گام 1 - تهیه میلک شیک شکلات

تهیه میلک شیک شکلات

لیوان را در یخجال قرار دهید (اختیاری). اگر شما قبل از درست کردن میلک شیک لیوان موردنظر را به مدت چند دقیقه در یخجال قرار دهید لیوان سرد می شود و میلک شیک بدست آمده نیز سرد خواهد شد.

تهیه میلک شیک شکلات

اجازه دهید که بستنی نرم شود ؛ بستنی را از فریزر در بیاورید و اجازه دهید که به مدت چند ثانیه بستنی نرم شود در این صورت بستنی صاف می شود و میلک شیک بهتری بدست می آید توجه کنید که اصلا نباید بستنی را با حرارت نرم کنید زیرا اینکار باعث خراب شدن میلک شیک می شود (اگر شما از ماست یخ زده استفاده می کنید این مرحله را انجام ندهید).

مواد را ترکیب کنید ؛ دو اسکوپ بزرگ بستنی نرم شده یا ماست یخ زده به مخلوط کن اضافه کنید اگر مخلوط کن ندارید می توانید مواد را به کاسه ای بزرگ اضافه کنید.

2/1 فنجان(60 میلی لیتر) شیر بیافزایید. شیر پر چرب باعث می شود که میلک شیک بیش از حد روغنی باشد بهتر است از شیرهای معمولی یا کم چرب استفاده کنید.

در صورت نیاز شکلات را اضافه کنید ؛ اگر شما از بستنی وانیلی استفاده کرده اید، یا می خواهید شکلات به مخلوط اضافه کنید می توانید یکی موارد زیر را انجام دهید:

دو قاشق غذاخوری (30 میلی لیتر) شربت شکلات که باسد به مدت 10 الی 30 ثانیه ترکیب شود اضافه کنید. اگر از بستنی وانیلی استفاده کرده اید 4 قاشق غذاخوری (60 میلی لیتر) شربت شکلات اضافه کنید.

کمی از تکه های شکلات را ذوب کنید و یا می توانید آنها را ب مدت 10 ثانیه در میکروفر قرار دهید اگر از این روش استفاده کردید شما به 4/1 از شربت شکلات نیاز خواهید داشت.

مخلوط کنید ؛ در صورت استفاده از کاسه می توانید مواد را با همزن دستی بهم بزنید (دقت کنید که مواد کاملا حل شود) اما این کار با مخلوط کن یا میکسر آسانتر خواهد بود.

مواد را در داخل لیوان سرد سرو کنید. قبل از اینکه آن را به لیوان بریزید بچشید و در صورت کم بودن مواد خودتان مواد لازم را اضافه کنید.