) کتابچه مورد نیاز مجوز و صدور گواهینامه برای روانشناسان در ایالات متحده و کانادا است.

گام 2 - گذراندن امتحانات هیئت مدیره

گذراندن امتحانات هیئت مدیره

 ثبت نام برای EPPP :  آزمون برای حرفه ای در روانشناسی توسط ASPPB اداره می شود. کجا و چه زمانی معاینه می کنید بسته به جایی که شما زندگی می کنید متفاوت است. شما می توانید هر زمان که از دوشنبه تا جمعه بین ساعت 8:00 صبح تا 8:00 بعد از ظهر EST است، با شماره تلفن 1-800-513-6910 ثبت نام کنید.

 • هنگامی که هیئت مدیره صدور مجوز شما تایید می کند که شرایط مورد نیاز و شرایط کار شما را برآورده می کنید، اطلاعات خود را به ASPPB بارگیری می کنند.
 • شما یک ایمیل خودکار از eppp@asppb.org دریافت خواهید کرد وقتی که شما می توانید آنلاین را از طریق وب سایت ASPPB ثبت نام کنید.
گذراندن امتحانات هیئت مدیره

 مطالعه برای امتحان:   مهم است که شما از مواد مورد بررسی شما در EPPP مطالعه کنید. امتحان برای تست دانش خود را از مسئولیت روانشناسی تمرین و زمینه های دانش طراحی شده است.

 

 • هنگامی که شما ASPPB را برای امتحان مجاز کرده اید، می توانید امتحان تمرین را آنلاین انجام دهید.
 • برای انجام امتحان تمرین، باید به حساب ASPPB خود وارد شوید. این را می توان چندین بار، یا در خانه (آنلاین) و یا در یک مرکز آزمایش گرفته شده است.
 • امتحان تمرین هزینه 55 دلار به صورت آنلاین یا 155 دلار برای گرفتن یک مرکز حرفه ای پیرسون هزینه می کند.
 • ASPPB فقط دارای یک آزمون تمرینی است که بدون توجه به جایی که شما آن را می گیرید و چند بار آن را انجام می دهید، باقی می ماند.
گذراندن امتحانات هیئت مدیره

 امتحان گرفتن :  شما باید حداقل 30 دقیقه قبل از زمان امتحان برنامه ریزی شده خود را در مرکز آزمایش محلی خود وارد کنید. شما ملزم هستید که دو فرم معتبر شناسه صادر شده توسط کشوری که امتحان آن را دریافت می کنید را نشان دهید. اگر شما یک شناسه واجد شرایط نداشته باشید، ممکن است گذرنامه ای از کشور مبدا و یک فرم ثانویه شناسه نشان دهید.

 

 • شما می توانید مرکز آزمایش محلی خود را با جستجو از طریق وب سایت آموزش پریسون در https://www9.pearsonvue.com/testtaker/registration/SelectTestCenterProximity/ASPPB/1253960 پیدا کنید.
 • هزینه درخواست EPPP به شما 600 دلار خواهد پرداخت و هزینۀ انتصاب 87.50 دلار به سمت پیرسون پرداخت می شود.
گذراندن امتحانات هیئت مدیره

 EPPP را منتقل کنید:  بعد از اینکه امتحان تمرین را مطالعه و پذیرفته اید، آماده امتحان واقعی خواهید بود. EPPP شامل 225 سوال کلیدی است: 50 سوال پیشآمدی طبقهبندی نشده و 175 سوال باقیمانده. هر سوال در قالب چند گزینه ای است، با چهار پاسخ ممکن که یکی درست باشد. نمره شما بین 200 تا 800 است، با 500 امتیاز حداقل برای عمل مستقل و 450 امتیاز حداقل برای عمل تحت نظارت. تست زمینه های موضوع زیر را پوشش می دهد:

 

     اصول بیولوژیکی رفتار (ارزش 12٪)

     مبانی شناختی-عاطفی رفتار (به ارزش 13٪)

     مبانی اجتماعی و فرهنگی رفتار (ارزش 12٪)

     رشد و توسعه طول عمر (به ارزش 12٪)

     ارزیابی و تشخیص (به ارزش 14٪)

     درمان، مداخله، پیشگیری و نظارت (ارزش 14٪)

     روشهای تحقیق و آمار (به ارزش 8٪)

     مسائل اخلاقی / حقوقی / حرفه ای (به ارزش 15٪)

گذراندن امتحانات هیئت مدیره

 نتایج خود را دریافت کنید :  پس از تکمیل EPPP، نمره غیر رسمی در مرکز آزمون را دریافت خواهید کرد. نمره واقعی شما (که معمولا از نمره غیررسمی متفاوت نیست، به جز در موارد نادری مانند تقلب مشکوک) در عرض 10 روز از پایان امتحان، به هیئت صدور مجوز محلی شما گزارش خواهد شد و هیئت مدیره تعیین خواهد کرد که آیا نمره شما حداقل معیار برای صلاحیت محلی شما.

 

 • نمرات شما توسط هیئت مدیره صدور مجوز قانونی شما در یک روز چهارشنبه دریافت خواهد شد، که شامل آزمون روزهای هفته قبل (یکشنبه تا شنبه) می باشد.

اطلاعات مطلب

 • روانشناسی
 • 489 بازدید
 • blankblankblankblankblank (6 votes, average: 4,83 out of 5)
  blankLoading...
 • آخرین ویرایش توسط : هادی خانزاده - شنبه, 26 می 18, 4:29 ق.ظ
 • دریافت فایل

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب