ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

چهار × پنج =

بستن
بستن

چگونه میتوان درک مثبت را تقویت کرد ؟

چگونه میتوان درک مثبت را تقویت کرد ؟

بنابراین شما می­خواهید درباره تقویت درک مثبت بدانید . خب برای تقویت درک مثبت شما در داخل این رشته از تحلیل و بررسی رفتار در نظمی از روانشناسی یک کلید مفهومی است . روش بدست آوردن توجه بیشتر، اولین بار بوسیله B.F اسکینر تعریف شده­است . وقتی مربی حیوان (کارن پریور) بهترین روش کتاب را نوشت، سگ را رها نکرد .

هنر جدید آموزش و پرورش : پریور تعریف می­کند تقویت مثبت به عنوان هرچیزی که در پیوستگی یک عمل اتفاق می­افتد تمایل دارد به افزایش دادن احتمالی ، که این عمل دوباره رخ خواهد داد .

مطالب مرتبط


گام 1 - چگونه میتوان درک مثبت را تقویت کرد ؟

چگونه میتوان درک مثبت را تقویت کرد ؟

اصول اولیه از تأسیس تقویت درک مثبت را درک کنید :

مشابه یک پاداش (جایزه دادن) است با اینکه دقیق تر از یک پاداش است . یک تقویت مثبت چیزی است که یک انسان یا یک حیوان در تلاش به دریافت کردن اراده خواهد کرد . شما می­توانید یک تقویت درک مثبت را شناسایی کنید زمانیکه شرایط 3 بار ملاقات کردن را دارند .

 • نتیجه حاضر است به رفتار بستگی دارد .
 • رفتار به احتمال بیشتر به وقوع پیوستن تبدیل می­شود .
 • رفتار به احتمال بیشتر به وقوع پیوستن تبدیل می­شود . زیرا فقط این نتیجه به بستگی داشتن رفتار حاضر است
چگونه میتوان درک مثبت را تقویت کرد ؟

خودتان را برای خوردن میوه بیشتر آماده کنید

آگاه باش که تقویت مثبت در زندگی روزانه­ی انسان و حیوانات اتفاق می­افتد . تقویت مثبت فقط برای آموزش حیوان نیست . شما هر روز خودتان و دیگران را به روش هایی از تقویت مثبت آموزش می­دهید حتی بدون خودآگاهی برای مثال :

هنگامی که یک کودک یک تکه­ای از آبنبات را برای رفتار خوب می­گیرد یا سرزنش کردن همسر شما برای فراموش کردن خریدن شیر در فروشگاه موادغذایی 

آموزش شما یا تلاش برای آموزش یک رفتار تقویت مثبت می­تواند دلپذیرتر و تاثیرگذارتر از سایر روش های آموزش باشد .

اگر به بهبود توانایی­تان در بازی تنیس سعی می­کنید شما می­توانید از تقویت مثبت استفاده کنید . خودتان را پشت سرهم امتحان کنید . هرزمانیکه به بازی می­کنید به خودتان بگویید

اblank

اگر شما در حال تلاش برای ساختن دخترتان هستید اغلب تماس می­گیرد . درباره­ی منافع دخترتان جلو بروید و هر چیزی از لذت بردن را برنامه ریزی کنید .

مثل خرید اگر شما می­توانید

blank

 

چگونه میتوان درک مثبت را تقویت کرد ؟

 سازمان دهی محرک های اشتباه :

این یک نتیجه مثبت است برای مثال : تشکر کردن بعد از گرفتن هدیه­ای از یک شخصی . در مقابل محرک اشتیاق ، محرک آشکار وجود دارد که یک نتیجه­ی منفی است. برای مثال : یک نوجوان بعد از بی پروایی از پدرو مادرش پایه گذاری را شروع می­کند . محرک اشتیاق دولت اسکینر نسبت به محرک آشکار بسیار قدرتمند است . به عبارت دیگر بسیار شبیه به این است که شما هدیه­ی گران قیمتی را دریافت می­کنید اگر شما پاداشی به گیرنده برای دریافت ارائه­تان بدهید . به جای آن از او برای نخریدن هدیه­ای گران قیمت تجدید نظر کنید .

چگونه میتوان درک مثبت را تقویت کرد ؟

تشخیص دادن زمانیکه محرک اشتیاق داده شده :

این یک درک مثبت است زمانیکه یک سگ بعد از اجرای یک ترفند درمان می­شود . درمان یک محرک اشتیاق است و سگ برای استفاده از درک مثبت آموزش دیده است . شما می­توانید درک مثبت را تعریف کنید . همانطور که (پریور) آن را انجام داد . هرچیزی که در پیوستگی رخ می­دهد یک عمل است . احتمال اینکه یک عملی دوباره اتفاق خواهد افتاد یا یک واکنش مثبت به یک رفتار رو به افزایش است .

چگونه میتوان درک مثبت را تقویت کرد ؟

تشخیص تقویت (توانایی) منفی :

توانایی منفی یک موضوع پیچیده­ای است اما به طور کلی یک جنبه شناخته شده­ایی است بنابراین محرک ها داده شده­اند . و سپس رفتار موردنظر رخ داده و حذف شده است . برای مثال : یک اسب برای حرکت به جلو با استفاده از توانایی منفی آموزش دیده است . این ها : با آرنج زدن ، لگد زدن و صدای خر خر کردن و غیره است . تا زمانی که اسب به جلو حرکت می­کند محرک ها بلافاصله متوقف می­شوند .اینکه اسب به جلو حرکت می­کند یک توانایی رفتار منفی است . این موضوع با موفقیت مورد استفاده قرار گرفت .

چگونه میتوان درک مثبت را تقویت کرد ؟

درک نقش مجازات :

در اینجا دو پایه اصلی وجود دارد : شکل مجازات مثبت و مجازات منفی .

 • مجازات مثبت برای پایان دادن محرک یا کاهش رفتار ها اضافه شده است برای مثال (پریور) فریاد می­زد زیرا شما کتاب او را دوست ندارید فریاد زدن محرکی است که شما برای پایان دادن به فروختن کتابش استفاده می­کنید . شما از مجازات مثبت blank

 

 

 • مجازات منفی برای دور ماندن از محرک اشتیاق برای تغییر یا ایجاد یا پایان دادن به یک رفتار است . برای مثال : گذراندن وقت با دوستان خارج از مدرسه یک محرک اشتیاق که والدین آن را رد می­کنند . در مقابل­نا فرمانی کودکان والدین از مجازات منفی استفاده می­کنند .
 • blank
چگونه میتوان درک مثبت را تقویت کرد ؟

 شناسایی مزایای تقویت مثبت :

آموزش تقویت مثبت براساس یک تجربه مثبت است . دریافت محرک اشتیاق یا به عبارت دیگر دریافت پاداش ها در صورتی که شما تلاش می­کنید . نشستن را یاد بگیرید یا ورزش کردن را از خوتان شروع کنید تقویت مثبت بسیار قدرتمند و لذت بخش خواهد بود . آموزش استفاده از تقویت مثبت نسبت به آموزش استفاده از سیستم مجازات سنتی بسیار سرگرم کننده و اغلب تاثیر گذار است.

 1. با این حال تأکید بر این است که مجازات دارای مزیت های شخصی است مجازات مثبت در موقعیت هایی مانند بازی کردن یک کودک با وسیله­ایی تیز یا سگی که در حال رفتن است ،لازم است رفتارها باید متوقف شوند مجازات مثبت بسیار تأثیر گذار خواهد بود . مجازات منفی هم چنین در موقعیت خاصی همانند توانایی منفی مناسب تر است .

blank

چگونه میتوان درک مثبت را تقویت کرد ؟

چگونگی درک استفاده از توانایی مثبت :

         همانطور که در بالا توضیح داده شد توانایی مثبت در دستیابی به هدف های مختلف بسیار مفید است

       اما چند قاعده اساسی برای استفاده از آن وجود دارد .

 • زمان صحیح :

توانایی مثبت تنها زمانی موثر است که از آن بطور دقیق استفاده شود . زمانی که رفتاری رخ می­دهد . سگی که برای نشستن آموزش می­بیند هنگامی که رفتار به او داده می­شود باید در موقعیت مناسب بنشیند .اگر رفتار داده شود سگ می­ایستد . او برای ایستادن پاداش میخواهد

اگر شریک او به شما بگوید او شب گذشته بازده خوبی داشت پاداش دیر و بی اثر است . پاداش زود هنگام بسیار تأثیرگذار است . برای مثال : اگر شما رفتاری را برای سگ ایجاد می­کنید طول درمان تلاش می­کنید که سگ را تحریک کنید و اجازه دهید او غذا بخورد قبل از اینکه به او پاداشی بدهید . نه اینکه به او آموزش دهید . 

blank

 • پاداش صحیح :

پاداش ها باید تا حد ممکن کوچک باشند دادن M&M به یک کودک در عوض ساندویچ یا بستنی آنها باید غیر قابل پیش بینی باشند . برای مثال : ماشین های قرعه کشی وابستگی را باید به صورت غیرقابل پیش­بینی ایجاد کرد . برنامه توانایی حتی اگر همه­ی آنها موفق باشند چهارگانه آمریکایی و ده ها دلار است که بسیاری از مردم بطور موثری توسط دستگاه قرعه­کشی برای پیروزی آموزش دیده­اند . پاداش دادن برای هیچ چیزی هم چنین می­تواند در بدست آوردن یک (جک پات) یا یک جایزه­ی بزرگ تأثیرگذار باشد .

blank

 • شور و شوق زیاد :

 توانایی مثبت به ماندگاری سنتی ، خوشحالی و اشتیاق وابستگی دارد . ایرادی ندارد اگر شما به کودکی برای خواندن یا به سگی برای پاشنه­اش آموزش می­دهید به یاد داشته باشید که آموزش را به طور جلسات مکرر و کوتاه ادامه دهید . اهداف را برای پاداشی که قابل دسترسی هستند  به آسانی ادامه دهید . صبر کنید و اگر استرستان افزایش یافته یا نا امید شده­اید و به پایان یک یادداشت رسیده­اند آن را از بین ببرید .

blank

 • ثبات :

اگر به یک سگ برای نشستن پاداش می­دهید و جلسه­ی بعدی او این کار را انجام نمی­دهد شما به اندازه­ی کافی با او سازگار نیستید .اگر جلسه بعدی به او شیر یا تکه­ایی از هات داگ را بدهید شما به اندازه­ی کافی با او سازگار شده­اید . شما به آسانی می­توانید معیار های خودتان را انتخاب کنید . و آن را نگه دارید تا زمانیکه رفتار ها مانند آموزش دادن به یک طوطی به اندازه کافی خوب باشد معیار های اصلی شما پرنده­ایی آرام خواهد بود . باشد درحالی که انگشت شما داخل قفس است . شما به طوطی هر زمان که با آموزش آرامش پیدا می­کند ، پاداش بدهید . اکنون شما می­توانید با ایجاد معیارهایتان در حالی که انگشتتان نزدیک طوطی است ، طوطی را آرام نگه دارید .پاداش شما زمانی است که طوط آرامشش را حفظ کند . شما معیارهایتان را سخت تر ایجاد کنید اما هنوز در پاداش دادن به طوطی ماندگار باشید . شما به این روش آموزش را ادامه دهید .

blank

اطلاعات مطلب

 • روانشناسی
 • 526 بازدید
 • blankblankblankblankblank (3 votes, average: 5,00 out of 5)
  blankLoading...
 • آخرین ویرایش توسط : هادی خانزاده - دوشنبه, 28 می 18, 7:38 ب.ظ
 • دریافت فایل

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب