ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه میتوان با ماساژ درمانی به سیستم گوارش کمک کنیم؟

چگونه میتوان با ماساژ درمانی به سیستم گوارش کمک کنیم؟

gastrointestinal-bleeding

عوامل بسیاری ممکن است باعث بیماری معده و سوء هاضمه شود. پس از اینکه غذا به معده وارد میشود، تحت تاثیر عملکرد کبد و کیسه صفرا و پانکراس، قرار میگیرد و سپس از روده کوچک میگذرد و به روده بزرشکمگ میرسد و سرانجام به شکل مواد زائد دفع میشود.

مطالب مرتبط


گام 1 - کانون های بازتابی مربوط به معده:

کانون های بازتابی مربوط به معده:

معمولا، مراکز واکنشی مربوط به شکم، در برابر اندک فشاری از خود حساسیت کامل نشان میدهند؛ بنابراین، انگشت خود را به سمت راست حرکت دهید و روی کانون های بازتابی مربوط به کبد و کیسه صفرا فشار آورید. سپس انگشت را به طرف پایین حرکت دهید و مراکز مربوط به روده کوچک را نیز بفشارید. اکنون انگشت خود را به سمت بالا و روی مراکز روده بزرگ حرکت دهید و این قسمت را در مسیر خط کمر و چندین کانون بازتابی دیگر که در دو طرف شکم قرار دارند فشار دهید. وقتی این کانون های واکنشی را شناسایی کردید، حتما باید از 2 یا 3 انگشت خود برای فشار دادن و نگهداشتن فشار روی آن کانون ها استفاده کنید و یا از انگشتان هر دو دست بطور همزمان و یا ابزارهای مناسب، مانند غلتک استفاده کنید. برای فعال کردن این کانون های بازتابی، باید روی این کانون ها فشار آورید و فشار را تا 3شماره نگاه دارید و بعد، آن را رها کنید و بار دیگر، تا 3شماره بشمارید و دوباره این روش را تکرار کنید. این عمل را 3بار، روی کانون های بازتابی انجام دهید. چنانچه مشکلات گوارشی دارید، باید این روش را روی کانون های واکنشی مربوط به ناف هم بکار ببرید.

گام 2 - چگونه زخم معده را درمان کنیم؟

چگونه زخم معده را درمان کنیم؟

یکی از دلایل اصلی این روش این است که تنش عصبی را که معمولا علت اصلی ایجاد زخم است، از بدن دور میکند. کانون های واکنشی در پا معمولا آرام بخش تربن مناطق هستند. آنها را ماساژ بدهید و بعد به سمت کانون های بازتابی دست بروید. همه نقاط دردناک روی دست ها و پاها را بیابید و برای چندین ثانیه آنها را ماساژ بدهید. هرفردی با زخم معده و یا مشکلات کهنه گوارشی، باید تحت مراقبت یک پزشک متخصص مفاصل قرار گیرد. از یاد نبرید که پیش از هرچیز باید از اضطراب و نگرانی بدور باشید. تحقیقت نشان داده است که یک سگ را اگر بحال خود بگذاریم، زخم معده اش بهبود میابد زیرا در این حال، دراز میکشد و آرامش دارد و بدین ترتیب زخم او درمان میشود. اعصاب خود را با عشق ورزیدن به فرد مورد علاقه خود آرام سازید. عصبانی شدن و غصه خوردن مانند سمی در جریان خون شما به هر سلولی از بدن نفوذ پیدا میکند. بنابراین، تا حد ممکن تلاش کنید که آرام بمانید. اکیدا توصیه میشود برای کمک به درمان یک زخم از موم استفاده کنیم. موم یکی دیگر از داروهای درمان بخش طبیعی است که زنبورهای عسل آنرا تولید میکنند و خاصیت شفا دهنده فوق العاده ای دارد.

گام 3 - چگونه از نفخ معده خلاص شویم؟

چگونه از نفخ معده خلاص شویم؟

بسیاری از اشخاص از نفخ و گازهای معده ی خود دچار نارحتی میشوند. شما از تاثیر درمانی ابن روش تعجب خواهید کرد. رژیم غذایی شما نیز بسیار مهم است. روی کانون های واکنشی مربوط به سیستم گوارشی همچنین روی مراکز حساس روده بزرگ و دوازدهه کار کنید تا نفخ و گاز اضافی معده و روده ها برطرف شود. انگشتان خود را در قسمت دردناک روی معده فشار دهید بدین ترتیب، حباب گاز را به حرکت وادارید. به کمک این روش، دیگر بیش از این ناراحتی نخواهید داشت.

ورزش هایی که برای رفع یبوست و نفخ شکم توصیه میشود:

ورزش کردن برای دفع مواد زائد بدن، روش بسیار با اهمیتی است. تحریک کردن، خون و اکسیژن لازم را به روده ها میرساند و باعث میشود عملکرد مناسب تری داشته باشد. خم شدن روی شکم برای نرم کردن مدفوع و رفع یبوست خیلی مفید است. ورزش حرکت دادن زانو به طرف سینه باعث تحریک سیستم گوارش میشود و دفع مواد زائد را تسهیل میکند. به پشت بخوابید و هر دو زانو را به طرف قفسه سینه بالا بیاورید. دست های خود را در کنار بدن به صورت آزاد و مستقیم رها کنید تا به حالت تعادل برسید و زانوهای تاشده را از یک سو به سوی دیگر ببرید.

