ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه میتوانیم به نجات ببر کمک کنیم؟

چگونه میتوانیم به نجات ببر کمک کنیم؟

ببر بزرگترین گونه گربه در جهان می باشد.با خط های روی بدنش،عظلاتش،چشم های زیبایشان جزء برخی موجودات جذاب روی سیاره هستند.متاسفانه شکار غیر مجاز و جنگل زدایی باعث کمتر شدن جمعیت آنها که به ۳۲۰۰ جفت در حیاط وحش رسیده است.بسیاری از سازمان ها برای نجات این موجودات زیبا وجود دارد.

حال شما عزیزان با خواندن این پست از سایت ویکی چجور یاد می گیرید که چگونه شماهم با کمکتان میتوانید در حفظ آنها کوشا باشید.

مطالب مرتبط


گام 1 - پولتان را درست مصرف کنید

blank

1-کمک به صندوق پژوهش ببر: ساده ترین راه برای تلاش به نجات ببر پیوستن به صندوق پژوهش است که پول خود را به یک یا چند سازمان که به حیات وحش اختصاص دارند اهدا کنید. سازمان هایی هستند که قبل از اینکه شما کاری بکنید آنها به کمک حیات وحش میروند.البته کلاهبرداران زیادی هم بیرون از سازمان ها برای گیرانداختن ببرها وجود دارند.برخی از سازمان های معتبر که برای نجات ببر هستند که عبارتند از :

 • یوزپلنگ (ایالات متحد و پشتوانه نگهداری ببر)
 • صندوق جهانی حیات وحش
 • صندوق حمایت از ببر اسمیتسونیان
 • صندوق بین المللی رفاه حیوانات
 • نجات دادن گربه بزرگ

blank

2-پذیرفتن یک ببر: پیوستن به یک صندوق جهانی حیات وحش برای پذیرفتن یک ببر را یک برنامه برای خود بدانید.شما میتوانید با پرداخت ماهیانه مقداری پول در صندوق جهانی حیات وحش برای ببرها سرمایه گذاری کنید و بدانید که شما علاوه بر کمک به این موجود خاص شما میتوانید اطلاعات ببری را که به آن کمک کرده اید را داشته باشید همراه با چند مورد دیگر از جمله یک پارچه مخصوص ببر را دریافت خواهید کرد.پول شما به سمت ذخایر برای ببر برای حفاظت از شکارچیان و دیگر کارهای حفاظت میرود.

blank

3-محصولات را از شرکت های پایدار بخرید:یکی از دلایل عمده انقراض ببرها ویران شدن خانه شان است.ورود غی قانونی و پاکسازی جنگل ها(بریدن درختان) یکی از عوامل نابود کننده زیست گاه ببرهاست کهباعث میشود آنها آواره شده و بدون غذا بمانند.یکی از راه هایی که شما میتوانید کمک کنید اینست که کالاهای خود را از شرکتهایی که کارشان پیاده سازی شیوه های پایدار است خریداری کنید.چندین درصد درآمد سالیانه زمین از بازیافت کاغذ است.توجه کنید به کاغذ و چوب که توسط انجمن نظارت بین المللی جنگلی تصویب شده است.هدف از این کار برای بهبود شیوه های جنگلی (در نتیجه پایان جنگل زدایی) در سراسر جهان است.

blank

4-محصولات ببری نخرید:شکار غیر قانونی یک تهدید برای ببر است.شکارچیان،شکار غیر قانونی این موجود زیبا را به طور غیر قانونی انجام میدهند که باعث انقراض آنها میشوند.هرگز محصولات ببر را چه در کشور خود و چه در خارج از کشور نخرید.هرگز قسمتی از بدن ببر از جمله استخوان او را به عنوان طب سنتی نخرید.طب سنتی مشهور چینی ها با استفاده از استخوان ببر و بسیاری از شیمی دان ها که استفاده از استخوان ببر را توصیه میکنند بدون توجه به اینکه غیر قانونی است و نسل آنها رو به انقراض است.

گام 2 - اقدام به عمل

blank

1-بطور داوطلبانه یا کارآموز به پناهگاه ببر بروید: بسیاری از پناهگاه ها داوطلبان را از سراسر جهان می پذیرند. وظایف این داوطلبان تعمیر و نگهداری کننده محوطه ،سرزدن  یا رسیدگی به حیوانات و خرده کاری های گوناگون و دیگر کارها می باشد.در برخی جاها داوطلبان در مورد ببرها با بازدیدکنندگان صحبت می کنند و راهنمایی میکنند. شما میتوانید در اینترنت با زدن داوطلب در یک پناه گاه ببر به جزئیات آن بپردازید.برخی از برجسته ترین پناهگاه ها هستند که داوطلبان را در پناه گاه های ملی ببر و نجات دادن گربه بزرگ می پذیرند.

blank

2-سفر به محل های نگهداری: زمین نگهداری ببر،یک زمین بزرگ برای ببرها است. زمین بومی است که مخصوص ببرهاست و درآمد حاصل از گردشگران میتواند بخشی از مخارج آنها را تامین کند. پولی که توریست خرج میکند مستقیما به محل نگهداری میرود.که به نوبه خود الهام بخش پشتیبانی برای ذخیره از جامعه محلی را به ارمغان می آورد. البته بازدید کردن از یک پناه گاه ببر بدان معنی است که پرواز کردید به جایی مثل هند یا نپال. اگر شما توانایی انجام اینکار را دارید باید توسط تور پارک که در کشور فعالیت میکند اقدام کنید.انجام برخی از تحقیقات در مورد تور پارک قبل از پرواز کردن به پناه گاه ببر ها را انجام دهید.

blank

3-حضور پیدا کردن در شرکت های جذب سرمایه: سازمان ها با جذب سرمایه به گردآوری حمایت و پول برای کوشش به محافظت از ببرهای حیات وحش کمک میکنند.شما میتوانید با کمک کردن سازمانی شوید و از طریق اینترنت از هر گونه اتفاقی که رخ میدهد آگاه باشید.

blank

4-قانون حمایت در مورد سلامت ببر: در ایالات متحده با ارسال نامه به نماینده که خواستار حمایت از گربه بزرگ (ببر ها) و قانون حفاظت از سلامتی عمومی آنها هستید در این مورد نظر خود را بیان کنید. ارسال این نامه به صورت آنلاین هم وجود دارد. همه شما با پر کردن اطلاعات خود میتوانید این کار را انجام دهید.این سازمان راجع به حفظ و درمان گربه سانان بزرگ،کنگره خواست گربه های بزرگ و قانون حفاظت از سلامت عمومی به تصویب رسیده است.

 • اصلاح قانونی ایمنی حیات وحش: به طور موثر باید به پرورش خصوصی گربه سانان بزرگ مانند ببر ،شیرها ،پلنگ ها و همچنین یوزپلنگ ها پایان داد.تخمین زده میشود که بیش از 10000 از گربه های بزرگ در شرایط بد در سراسر ایالات متحده نگهداری میشوند.در یک باغ وحش متعلق به بخش خصوصی به تنهایی 23 توله در سال 2013 بدلیل شرایط بد زندگیشان درگذشتند.
 • مجازات برای متخلفان از قانون: اگر کسی با حیوانات خود بدرفتاری یا سوء استفاده کند تا 20000 $ (دلار) و 5سال زندان دارد. که در آن مدت میتوان حیوان را مصادره کرد.

blank

5-دیدار از باغ وحش را فقط  به باغ وحش هایی اجازه دهید که توسط انجمن باغ وحش ها و آکواریوم ها تصویب شده اند و معتبر هستند: باغ وحش هایی هستند که در طرح بقاء گونه فعالیت میکنند.در حال حاظر 223 باغ وحش و آکواریوم در سراسر جهان وجود دارد.این باغ وحش ها برای نگهداری از حیوانات از جمله ببر در شرایط زندگی عالی و در حال انجام هر آنچه که میتوانند برای حمایت از پرورش سالم حیوانات در خطر انقراض فعالیت میکنند.با استفاده از یک لیست شما میتوانید باغ وحش های معتبر و آکواریوم ها را مشاهده کنید.

 • آن باغ وحش که درمان حیوانات را به خوبی انجام نمی دهند معتبر نیستند.شما با عضو شدن در این سازمان ها میتوانید از پناهگاه های حیاط وحش که اجازه نمیدهند بازدیدکنندگان دیگر به حیوانات دست بزنند یا به آنها غذا بدهند این کارها را انجام دهید.برخی از دانشگاه ها هستند که بر روی حیوانات وحشی کار میکنند و دانشجویان را به مسافرت به سیرک های مختلف میبرند و البته امکانات رفاهی آنها را نیز برقرار میکنند.اگر شما مطمئن نیستید از وضعیت باغ وحش و آرزو دارید به آنجا بروید میتوانید با یک جستجو در اینترنت به وضعیت آنجا پی ببرید.

blank

6-امضای دادخواست نگهداری از 30 تپه: 30 تپه یک منطقه در اندونزی هست(سوماترا) که بسیار خاص است.آنجا آخرین مکان باقیمانده ای هست که حیواناتی مانند ببر و فیل و اورانگوتان باهم زندگی میکنند.در حال حاظر در معرض خطر بودن و نابودی جنگل ها عمل آسیب پذیر و غیر قابل برگشتی را برای حیوانات آن منطقه دارد.در این دادخواست از دولت اندونزی خواستار شده اند که آنجا را به سازمان حفاظت از محیط زیست اجاره دهد.

blank

7-آگاه باشید: بهترین را برای داشتن خبرهای به روز از نجات ببرها  و یا نگهداری آنها ثبت نام در خبرنامه  از طریق حیات وحش های گوناگون است. اکثر سازمان ها یک خبرنامه الکترونیکی ماهانه دارند که میتوانید در آنجا عضو شوید و چالش های خود را به انها اضافه کنید و حتی با ارائه خبرهای جدید برنده شوید و جایزه بگیرید.

blank

8-گسترش آگاهی از طریق رسانه های اجتماعی: در جذب دیگران برای نجات ببر تلاش کنید. رسانه های اجتماعی یک ابزار سودمند برای این کار است. دوستان و خانواده خود را برای پیوستن به این گروه ها تشویق کنید.

اطلاعات مطلب

 • حیوانات
 • 884 بازدید
 • blankblankblankblankblank (5 votes, average: 4,00 out of 5)
  blankLoading...
 • آخرین ویرایش توسط : - چهارشنبه, 07 ژوئن 17, 8:23 ب.ظ
 • ویکی هاو

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب