ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

14 − دوازده =

بستن

صرافی ملی ایران قیمت لحظه‌ای آخرین بروز رسانی  10:03:01 *** 1398/05/01: قیمت فروش دلار 12000 تومان و قیمت فروش یورو 13800 تومان

تیتر اصلی روزنامه ها سه شنبه 1398/05/01::: مردم سالاری: مدیرکل ضد جاسوسی وزارت اطلاعات تشریح کرد; جزئیات دستگیری ۱۷ جاسوس مرتبط با سیا; مدیرکل ضد جاسوسی وزارت اطلاعات از شناسایی و دستگیری ۱۷ جاسوس تربیت یافته سازمان اطلاعاتی آمریکا (سیا) در کشور خبر داد. *** شرق: پرونده نور چشمی ها روی میز مجلس *** ایران: واکنش سخنگوی دولت به ادعای گم شدن یک میلیارد یورو ارز دولتی: پولی گم نشده است;سخنگوی دولت در واکنش به آنچه برخی رسانه‌ها گم شدن یک میلیارد یورو ارز تخصیص داده شده برای واردات دارو و کالاهای اساسی خواندند، تأکید کرد که اساساً بحث گم شدن پول مطرح نیست. *** اطلاعات: رهبر معظم انقلاب در دیدار هیأت عالیرتبه از جنبش مقاومت اسلامی : موضوع فلسطین قطعاً به نفع فلسطینی‌ها و دنیای اسلام تمام خواهد شد ***ابتکار: شکایت از عیسی کلانتری در پرونده‌ طرح‌های گردشگری تنگ‌تکاب خوزستان و آشوراده گلستان به کجا رسید؟ در طول یک سال گذشته نام عیسی کلانتری، رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست و معاونانش در چندین پرونده قضایی به چشم می‌خورد، پرونده‌های که با شکایت فعالان محیط‌زیست تشکیل شده است. *** کیهان: ضرب شست سربازان گمنام امام زمان(عج) به آمریکا; فصل شکار جاسوس 17 مأمور سیا در تور وزارت اطلاعات; مدیرکل ضد جاسوسی وزارت اطلاعات از دومین ضربه بزرگ به سازمان جاسوسی آمریکا خبر داد. ***دنیای اقتصاد:  نرخ بیکاری مقاطع مختلف تحصیلی اعلام شد; مدرک پرطرفدار بازار کار;  مدرک تحصیلی پرطرفدار بازار کار چیست؟ شاید برخی در وهله اول پاسخ این سوال را لیسانس یا فوق‌لیسانس گویند. اما آمارها روایت دیگری دارند. داده‌های تفصیلی مرکز آمار از بازار کار در سال ۹۷ نشان می‌دهد که نرخ بیکاری برای دارندگان مدرک «دکترای تخصصی» و مدارک زیردیپلم، کمتر از ۱۰ درصد است و نسبت به باقی مدارک تحصیلی، در وضعیت بهتری قرار دارند. *** آرمان امروز:  كاهش قيمت‌ مسكن كليد خورد; کارشناسان می‌گویند در ماه‌های بهمن‌، اسفند و اردیبهشت‌ که جزو ماه‌های پرمعامله محسوب می‌شوند، شاهد عملکردهای هیجانی در بازار مسکن بودیم. اما هیچ‌گاه این هیجانات در بازار پایدار نمی‌ماند و آنگونه که از اظهارات بنگاهداران مسکن بر می‌آید پس از سومین ماه سال، کسادی در بازار مسکن حکفرما شده است. ***

چگونه می توانیم احساسات یک فرد را شناسایی کنیم ؟

چگونه می توانیم احساسات یک فرد را شناسایی کنیم ؟

شناسایی احساسات یک فرد

انسان احساسات را از طریق زبان، صدا (یا تن)، عبارات صورت و زبان بدن ارتباط می دهد. زبان و فرهنگ می توانند بر احساس مردم تأثیر بگذارند. با وجود این تفاوت ها، همه انسان ها احساسات کلیدی خاصی را تجربه می کنند. توانایی شما در خواندن و پاسخ دادن به احساسات دیگران به عنوان هوش هیجانی شناخته می شود. با توسعه هوش عاطفی شما می توانید آگاهی از احساسات خود را با دیگران بهبود دهید.

مطالب مرتبط


گام 1 - تجزیه و تحلیل احساسات در دیگران

تجزیه و تحلیل احساسات در دیگران

احساسات مثبت و منفی انسان ها را  تشخیص دهید.

6 عامل جهانی انسانی وجود دارد: خوشبختی، تعجب، خشم، ترس، غم و اندوه.

این ها به دو دسته تقسیم می شوند: احساسات مثبت (شادی، تعجب) و منفی (خشم، ترس، غم و اندوه) . برای شناسایی این افراد ، شما باید بدانید که کدام نوع فعالیت ها و رفتارهایی با آنها مرتبط است. این شامل:

  • احساسات مثبت باعث کاهش استرس، بهبود خلق و خوی و افزایش حافظه و آگاهی ما می شود. به عنوان مثال: شادی، تعجب، همدردی، مهربانی، عشق، شجاعت، اعتماد به نفس، الهام، تسکین و غیره
  • احساسات منفی باعث افزایش استرس می شوند، به ما اجازه می دهند تا تهدیدات را شناسایی کرده و با موقعیت های چالش برانگیز کنار بیاییم. مثلا عبارتند از: غم، ترس، خشم، تحقیر، انزجار و غیره.
  • دو قسمت مهم مغز برای بیان و درک احساسات است آسیب هر یک از این مناطق می تواند توانایی فرد در خواندن احساسات را مختل کند.
تجزیه و تحلیل احساسات در دیگران

تمرکز بر روی چشم و دهان

به طور کلی مردم احساسات را از طریق چشم و یا دهان بیان می کنند. منطقه چهره ای که در آن فرد احساسات را نشان می دهد تحت تأثیر فرهنگ است. به عنوان مثال، مردم روی چشم ها در ژاپن تمرکز می کنند، در حالی که مردم ایالات متحده احساسات در دهان را تفسیر می کنند. هنگام خواندن احساسی، به چهره اش نگاه کنید نه تنها به چشمها .

 

تجزیه و تحلیل احساسات در دیگران

 به تن صدای افراد گوش کن

در کنار عبارات صورت، تن صدای افراد دومین مهمترین راه برای بیان احساسات است. مردم از صدای خود برای نشان دادن و کنترل احساسات خود استفاده می کنند.  با این حال، برخی از احساسات از طریق صدا منتقل نمی شوند. به عنوان مثال، افراد می توانند به آرامی، تنش، خستگی، رضایت و اعتماد به نفس از لحن صدای خود را شناسایی کنند. احساساتی که به وضوح از طریق صدا بیان می شود شامل ترس، دوستی، شادی و غم است.

  • تن صدا افراد زمزمه یا نرم می تواند با طیف وسیعی از احساسات همراه باشد. این شامل آرامش، رضایت، صمیمیت، دوستی، غم و اندوه و خستگی است.
  • یک صدای نرم و صاف (که در آن شخص با صدای بلند نفس می زند در حالی که صحبت می کنند) با ترس، خجالت و نگرانی همراه است.
تجزیه و تحلیل احساسات در دیگران

 رفتار عمومی را رعایت کنید.

وقتی یک شخصی را نگاه می کنید، او یک فضای دوستانه را تصویر می کند، احساسات ناخودآگاه شما را تجربه می کنند بدون آنکه از آن آگاهی داشته باشید. با استفاده از بهترین قضاوت و احساس شما می توانید بهترین راه برای خواندن احساسات افراد پیدا کنید

  • احساسات مسری هستند. ما  تحت تاثیر احساسات قرار داریم حالت و رفتار ما بسته به اینکه شخص دیگری احساس می کند، تغییر می کند. به همین دلیل است که اگر کسی به شما لبخند بزند، به احتمال زیاد به لبخند زدن خواهید رسید!
تجزیه و تحلیل احساسات در دیگران

سلامت جسمانی فرد را ارزیابی کنید.

احساسات می توانند سلامت را در هر دو حالت مثبت و منفی تأثیر بگذارند.  اگر یک دوست یا اعضای خانواده همیشه در معرض بیماری یا احساس خستگی باشد، ممکن است بقیه را تحت تأثیر قرار دهد یا افسرده کند .

  • علائم فیزیکی بیماری روانی و افسردگی عبارتند از: سردرد یا میگرن، انرژی کم، مشکلات معده، درد پشت، تغییرات در غذا خوردن .
  • علائم روانی و عاطفی بیماری روانی و افسردگی عبارتند از: سردرگمی، تغییرات ناگهانی و شدید خلق، انزوا از دوستان، ناتوانی در مقابله با مشکلات روزمره و افزایش خشم و خشونت.
تجزیه و تحلیل احساسات در دیگران

توسعه و بهبود هوش هیجانی خود را در نظر بگیرید.

خودتان را آموزش دهید تا احساسات خود را در دیگران به رسمیت بشناسید و از خود آنها بیشتر آگاه شوید.

چهار شاخه هوش هیجانی عبارتند از:

(1) توانایی احساسات در خود و دیگران را درک کنید.

(2) استفاده از احساسات برای ترویج تفکر؛

(3) اهمیت احساسات را درک کنید؛ و

(4) مدیریت احساسات.

گام 2 - تعبیر عبارات صورت

تعبیر عبارات صورت

 به صورت توجه داشته باشید . چگونگی احساس درونی در چشمان ما و چهره هایمان بیان می شود. 

  • با این حال مردم می توانند علامت چهره خود را به گونه ای ظاهر کنند که وقتی عصبانی یا ناراحت می شوند خودشان را خوشحال جلوه دهند بازیگران این کار را همیشه به طور قانع کننده انجام می دهند. به دنبال نشانه های دیگر به نحوی که آنها واقعا احساس می کنند.

اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب


تازه‌ترین جزئیات از ساخت داروی “درمان تومور مغزی” توسط متخصصان ایرانی; رئیس مرکز تحقیقات صرع دانشگاه مونستر آلمان تازه‌ترین جزئیات از ساخت داروی “درمان تومور مغزی” توسط متخصصان ایرانی با عنوان “نانودارو کورکومین” را تشریح کرد. پروفسور علی ‌گرجی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در استان تهران، در پاسخ به این سؤال که نانوداروی کورکومین چگونه می‌تواند با تومور مغزی مبارزه کند، اظهار داشت: نانوداروی کورکومین که ماده اصلی آن زردچوبه است برای درمان سرطان مغز به‌کار می‌رود و حتی در علم قدیم و طب سنتی زردچوبه داروی ضدالتهاب معرفی شده و در تحقیقات زیادی که روی سلول‌های سرطانی مختلف انجام شده است ثابت شد زردچوبه نه‌فقط برای سرطان مغز بلکه در درمان سرطان‌های دیگر مانند سرطان پستان و سرطان روده هم مؤثر است.

خبرگزاری فارس: رابطه‌بازان و مفسدان در آینده کشور هیچ جایی ندارند; رئیس قوه قضائیه در مراسم تشییع شهدا، گفت: خون شهدا این نظام را تضمین کرده است، آینده از آنِ متقین است و پولداران و رابطه‌بازان و مستکبران و مفسدان در آینده هیچ جایی ندارند.