احتمالا در می یابید که هر بار تا کردن زانوها برای شما بهترین روش است. عمیقا نفس بکشید، 4یا5 بار تکرار کنید و سپس پاها را عوض کنید. هنگام نشستن در توالت، پشت خود را صاف نگهدارید تا روده بزرگتان پیچ نخورد.

چگونه برای کمک به مشکلات معده از بازتاب درمانی استفاده کنیم؟

کف دست چپتان را در مقابل خود بگیرید و با شست دست راست، قسمت اسفنجی نزدیک به ناحیه ی گوشتی شست و پرده ای که مابین شست و انگشتان دیگر قرار دارد، فشار دهید. این قسمت را با یک حرکت چرخشی و فشاری برای چند دقیقه ماساژ دهید. چنانچه حالت تهوع به شما دست داد، فشار دادن روی آن دست را متوقف کنید. همان قسمت را در دست راست نیز ماساژ دهید. معده در سمت چپ بدن قرار دارد و با فشردن کانون های حساس واکنشی مشابه در هر دست، تحت تاثیر قرار مگیرد. اگر غده تیروئید شما درست عمل نکند، همه سیستم بدن شما احتمالا دچار تنبلی خواهد شد. کم کاری غده تیروئید میتواند باعث کاهش سرعت انقباض های روده شود. بنابراین، حرکت مواد زائد را به خارج از بدن کند میکند برای افزایش کار تیروئید مراکز بازتابی مربوط به این غده را ماساژ دهید

گام 4 - درمان اسهال با کمک ماساژ درمانی:

درمان اسهال با کمک ماساژ درمانی:

وظیفه  روده بزرگ، جذب مایعات از مواد دفعی است که از روده کوچک گذشته است. در نتیجه اختلاف در عمل جذب که منجر به ترشح مایع به روده میشود، اسهال پیش می آید و یا مواد زائد بقدری سریع از روده میگذرند که زمان کافی برای جذب مایعات آن وجود ندارد. شما میتوانید برای جلوگیری از کاهش فشار خون و تنظیم ضربان قلب، روی مراکز حساس واکنشی مربوط به قلب خود فشار وارد کنید.برای متعادل کردن دفع مایعات و مدفوع، روی مراکز بازتابی کلیه، فشار وارد کنید. برای کمک به متوقف کردن اسهال، سیستم گوارشی خود را تقویت کنید. به پشت بخوابید و انگشت میانی خود را 5سانتیمتر بالای ناف خود بگذارید. بصورت چرخشی با دوائر کوچک، حرکت و فشار دهید. این عمل را بدون برداشتن دست از روی پوست، به مدت 2 دقیقه انجام دهید. اکنون انگشت خود را کمی پایین بیاورید و در جهت عقربه های ساعت با حرکت چرخشی، اطراف ناف را با همین شیوه ماساژ بدهید و بعد کمی استراحت کنید.

 روی مراکز واکنشی غده تیروئید کار کنید تا عملکرد بدن منظم شود. کلیه، شکم، روده ها، کبد و روده بزرگ را به وسیله ماساژ تحریک کنید تا اسهال برطرف شود. اسهال، برخلاف باور عمومی باعث پاک شدن روده نمیشود. برعکس، ممکن است باعث ایجاد نارسایی های غذایی شود که ناشی از عبور سریع غذا از روده هاست و باعث میشود که جذب صورت نگیرد. اگر اسهال طولانی شود، منجر به سوء تغدیه میشود و بدن با کمبود آب و نمک مواجه خواهد شد. این امر سیستم ایمنی بدن را بهم میزند و باعث پیری زودرس میشود. بنابراین، برای پیشگیری از آن باید بهداشت را رعایت کنیم.

تغییر رژیم غذایی میتواند کمک بزرگی باشد:

پکتین ماده ای است که خاصیت چسبندگی دارد و روده ها را تقویت میکند. میوه هایی مثل موز و سیب دارای پکتین هستند. برای کسب نتیجه بهتر، آنها را در رژیم غذایی خود بگنجانید. اسهال را میتوانید با خوردن مخلوطی از 2عدد موز خرد شده، یک فنجان ماست ساده و یک قاشق چایخوری سبوس متوقف کنید. فیبر باعث طبیعی کردن عملکرد روده ها میشود، در حالی که پکتین موجود در موز اسهال را برطرف میکند و در ضمن، جایگزین پتاسیم، منیزیم و سایر مواد مغذی از دست رفته بدن میشود. سبوس، باعث سفت شدن مدفوع میشود. این دستورالعمل در مدت 2تا3 روز اثر میکند.

منبع: کتاب معجزه انرژی انگشتان

اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب