ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه میتوانیم سگ گمشده خود را پیدا کنیم؟

چگونه میتوانیم سگ گمشده خود را پیدا کنیم؟

از دست دادن سگ زمان ترسناکی هست.با این حال شاید شما سگ خود را پیدا نکنید.این امر بسیار مهم است که شما آرامش خود را حفظ کنید.سپس بدون اظطراب میتوانید حیوان خانگی خود را پیدا کنید. در این مواقع یک نفس عمیق بکشید.

 استفاده از این راه کار ها به شما کمک میکند دوست خزدار خود را پیدا کنید.

مطالب مرتبط


گام 1 - جستجو در خانه

blank

1-از اعضای خانواده بپرسید. اگر شما سگ خود را برای مدت طولانی ندیده اید حتما از اعضای خانواده سراغ او را بگیرید.این امکان وجود دارد که در اتاق یکی از اعضای خانواده باشد یا یکی از اعضای خانواده او را به پیاده روی برده باشد.به علاوه شما میتوانید از کسی که آخرین بار او را دیده سوال کنید.

blank

2-تصویر سگ خود را رسم کنید. سگ ها خیلی غذا دوست دارند پس شما میتوانید با تکان دادن ظرف غذای او باعث جلب توجه او شوید.اگر سگ شما اطراف خانتان سرگردان بود شما میتوانید صدای او را بشنوید.

blank

3-جستجو با قاعده: وقتی شما همینجوری نگاه کردید و سگ خود را نتوانستید پیدا کنید آن را بر اساس قاعده بیابید.همه اتاق ها را با دقت بگردید. زیر تخت ها و داخل کمد ها را خوب چک کنید.مطمئن شوید که همه اتاق ها را با دقت نگاه کرده اید.داخل حمام و همه جای خانه از جمله زیر و پشت مبل هارا هم با دقت نگاه کنید.

blank

4-در یک مکان غیر محتمل است: سگ به هنگام ترس جاهای منحصر بفردی را میتواند برای قایم شدن انتخاب کند.مثل پشت یخچال فریزر یا زیر خشک کن برود.حتی مطمئن شوید که پشت پنل های دسترسی یا حتی اتاقک آبگرمکن نرفته باشد.سگ های کوچک میتوانند داخل کتابخانه یا پشت کتابی هم پنهان شوند.

blank

5-صدا کردن سگ خود: همانطور که شما در حال جستجو هستید سعی کنید اسم سگ خود را هم صدا بزنید.سگ شما ممکن است در گوشه ای خوابیده باشد و در اول صدای شما را نشنود.

گام 2 - در بیرون شروع به جستجو کنید

blank

1-در اسرع وقت: شما باید خیلی خوش شانس باشید که بتوانید سگ خود را در کمتر از 12 ساعت پیدا کنید.در واقع برخی از کارشناسان بر این باورند که 90 درصد حیوانات خانگی اگر طی 12 ساعت پیدا شدند که هیچ وگرنه پیدا کردن آنها خیلی مشکل است.

blank

2-اغلب از نام حیوان برای پیدا کردن استفاده کنید.چون سگ اسم خود را میداند و میتواند پاسخ دهد.به علاوه شما در جایی که هستید میتواند علامت دهد.

 • اسم مستعار او راهم همچنین صدا کنید.اگر شما در بیشتر موارد شما از اسم اصلی او استفاده میکنید پس بهتر است بیشتر اسم او را صدا کنید.

blank

3-برداشتن ظرف غذا با خود: محصولات غذایی بهترین محرک برای سگ ها هستند.شما با تکان دادن ظرف غذا و صدا زدن اسم او میتوانید او را بیابید.

 • اگر شما به سگ خود بیسکویت میدهید شما میتونید صدا کنید و بگویید:(اسم سگ)بیسکویت نمیخوای؟

blank

4-داشتن آرامش: ساعت جستجو نیز مهم است.بهترین ساعت هنگامی که غذا در دست دارید و اسم او را صدا میزنید زمانی است که او در یک محیط آرام باشد.این کار را صبح زود انجام دهید که او برای پیدا کردن غذا بیرون خواهد آمد.

blank

5-همانند یک کاراگاه یا پیدا کننده باشید: هنگام جستجو نشانه های حیوان خانگی خود را نیز چک کنید.در لابه لای چمن ها دنبال مدفوع یا خز او باشید.این میتواند بسیار به شما کمک کند.

blank

6-به بالا و پایین نگاه کنید: سگ شما ممکن است زیر ایوان پنهان شده باشد یا بالای ماشین باشد.یا پشت سقف کاذب پنهان شده باشد.به تمام فضای های کوچک که فکر میکنید سگ به آنجا رفته باشد نگاه کنید.در مناطق تاریک از چراغ قوه استفاده کنید و زیر بوته هارا هم چک کنید.

blank

7-گوش دادن به صدای اطراف: بعد از اینکه شما او را صدا زدید به صداهای دیگر هم گوش دهید.مثل ناله کردن،خش خش برگ ها.اگر شما ساکت باشید ممکن است او به شما علامت دهد.

blank

8-گذاشتن لوازمی که دوست دارد در بیرون از خانه: قرار دادن یک اسباب بازی مورد علاقه او در بیرون که او را جلب کند.علاوه بر این سعی کنید یکی از لباس های خود راهم بیرون بگذارید.

blank

9-در مورد مواردی که در محله شما اخیرا اتفاق افتاده فکر کنیدشاید در خانه هایی که در محله شما تازه ساخته شده سگ در آنجا پناه بگیرد و یا اگر کسی نقل مکان کرده شاید سگ شما آرام سوار کامیون لوازم خانگی شده باشد.

 

blank

10-استفاده از ماشین:شما میتوانید با پای پیاده اطراف خانه خود را جستجو کنید.با این حال اگر شما نتوانستید سگ خود را پیدا کنید بهتر است یک دور با ماشین در محله بزنید.به آرامی رانندگی کنید و با دقت محله هارا بگردید.پنجره خود را پایین نگه دارید و سگ خود را صدا بزنید.

گام 3 - ادامه در بیرون جستجو کنید

blank

1-کمک بخواهید: به افراد بیشتری بگویید برای پیدا کردن سگ با شما بیایند.از خانواده و دوستان و همسایگان بخواهید شما را در یافتن سگتان یاری کنند.برای هر فرد محلی را تعیین کنید که آنها در آنجا باشند یعنی همگی یکجا را نگردید.

blank

2-به همسایگان بگویید:همسایگان شما بهترین منبع برای پیدا کردن سگ شما هستند.ممکن است آنها سگ شما را موقع رفتن به جایی دیده باشند.در محله خود عکس سگ را نشان دهید و از همسایگان بپرسید.

 • همچنین مانند پستچی عکس او را در محله پخش کنید.

blank

3-به نگهبانان محله خود نیزاطلاع دهید:با اطلاع دادن به نگهبانان محله باعث میشود که کارکنان آنجا موقع رفتن سگ شما جلوی او را بگیرند.همچنین به سازمان های دیگر هم برای پیدا کردن سگ خود اطلاع دهید.

 • هرچه سریعتر به سازمان حفاظت از حیوانات خانگی اطلاع دهید و هر چند روز یکبار پیگیر آن شوید.

 

blank

4-کلینیک دامپزشکی را هم بررسی کنید: با دامپزشک خود در ارتباط باشید.بخصوص اگر اطلاعات اولیه شما و سگتان روی گردنش باشد.همچنین با سایر درمانگاه ها در ارتباط باشید که اگر سگ شما مصدوم شده باشد آنها میتوانند پیدا کنند.

blank

5-هنگام جستجو با امنیت باشید: اگر هنگام شب به جستجو میپردازید حتما چراغ قوه و تلفن همرا به همراه داشته باشید.

blank

6-باقی بودن نما: حیوانات خانگی میتوانند برای مدت طولانی دور از خانه باشند.شاید شما بتوانید بعد از چند ماه دیگر حیوان خانگی خود را پیدا کنید پس سعی کنید پناهگاه او را سالم نگه دارید.

گام 4 - تبلیغات برای حیوان خانگی خود

blank

1-آگهی چاپ کنید: با چاپ تصویر سک خود به همراه اسم و شماره تلفن خودتان میتوانید عمل جستجو را انجام دهید.همچنین تاریخ گم شدن او را به همراه آدرس کامل خود را در بیشتر محله ها نصب و پخش کنید.

 • قرار دادن پیام های کلیدی در بالای صفحه:به این معنا که عبارتند از:"سگ گمشده" با حروف درشت و قابل خواندن.
 • یک عکس رنگی از سگ خود کارساز تر از یک عکس سیاه و سفید است.عکسی را انتخاب کنید که چهره سگ به وضوح دیده شود.
 • از یک کاغذ رنگی استفاده کنید که بیشتر جلب توجه میکند.همچنین شما میتوانید با ارائه پاداش ایجاد انگیزه در مردم برای پیدا کردن او بکنید.
 • سعی کنیدآگهی را در رستوران ها،فروشگاه ها و درختان هم نصب کنید.میتوانید در مسیرهای دور هم آگهی پخش کنید.در فروشگاه های حیوانات خانگی یا جاهایی که مردم در آنجا زیاد باشد.همیشه قبل از قرار دادن آگهی در یک فروشگاه از صاحب آنجا اجازه بگیرید
 • همیشه سعی کنید یک عکس از نشانه های سگ خود داشته باشید.

blank

2-تبلیغات در اینترنت: شما همچنین میتوانید عکس سگ خود را در وب سایت های حیوانات خانگی گم شده قرار دهید.همچنین میتوانید از شبکه های اجتماعی هم استفاده کنید.ارسال آگهی به دوستان خود و از آنها بخواهید که آن را به اشتراک بگذارند.اگر افراد زیادی آگهی شما را ببینند راحت تر میتوانید سگ خود را پیدا کنید.

 • فراموش نکنید در شبکه های اجتماعی عمومی هم آگهی آن را بگذارید مانند فیس بوک.

blank

3-تبلیغات در روزنامه: به عنوان یک آگهی در روزنامه ثبت کنید.کوتاه باشد و با مفهوم اطلاعات خود را در آن بنویسید.

blank

4-مراقب کلاهبرداران باشید: اگر کسی راجع به پیدا کردن حیوان خانگی تان به شما زنگ زد تنهایی نروید.قرار ملاقات را در یک محیط عمومی بگذارید و تا زمانی که حیوان خانگی شما را به شما تحویل نداده پاداش ندهید.

 • هنگامی که یک شخص ادعا میکند حیوان خانگی شما را پیدا کرده از او اطلاعات آن حیوان خانگی را بپرسید.به جز اطلاعاتی را که شما در آگهی نامه داده اید را اگر گفت بفهمید که راست است.

blank

5-سایت های حیوانات پیدا شده راهم بررسی کنید. برخی از سایت ها هم مشخصات حیوانات خانگی را که پیدا کرده اند را میگذارند.در بعضی از آگهی نامه ها بخشی را برای حیوان خانگی پیدا شده اختصاص داده اند که حتما پیگیر باشید.

گام 5 - از گم کردن سگ خود در آینده جلوگیری کنید

blank

1-قرار دادن یک برچسب ID روی سگ خود: برچسب ID باید دارای نام سگ شما و شماره تلفن فعلی شما باشد.به این ترتیب اگر شخصی او را پیدا کرد به شما خبر میدهد.از بروز بودن اطلاعات مطمئن باشید.

blank

2-یک گردنبند حاوی اطلاعات شخصی سگ و مشخصات شما بر گردن سگ باشد و مطمئن باشید که به روز است.

blank

3-همه نقطه های فرار را ببندید. مطمئن شوید که هیچ دربی در حیاط خلوت هم باز نباشد.همچنین موقع باز کردن درب خروجی مطمئن شوید که سگ منتظر فرار نیست.

blank

4-سعی کنید یک ریز تراشه یا GPS یا برچسب بر روی سگ شما باشد. شما میتوانید یک برچسب به عنوان رد یاب روی سگ خود نصب کنید.اگر سگ شما ازشما دور شد شما میتوانید با استفاده از گوشی خود رد او را بگیرید.یک نوع تکنولوژی هست که دستگاه را در پوست سگ جای میدهند که امکان گم شدن وجود نداشته باشد.

اطلاعات مطلب

 • حیوانات
 • 9,465 بازدید
 • blankblankblankblankblank (7 votes, average: 3,71 out of 5)
  blankLoading...
 • آخرین ویرایش توسط : - شنبه, 27 می 17, 9:35 ق.ظ
 • ویکی هاو

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب