ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

6 + شش =

بستن
بستن

چگونه میتوانیم با حیوانات خانگی ارتباط برقرار کنیم؟

چگونه میتوانیم با حیوانات خانگی ارتباط برقرار کنیم؟

برای شما عجیب نیست که بدانید حیوان خانگی شما چه حسی دارد و به چه فکر میکند؟آیا تا کنون سعی کرده اید بفهمید که او چه میخواهد به شما بگوید؟آیا تا کنون آرزو کرده اید که حیوان خانگی شما با کلمات با شما صحبت کند؟اگر پاسخ شما به هر یک از این سوال ها بله بود پس شما ممکن است برای برقراری ارتباط با حیوان خانگی خود به دنبال راه حل های بسیاری بروید.حیوانات با استفاده از بدن یا تارهای صوتی در بسیاری از روش های مختلف افکار و احساسات خود را بیان میکنند.یاد گرفتن نحوه ارتباط با حیوان خانگی در قوی شدن پیوند بینتان و ارتباط شما با او موثر است.

مطالب مرتبط


گام 1 - مشاهده حیوان خانگی

1-نگاه کردن به حیوان خانگی که چگونه از چشم،گوش و صورت خود استفاده میکند.حیوانات برای منتقل کردن احساسات خود از حرکات بدنی استفاده میکنند.شما باید حرکات حیوان خانگی خود را زیر نظر داشته باشید تا ببینید و بفهمید که او مریض،خوشحال یا عصبانی است.به عنوان مثال چشمان اسب میتواند هشدار دهد وقتی کاملا باز است یا وقتی خواب آلود است یعنی چشم هایش نیمه باز هستند و وقتی چشمهای ناراحتی دارند آنرا باز نمیکنند.

 • سگ شما ممکن است چشم هایش را به شما خیره کند.طوری که حالت تهاجمی داشته باشد.یا ممکن است با خیره شدن به چشم های شما نشان احترام و یا اطاعت کردن را نشان دهد.
 • گوش های گربه شما ممکن است به عقب خوابیده باشد وقتی از چیزی نگران است.
 • سگ و اسب گوش های خود را تیز میکنند وقتی روی یک چیزی تمرکز کنند.سگ شما ممکن است دهان خود را بدون نشان دادن دندانهایش باز نگه دارد این هم علامت خوشحالی است و هم میتواند یک هشدار باشد.

2-به نحوه گذاشتن پاها و حرکت دم او توجه کنید:درست مثل چشم ، گوش و صورت حیوان خانگی شما میتواند با حرکت دادن دم و راه رفتنش احساسات خود را بیان کند.برای مثال مثلا اگر روی دم اسب شما مگس باشد آن را به آرامی تکان میدهد و اگر خشن باشد دم را سریع تکان میدهد.مانند اسب ، گربه هم به هنگام خشم دم خود را سریع تکان میدهد

 • هنگامی که سگ شما دمش را تکان میدهد این به نشانه خوشحالی اوست.
 • هنگامی که اسب شما شروع به جفتک زدن میکند این نشانه بازیگوشی اوست.

3-طرز قرار گرفتن بدن حیوان خانگی خودرا زیر نظر داشته باشید.حیوان خانگی شما با طرز قرار دادن بدن و حرکات بدنی با شما ارتباط برقرار میکند.بطور مثال اگر سگ شما بطور ناگهانی ایستاد پس منتظر احتمالات نامشخص و یا حتی آماده حمله او باشید.یا اگر اسب شما به سختی راه میرود پس ممکن است یا عصبی باشد یا درد داشته باشد.

 • اگر شما یک حیوان جیبی مثل خوکچه هندی دارید ممکن است متوجه شوید که بی قراری میکند در این حالت ممکن است حالش خوب نباشد یا آشفته باشد.
 • اگر شما دروغی به گربه بگویید به دوحالت جواب شما را میدهد یا با آرامش بهمراه خرخر کردن یا با خشم بهمرام غرغر کردن.

گام 2 - گوش دادن به صدای حیوان خانگی خود

1-گوش دادن به صدای اسب خود:اسب شما قادر به ساختن صداهای متفاوتی از خود است.آموزش دیدن در مورد این صداها به شما کمک میکند که وقتی اسب شما صدایی از خودش درآورد شما احساس او رابفهمید.او به دلایل مختلف تشکر خودرا یا اظهارات خود را بیان میکند.ممکن است وقتی اسب دیگری را برای اولین بار میبیند نعره بکشد.

 • همچنین اسب شما میتواند آه بکشد وقتی احساس آسودگی و تمدد اعصاب را دارد.
 • اسب جوان (کره اسب)  ممکن است دندانهایش را بهم بکشد پیش اسب های بزرگ تا آنها به او صدمه نزنند.

گام 3 - برقراری ارتباط با حیوان خانگی خود

1-صحبت کردن با حیوان خانگی خود:حیوان خانگی شما امکان ندارد که بفهمد شما چه میگویید.ولی حداقل میبیند از حرکات بدن و طنین شما که با او صحبت میکنید.به عنوان مثال اگر شما با او با صدای خشن صحبت میکنید او ممکن است فکر کند که شما از وجود او نارضا هستید.با او با طنین خوشی صحبت کنید.مخصوصا وقتی که آموزش میدهید طوری باشد که شما را دنبال کند.صحبت کردن با حیوان خانگی میتواند به او اگر ترس و اضطراب داشته باشد کمک کند.هنگام آموزش اگر ستایش کلامی بکنید بسیار مفید خواهد بود.

اطلاعات مطلب

 • حیوانات
 • 1,581 بازدید
 • (7 votes, average: 4٫86 out of 5)
  Loading...
 • آخرین ویرایش توسط : امیر فتحی - چهارشنبه, ۱۰ خرداد ۹۶, ۸:۴۲ ب.ظ
 • ویکی هاو

دیدگاه کاربران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


مطالب تصادفی پر بازدید