ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه میتوانیم قشر(غشاء) سگ را تروتمیز کنیم؟

چگونه میتوانیم قشر(غشاء) سگ را تروتمیز کنیم؟

گهگاهی پیرایش موهای بلند سگ شما باعث میشود که او را زننده نباشد  وکمک به جلوگیری از خمیرشدن یا ژولیده شدن موهای زاید او میشود.شما میتوانید سگتان را به بهترین شکل بیارایید.بخصوص اگر شما تجربه اینکار را داشته باشید میتوانید در خانه آن را انجام دهید.اگر سگ شما پرمو هست با استفاده از قیچی موهای بلند پشت و پا و هرجایی که موهای خیلی بلند را داراست کوتاه کنید و بعد با قیچی لبه ضخیم و کند مکان های دیگر مثل صورت و قسمت های حساس پای او را تمیز کنید.

مطالب مرتبط


گام 1 - فراهم کردن ابزارها

blank

1-انتخاب کنید یک برنده حرفه ای:برنده های مقرون به صرفه ای در بازار وجود دارد اما شاید شما نتوانید موهای ضخیم را با آن تمیز کنید.شما میتوانید به فروشگاه های حرفه ای حیوانات خانگی رفته و ابزار را دریافت کنید.

 • به یک فروشنده فروشگاه نژاد سگ خود را بگویید تا مناسب ترین برنده را به شما بدهد.مجموعه ای حرفه ای از ابزار های برنده به قیمت آمریکا 130 تا 160 دلار میباشد.
 • برنده های حرفه ای از تیغه های قابل تعویض تشکیل شده است.که این باعث میشود عمر ابزار زیاد باشد.

blank

2-استفاده از برنده های 4 تیغ و 5 تیغ:بسیاری از برنده های حرفه ای 10 تیغ هستند برای آراستن موهای بلند و کوتاه سگ.وقتی تعداد تیغه های برنده زیاد باشد موهای خیلی کوتاه را هم از بین میبرد.

 • برنده هایی که 7 تیغ دارند:برای مصارفی از جمله اطراف دهان استفاده نکنید چون احتمال بریدن دارد.مگر اینکه شما خیلی با تجربه باشید و احتیاط کنید.

blank

3-استفاده از قیچی یا برنده های لبه کند:شما شاید نتوانید با برنده های تیز بخش های حساس مانند دور چشم و پاهای سگ را تمیز کنید بهتر است از قیچی استفاده کنید.

 • شما باید خیلی با دقت این کار را انجام دهید.اگر سگ بطور ناگهانی و یا غیر منتظره حرکتی بکند ممکن است باعث جراحت در او شود.
 • استفاده از قیچی بهترین و راحت ترید روش است.چون در آن موقع شما بطور ناخواسته پوست او را زخم نمیکنید.
 • اگر سگ شما فقط جست وخیز میکند بهتر است مکان های حساس را با قیچی تمیز کنید.اگر سگ شما پر خز هست و موهای بلد زیادی دارد استفاده از قیچی صحیح نیست چون اینکار وقت گیر است.

blank

4-اجتناب از اصلاح کامل سگ خود:حتی در طول تابستان هم شما نباید موهای سگ خود را کامل بزنید.شما در تابستان میتوانید موهای سگ خود را تا 1 سانتی متر مانده کوتاه کنید.البته این بستگی به نژاد سگ شما دارد.

 • در این حالت شما قبل از تمیز کردن سگ خود حتما با دامپزشک مشورت کنید اگرچه تجربه داشته باشید.

گام 2 - برش خز سگ

blank

1-آراستن سگ وقتی او آرام است:بهترین زمان برای آراستن سگ خود هنگامی است که او را از پیاده روی آورده اید یا در یک برنامه برده بودید.آموزش سگ خود را به عشق به نظافت میتوانید با دادن مواد غذایی هنگام حمام کردن او یا تمیز کردنش انجام دهید.با این کار شما به رفتار آرام او پاداش میدهید.

 • قبل از شروع به نظافت از آمادگی سگ خود مطمئن شوید
 • سعی کنید جلسات آرایش شاد و مثبت باشد.در جلسات اول سعی کنید کوتاه مدت باشد چون اگر طولانی شود سگ عصبانی میشود.

blank

2-برس کشیدن موهای سگ خود:قبل از شروع به تمیز کردن مطمئن شوید که آیا او برای تمیز کردن موهایش مایل است.بطور کامل شما این کار را با قلم مو یا برس مورد علاقه خود سگ انجام دهید.

 • اگر شما سگتان را به حمام برده بودید آنرا خشک کنید و مطمئن شوید که خشک شده است.چون اگر موهای او خیس باشند بعد از پیرایش بعد از خشک شدن بد دیده میشوند.

blank

3-برش موهای قسمت های حساس بدن حیوان:برنده را روشن کنید و به آرامی در جهت موهای سگ بکشید.دمای تیغه را بررسی کنید و مطمئن شوید که خیلی داغ نیست.همیشه برای گرفتن نتیجه خوب در آراستن بدن سگ خود تیغه را در امتداد موهای او بکشید.

 • اگر سگ شما آموزش ندیده که آرام باشد موقع آراستن پس حتما حواستان باشد یعنی با دست دیگر خود او را نگه دارید یا کنترل کنید.
 • تمیز کردن موهای اطراف دهن او خیلی حساس هستند پس مواظب باشید.

blank

4-آراستن شکم و قسمت بزرگ پاهای جلویی:هنگامی که اقدام به تمیز کردن شکم و مناطق برآمده پاها و قسمت پایین او میکنید به آرامی پاهای سگ خودرا به سمتی که میخواهید تمیز کنید هدایت کنید و اگر لازم بود برای دسترسی به قسمت های پایین شکم آنرا بلند کنید.

 • برای انجام اینکار مانند شکل برنده را سمتمخالف موهای سگ خود بکشید و خیلی مواظب باشید که خست و خیز نکند.

blank

5-اصلاح پاهای عقب و عقب سگ خود:برای تمیز کردن پاهای عقب سگ برنده را از بالا به پایین بکشید.و زیر دم او منطقه است که توجه بیشتری نیاز دارد.اگر شما میخواهید عمل تمیز کردن پشت او را خودتان انجام دهید بهتر است از قیچی استفاده کنید.

گام 3 - استفاده از قیچی برای تمیزکاری های حساس و جزئیات

blank

1-اصلاح چهره سگ:با استفاده از یک شانه موهای اطراف چشم سگ را به طرف بالا یا بیرون بکشید.شما میتوانید با دست خود هم نگه دارید و آنها را بالا و پایین کرده و تمیز کنید.

 • اصلاح اطراف پوزه سگ بهترین راه است که موقع غذا خوردن او را اذیت نکند.باز هم با استفاده از یک شانه یا دست اینکار را انجام بدهید.
 • در تمیز کردن چهره سگ محتاط باشید.مطمئن شوید که سگ آرام است بعد اقدام به ترو تمیز کردن چهره او بکنید.

blank

2-برش موهای اضافی دم و عقب سگ:موهای پشت او را کاملا تمیز کنید که موقع مدفوع در موها گیر نکند.امتداد دم را هم کاملا تمیز کنید.

blank

3-اصلاح زیر پاهای سگ:هنگامی که سگایستاده است اینکار را انجام دهید.باز هم با استفاده از قیچی اینکار را انجام دهید و مطمئن شوید که کاملا تمیز کرده اید و پاهای او را اذیت نمیکند.

blank

4-پیدا کردن یک نفر برای آراستن سگ خود اگر نیاز دارید:اگر شما در حال برنامه ریزی برای نشان دادن مهارتهای سگ خود هستید و موهای سگ شما خیلی بلند شده اند و شما نمیتوانید آنها را تمیز کنید.خانواده و دوستان شما بهتان توصیه میکنند که یک همکار پیدا کنید وحتما اینکار را انجام دهید.

اطلاعات مطلب

 • حیوانات
 • 615 بازدید
 • blankblankblankblankblank (3 votes, average: 3,67 out of 5)
  blankLoading...
 • آخرین ویرایش توسط : - شنبه, 08 جولای 17, 7:53 ب.ظ
 • ویکی هاو

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب