ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه می توانیم انتقادپذیری خود را در محیط کاری افزایش دهیم؟

چگونه می توانیم انتقادپذیری خود را در محیط کاری افزایش دهیم؟

افراد مختلف نگرش های مختلفی به انتقاد و نقد دارند. برخی در مقابل آن می ایستند و با لجاجت و از روی تعصب آن را قبول نمی کنند و برخی واقع نگر بوده و ابتدا بررسی می کنند و اگر مشکلی بوده باشد آن را می پذیرند. شما در هر کار و حرفه ای که مشغول باشید قطعا با نقد روبرو خواهید بود. در این مقاله قصد داریم انتقادپذیری خود را در مواجهه با انتقاد افزایش دهیم که تاثیر بسیار مثبت در کار و روابط کاری دارد.

لطفا ما را تا پایان همراهی بفرمایید…

مطالب مرتبط


گام 1 - با واقعیت کنار بیایید.

با واقعیت کنار بیایید.

بدون شک همه کارها می توانند مورد نقد قرار گیرند زیرا کارها توسط انسان انجام می شود و یا اداره می شود و برای همین است که با توجه به جایزالخطا بودن انسان امکان وجود خطا وجود دارد. هیچ گاه سعی نکنید با تعصب نقد را سرکوب نمایید زیرا اثرات منفی بر روی روابط می گذارد سعی کنید با واقع گرایی موضوع را بررسی نمایید و با واقعیت کنار بیاید.

گام 2 - عملکرد مورد نقد را بررسی کنید.

عملکرد مورد نقد را بررسی کنید.

وقتی نقد انجام می شود با واقعیت کنار بیایید و عملکردی که موجب انتقاد شده است را دوباره بررسی نمایید تا برای دفعات بعدی ان را حل کنید. با وسواس بیشتری می توانید کارهایتان را پیش ببرید و قبل از اتمام کار به دقت آن را بررسی نموده و اگر مشکلی در آن وجود داشته باشد آن را حل کنید. هیچ گاه نقد را به پای تنفر نگذارید پس اگر همکار یا رییستان به شما موضوعی را گوشزد می کند آن را به پای سخت گیری یا تنفر نگذارید و از وی بابت توجه به شما تشکر کنید تا روابط کاری و غیر کاری شما با وی بهبود و ارتقا یابد.

گام 3 - از تکرار دوباره اشتباه اجتناب کنید.

از تکرار دوباره اشتباه اجتناب کنید.

زمانی که انتقادی صورت می گیرد یعنی قسمتی از عملکرد دارای نقص بوده است پس سعی کنید با دقت موضوع را بررسی نمایید و برای دفعات بعدی عملکرد را بهبود دهید تا این نقد برطرف شود. این کار می تواند هم تنش های محیط کاری را کاهش دهد و هم می تواند به شادابی شما کمک نموده و به داشت روابط کاری پایدار و سازنده کمک نماید.

گام 4 - مشکل را تحلیل نمایید.

مشکل را تحلیل نمایید.

گاه ممکن است نقص به دلیل نواقص سیستم و ساختار کار باشد که در این صورت می توانید مدیر را مطلع نمایید و به او موضوع را بازگو کنید که نواقصی در فلان جای کار وجود دارد که مورد انتقاد زیادی قرار گرفته است و با مشارکت هم و دیگر صاحب نظران می توانید این مشکل را رفع نمایید. با این کار مدیر شما را فردی دلسوز برای کار تلقی می کند و می تواند روابط سازنده تری بین شما و او برقرار شود.

اطلاعات مطلب

  • دنیای کار
  • 502 بازدید
  • blankblankblankblankblank (2 votes, average: 5,00 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : - یکشنبه, 06 آگوست 17, 11:40 ق.ظ
  • مدیریت روابط کار

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب