ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه میتوانیم بوقلمون پرورش دهیم؟

چگونه میتوانیم بوقلمون پرورش دهیم؟

بوقلمون ها مرغ ها را دوست ندارند.آنها پرندگان منحصر بفردی هستند و میتوانند بهترین دوست شما شوند.موقع غذا دادن از شما تشکر میکنند و بیشتر موارد شکر میکنند.در هر صورت یک راهنما می تواند به شما در پرورش بوقلمون کمک میکند.

مطالب مرتبط


گام 1 - قبل از خروج جوجه از تخم

blank

1-قبل از اینکه شما بوقلمون بخرید از خودتان بپرسید که آیا مناسب شما هست؟اگر شما مطمئن هستید که آنها را دوست ندارید این بهتر است که اصلا بوقلمون نخرید.چون کمتر میتوانید به آنها رسیدگی کنید و اگر شما به آنها رسیدگی نکنید آنها چه میخواهند بخورند؟

  • مطمئن شوید که در محل زندگی تان چیزی علیه نگه داشتن بوقلمون برای شما وجود ندارد.قبلا تحقیقات خود را انجام دهید و از کارهای غیر منتظره و ناخواسته اجتناب کنید.
  • نظر همسایگان هم مهم است.اگرچه بوقلمون به اندازه حیوانات خانگی دیگر از جمله مرغ یا بلدرچین سروصدای بیشتری ندارد و یا بد بو نیست ولی ممکن است بعضی از همسایگان شکایت کنند و یا به سازمان محیط زیست خبر دهند.
  • مشکلات مالی خود را هم در نظر بگیرید.سعی کنید که اگر بوقلمون به بودجه شما آسیب میرساند را نخرید چون هم برای شما سخت خواهد شد هم برای بوقلمون.برای قفس،غذا،آب،مکان،ظرف آب و غذا و اسباب جوجه گیری همگی ممکن است 100 هزار تومان و حتی بیشتر هم هزینه داشته باشد.

blank

2-یک نر و یک ماده بخرید:اگر شما به انتخاب آنها میروید به منظور بالا بردن و ارتقاء نژاد بوقلمون نر و ماده بخرید.سعی کنید جنس های مطمئن را انتخاب کنید(نر یا ماده).یعنی جنسیت آنها را به خوبی تشخیص دهید.در پرندگان کوچک سخت است.پرندگان بزرگ برای ماهیت غذایی توصیه میشوند اما آنهایی که تازه از تخم درآمده اند برای پرورش دادن و تولید مثل خوب هستند.

blank

3-به غذا و آب پرندگان خوب برسید و مطمئن باشید ظرف آنها کاملا پر هست.هواستان به ظرف آب بوقلمون جوان یا کوچک باشد اگر خراب کاری در آن کرده باشد بسیار خطرناک است.بوقلمون جوان باید 6 بار در روز بررسی شود.اگر نمیتوانید این کار را انجام دهید بهتر است بوقلمون نخرید.پرندگان یا ماکیان بزرگتر را میتوانید در روز یکبار سر بزنید.پرندگان بزرگ تمایل به خوردن حشرات،علفات،کرم ها و خیلی چیزهای دیگر دارند.با این حال پرندگان بزرگ هم میتوانند مثل جوجه ها در داخل ظرف آب یا غذایشان مدفوع کنند که باید حواستان باشد مه آنرا تمیز کنید.

blank

4-اجازه دهید پرندگان بالغ در بیرون باهم حرکت کنند.یک منطقه آزاد و وسیع توصیه میشود.با این حال مطمئن شوید که انها از شکارچیان در امان هستند.اگر شما آنها را محدود نگه داشته اید سعی کنید به اندازه 10 پا اطراف آنها مکان برای گشت و گذار وجود داشته باشد.

blank

5-جنس ماده را هنگام تخم گذاری تنها بگذارید.در حال حاضر او نیاز به آرامش دارد.او میخواهد که شما اورا تنها بگذارید یا آب و غذا ندهید ولی مطمئن باشید که آب و غذا دارد و به آنها دسترسی دارد.چون در نهایت به سراغ آنها میرود.

گام 2 - بعد از خروج جوجه از تخم

blank

جوجه بوقلمون بعد از 21 تا 28 روز دیگر از تخم بیرون می آید.در نهایت شما یه هدیه خوب پس از چندی تلاش دریافت کرده اید.مبارک باشد.شما موفقیت خود را در پرورش جوجه بوقلمون نشان دادید.از آب و غذا دادن به نر و ماده  به طور منظم هرگز غفلت نکنید.هنوز جوجه را از مادر خود دور نکنید.بعد از چند روز حالا شما نیاز به یک جعبه دارید تا جوجه ها را در داخل آن بگذارید.در داخل جعبه باید لوازم کامل باشد به طوری که انگار یک مادر مصنوعی برای جوجه باشد.طوری اندازه جعبه را انتخاب کنید که موقع خواست بیرون آید.برای جوجه شما قرار دادن خرده های چوب و یک لامپ بسیار مفید خواهد بود.به مدت دو روز آب و غذا ندهید.

اطلاعات مطلب

  • حیوانات
  • 1,211 بازدید
  • blankblankblankblankblank (7 votes, average: 4,57 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : علی محمودزاده - چهارشنبه, 24 می 17, 9:58 ب.ظ
  • ویکی هاو

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب