ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه می توانیم با مشتریان دایمی تجارت خود را به اوج برسانیم؟(۱)

چگونه می توانیم با مشتریان دایمی تجارت خود را به اوج برسانیم؟(۱)

در این مقاله در خصوص روش ها و راهبردهای مورد نیاز برای خلق یک زنجیره طلایی از مراجعه مجدد مشتریان در شرکت ها و یا سازمان هایی که در آن تلاش و فعالیت می کنید صحبت خواهیم کرد. شما باید در نظر داشته باشید که چگونه می توانید مشتریانی را برای خود ایجاد کنید و با مراجعه پیوسته به آن ها بتوانید شرکت و موسسات خود را بسازید. شما باید بیاموزید که چگونه باید اقدامات خودتان را برای خلق و حفظ مشتریان جدید برای ایجاد و خدمات بیشتر به مشتریان و تقاضا برای مراجعه مکرر و سپاسگذاری از مشتریان می تواند بطور چشمگیر بر فروش و کوشش های بازاریابی شما بیافزاید. این مقاله به شما کمک می کند تا مبنای مراجعه به مشتریان خود را یاد بگیرید.شما هر چه بیشتر رضایت مشتریان را جلب کنید بیشتر می توانید به موفقیت های کثیر دست بیابید.

مطالب مرتبط


گام 1 - بررسی حفظ مشتری

بررسی حفظ مشتری

دقیقا همانطور که وقتی افراد برای خرید و داد و ستد از شما بطور شخصی تماس می گیرند پانزده برابر راحت تر از مشتریانی است که شما با آن ها تماس می گیرید که از شما خرید می کنند. عرضه ی محصولات و فروش به یک مشتری راضی نیز ده برابر آسان تر از فروش کردن به یک مشتری جدید است. از طرف دیگر با توجه به بررسی های انجام شده 90 درصد مشتریان ناراضی دیگر تمایل ندارند تا از کسی که قبلا خرید داشته اند جنس بخرند

بررسی حفظ مشتری

حفظ مشتریان کار بسیار عاقلانه ای می باشد چرا که نه تنها باید مشتریان خودتانرا خوش حال نمایید بلکه آن ها را باید به عنوان مهمترین منبع برای خلق مشتریان جدید به حساب آورید. به احتمال زیاد خود آن ها به تکرار برای خرید های بعدی به شما مراجعه می کنند. خیلی کم اتفاق می افتد تا مشتری که با شما و با شرکت شما یک رابطه ی پیوسته و تاثیرآمیز را دارد برای انجام خریدهای بعدی به شرکت های دیگر مراجعه کند. طبق علوم روانشناسی افرادی که از درد و محنت فاصله می گیرند و به سمت لذت و رضایتمندی قدم برمی دارند اصولا می توانند در جایگاه مشتریان راضی و خشنود قرار بگیرند.در این شرایط خرید و فروش لز شرکت های رقیب برای او در حکم یک ریسک محسوب می شود. چون بطور دقیق نمی داند که چه شرایطی خواه منفی و خواه مثبت در انتظار اوست. مثلا آیا محصولات یک شرکت جدید به خوبی و کیفیت محصولات شما هست؟ آیا می توان بر روی برخورد و معامله با آن ها حساب باز کند؟ آیا می تواند روی خدمات پس از فروش آن ها تکیه نماید؟

گام 2 - بررسی خدمات مشتریان کلید رضایت مندی مشتریان

بررسی خدمات مشتریان کلید رضایت مندی مشتریان

شما باید بطور واضح نهایت تلاش خودتان را بکنید تا مشتریان خود را راضی نگه دارید. در این مورد شما باید مرتبا کوشش نمایید و راهکارهای خود را بطور دقیق ارزیابی نمایید. در این مورد نیز شما باید هر چه قدر که لازم است این راهکارها را مورد بررسی مجدد قرار دهید. خدمات مشتریان کاید مهمی است که رضایت مشتریان را تضمین می کند. بنابراین در ایجاد و افزایش مشتری و حفظ آن ها نقش ایفا می کند. در حقیقت از زمانی که مشتری جواب مثبت می دهد فروش شروع می شود.

وقتی قرارداد عقد می شود مشتری در شرایط روانی و احساسی سخت قرار می گیرد . این امکان نیز وجود دارد که مشتری پس از آن که قرارداد را امضا کرد دچار شک و تردید شود و از خود سوال نماید که آیا این امکان نیز وجود دارد که محصولات بهتر و با قیمت ارزانتری خریداری کنم؟ شما باید توجه داشته باشید ایجاد این ذهنیت و طرز تفکر در مشتریان یک امر کاملا طبیعی است و به راحتی می توان آن را پیش بینی کرد. شما نیز باید بتوانید مشتریان خود را در این مرحله راهنمایی کنید. تنها راه مطمن ساختن مشتری در این زمینه این است که تردید های او را با یک رفتار و تصمیم عاقلانه از بین ببرید. به این منظور زمانی که قرارداد فروش را اخذ می کنید باید هر چه بیشتر سعی خودتان را بکنید تا به بهترین شکل ممکن از نیازهای او را برآورده کنید

گام 3 - بررسی قدرت حرف زدن با مشتری

بررسی قدرت حرف زدن با مشتری

یکی از مهم ترین عوامل تعیین کننده موفقیت های آینده در حرفه و تجارت شما برقرار کردن ارتباط کلامی است که متاسفانه کمتر به آن توجه می شود. نود درصد مشتریان ناراضی با موسسه ای که قادر نبوده خواسته های آن ها را برآورده کند معامله مجدد انجام نمی دهند. نکته ی قابل ملاحظه دیگر این است که هر مشتری ناراضی حداقل عدم رضایت خودش را با چند نفر دیگر نیز در میان می گذارد. در جریان قراردادهای تجاری مسلما همین چند نفر با چند نفر دیگر نیز در زمینه ی عدم رضایت آن مشتری حرف می زنند و این عامل باعث می شود که خوبی یا بدی هایی که یک شرکت دهن به دهن میان مشتری های دیگر بچرخد و ذهنیت بسیاری از مشتریان بالقوه و خوب را مسموم کند. حال شرکت ها برای امتناع از بروز این مشکل چه کاری می توانند انجام دهند؟ اگر شرکت ها قادر نباشند تا فکری برای حل این موضوع بکنند این مشکل قطعا آن ها را نیز درگیر مسایل جدی تر خواهد کرد

گام 4 - خلق زنجیره طلایی مشتریان دایمی

خلق زنجیره طلایی مشتریان دایمی

گاهی گفته می شود که برعکس این قضیه نیز امکان دارد اتفاق بیوفتد به این معنا که یک مشتری خوشحال و راضی با چند نفر دیگر نیز رضایتش را در میان می گذارد و هر یک از این چند نفر هم با چند گروه دیگر در این مورد حرف می زند و مشتریان بالقوه ی زیادی نسبت به قبل برای شما ظاهر می شود. در حالی که طی بررسی های انجام شده متاسفانه نشان می دهند که این اتفاق به این صورت رخ نمی دهد. با توجه به مطلب جری ویلسون تعداد مشتری هایی که درباره ی تجربه ی خوشایند و رضایت بخش خود از محصول یا خدمات خرید کرده از شما صحبت می کنند یک دهم مشتریانی است که وقتی از محصولاتتان رضایت ندارند از شما پیش دیگران شکایت می کنند.

در حای که خدمات مشتریان کاهش و یا حذف کلمات منفی اثرگذاری بیشتری دارد شما نمی توانید به حرف های مثبتی تکیه کنید که مشتریان راضی درمورد کالاهای شما بیان می کنند. البته راضی کردن یک مشتری اولین گام برای انجام خدمات بیشتر تحت برآورده ساختن نیازهای آن ها می باشد. شما باید برای مراجعه بیشتر مشتریان خود برنامه ی منسجم و درستی را طراحی نمایید.

اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب