ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

2 × 5 =

بستن
بستن

چگونه می توانیم احساسات یک فرد را شناسایی کنیم ؟

چگونه می توانیم احساسات یک فرد را شناسایی کنیم ؟

شناسایی احساسات یک فرد

انسان احساسات را از طریق زبان، صدا (یا تن)، عبارات صورت و زبان بدن ارتباط می دهد. زبان و فرهنگ می توانند بر احساس مردم تأثیر بگذارند. با وجود این تفاوت ها، همه انسان ها احساسات کلیدی خاصی را تجربه می کنند. توانایی شما در خواندن و پاسخ دادن به احساسات دیگران به عنوان هوش هیجانی شناخته می شود. با توسعه هوش عاطفی شما می توانید آگاهی از احساسات خود را با دیگران بهبود دهید.

مطالب مرتبط


گام 1 - تجزیه و تحلیل احساسات در دیگران

تجزیه و تحلیل احساسات در دیگران

احساسات مثبت و منفی انسان ها را  تشخیص دهید.

6 عامل جهانی انسانی وجود دارد: خوشبختی، تعجب، خشم، ترس، غم و اندوه.

این ها به دو دسته تقسیم می شوند: احساسات مثبت (شادی، تعجب) و منفی (خشم، ترس، غم و اندوه) . برای شناسایی این افراد ، شما باید بدانید که کدام نوع فعالیت ها و رفتارهایی با آنها مرتبط است. این شامل:

  • احساسات مثبت باعث کاهش استرس، بهبود خلق و خوی و افزایش حافظه و آگاهی ما می شود. به عنوان مثال: شادی، تعجب، همدردی، مهربانی، عشق، شجاعت، اعتماد به نفس، الهام، تسکین و غیره
  • احساسات منفی باعث افزایش استرس می شوند، به ما اجازه می دهند تا تهدیدات را شناسایی کرده و با موقعیت های چالش برانگیز کنار بیاییم. مثلا عبارتند از: غم، ترس، خشم، تحقیر، انزجار و غیره.
  • دو قسمت مهم مغز برای بیان و درک احساسات است آسیب هر یک از این مناطق می تواند توانایی فرد در خواندن احساسات را مختل کند.
تجزیه و تحلیل احساسات در دیگران

تمرکز بر روی چشم و دهان

به طور کلی مردم احساسات را از طریق چشم و یا دهان بیان می کنند. منطقه چهره ای که در آن فرد احساسات را نشان می دهد تحت تأثیر فرهنگ است. به عنوان مثال، مردم روی چشم ها در ژاپن تمرکز می کنند، در حالی که مردم ایالات متحده احساسات در دهان را تفسیر می کنند. هنگام خواندن احساسی، به چهره اش نگاه کنید نه تنها به چشمها .

 

تجزیه و تحلیل احساسات در دیگران

 به تن صدای افراد گوش کن

در کنار عبارات صورت، تن صدای افراد دومین مهمترین راه برای بیان احساسات است. مردم از صدای خود برای نشان دادن و کنترل احساسات خود استفاده می کنند.  با این حال، برخی از احساسات از طریق صدا منتقل نمی شوند. به عنوان مثال، افراد می توانند به آرامی، تنش، خستگی، رضایت و اعتماد به نفس از لحن صدای خود را شناسایی کنند. احساساتی که به وضوح از طریق صدا بیان می شود شامل ترس، دوستی، شادی و غم است.

  • تن صدا افراد زمزمه یا نرم می تواند با طیف وسیعی از احساسات همراه باشد. این شامل آرامش، رضایت، صمیمیت، دوستی، غم و اندوه و خستگی است.
  • یک صدای نرم و صاف (که در آن شخص با صدای بلند نفس می زند در حالی که صحبت می کنند) با ترس، خجالت و نگرانی همراه است.
تجزیه و تحلیل احساسات در دیگران

 رفتار عمومی را رعایت کنید.

وقتی یک شخصی را نگاه می کنید، او یک فضای دوستانه را تصویر می کند، احساسات ناخودآگاه شما را تجربه می کنند بدون آنکه از آن آگاهی داشته باشید. با استفاده از بهترین قضاوت و احساس شما می توانید بهترین راه برای خواندن احساسات افراد پیدا کنید

  • احساسات مسری هستند. ما  تحت تاثیر احساسات قرار داریم حالت و رفتار ما بسته به اینکه شخص دیگری احساس می کند، تغییر می کند. به همین دلیل است که اگر کسی به شما لبخند بزند، به احتمال زیاد به لبخند زدن خواهید رسید!
تجزیه و تحلیل احساسات در دیگران

سلامت جسمانی فرد را ارزیابی کنید.

احساسات می توانند سلامت را در هر دو حالت مثبت و منفی تأثیر بگذارند.  اگر یک دوست یا اعضای خانواده همیشه در معرض بیماری یا احساس خستگی باشد، ممکن است بقیه را تحت تأثیر قرار دهد یا افسرده کند .

  • علائم فیزیکی بیماری روانی و افسردگی عبارتند از: سردرد یا میگرن، انرژی کم، مشکلات معده، درد پشت، تغییرات در غذا خوردن .
  • علائم روانی و عاطفی بیماری روانی و افسردگی عبارتند از: سردرگمی، تغییرات ناگهانی و شدید خلق، انزوا از دوستان، ناتوانی در مقابله با مشکلات روزمره و افزایش خشم و خشونت.
تجزیه و تحلیل احساسات در دیگران

توسعه و بهبود هوش هیجانی خود را در نظر بگیرید.

خودتان را آموزش دهید تا احساسات خود را در دیگران به رسمیت بشناسید و از خود آنها بیشتر آگاه شوید.

چهار شاخه هوش هیجانی عبارتند از:

(1) توانایی احساسات در خود و دیگران را درک کنید.

(2) استفاده از احساسات برای ترویج تفکر؛

(3) اهمیت احساسات را درک کنید؛ و

(4) مدیریت احساسات.

گام 2 - تعبیر عبارات صورت

تعبیر عبارات صورت

 به صورت توجه داشته باشید . چگونگی احساس درونی در چشمان ما و چهره هایمان بیان می شود. 

  • با این حال مردم می توانند علامت چهره خود را به گونه ای ظاهر کنند که وقتی عصبانی یا ناراحت می شوند خودشان را خوشحال جلوه دهند بازیگران این کار را همیشه به طور قانع کننده انجام می دهند. به دنبال نشانه های دیگر به نحوی که آنها واقعا احساس می کنند.
تعبیر عبارات صورت

 تشخیص یک لبخند واقعی.

یک لبخند واقعی از عضلات بیشتری استفاده می کند از آنکه فریب خورده یا مجبور است. گوشه های دهان و گونه اش باید بالا برود. اگر عضلات اطراف چشمهایش نیز سفت (خوشه های چین و چروک در اطراف گوشه های بیرونی چشم) باشد، این نشانگر خوبی از لبخند واقعی است.

تعبیر عبارات صورت

 غم و اندوه را از شادی جدا کن . این ممکن است به نظر واضح، اما مردم سعی می کنند تا احساسات واقعی خود را با لبخند زدن در هنگام ناراحتی کنترل و یا پنهان کنند. احساسات واقعی  خود به خودی خود دشوار است.  

تعبیر عبارات صورت

 خشم و نفرت را بشناسید . خشم و انزجار اغلب با یکدیگر در ارتباطند و عبارات چهره مشابهی ایجاد می کنند.  وقتی که ما نفرت، عصبانی، یا ناراحت هستیم، بینی خود را چروک می کنیم.

  • خشم میتواند نسبت به کسی یا چیزی باشد. هنگامی که ما عصبانی هستیم، ابروهایمان را پایین می آوریم، لب هایمان را خیس می کنیم و چشمانمان را می بندیم.
تعبیر عبارات صورت

تشخیص ترس و تعجب. در حالی که ترس منفی است و شگفتی احساسات مثبت را در نظر می گیرد، هر دو سیستم عصبی سمپاتیک را فعال می کند و باعث پاسخ "مبارزه یا پرواز" می شود. وقتی چیزی غیرمنتظره اتفاق می افتد، چه خوب یا بد، بخشی از مغز که خارج از کنترل مستقیم ما است تحریک می کند. هنگامی که این اتفاق می افتد، ابروها و پلک ها را می کشیم تا چشمان ما گسترده می شوند.  

اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب