ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه میتوانید یک سگ را کنترل کنید؟

چگونه میتوانید یک سگ را کنترل کنید؟

شاید زمانی شما تشخیص دادید که سگ خود را با گلاویز (قلاده) کنترل کنید.گاهی اوقات ممکن است با گرفتن او در آغوش یا الصاق یک گردنبند این کار را انجام دهید ولی گاهی اوقات این مراقبت شما باید جدی باشد. از جمله هنگام دارو دادن ،گرفتن ناخن هایش یا هنگام نظافت در همه موارد ایمنی هم برای انسان و هم برای سگ اهمیت بسیاری دارد.

مطالب مرتبط


گام 1 - خود داری از بکار بردن روش های عملی

blank

1-اول از نگهداری کلامی استفاده کنید. بسیاری از سگ ها از فرمان شما اطاعت میکنند. البته باید شما بدانید که سگ شما دستوراتی مانند بنشین، بلند شو، بایست و نکن را میداند. ایجاد ارتباط اغلب موارد میتواند بهترین کلید برای درک بهتر و حل مشکل شما باشد.

 • ارتباط کلامی در مواردی که سگ میخواهد برود یا دور شود بسیار مهم و ارزشمند است. سگ آموزش دیده با یک کلمه (بیا) میتواند از خطر نجات یابد. آمو.زش سگ خود را میتوانید در سنین کم او انجام دهید پس اینکار را جدی بگیرید.
 • اول ارتباط کلامی بعد میتوانید تکنیک های دیگر را با آن مخلوط کنید.

blank

2-کنترل سگ با استفاده از گردنبند:گردنبند میتواند راهکار خوبی برای کنترل سگ باشد.بیشتر در مکان های عمومی کاربرد دارد. با این حال ممکن است گردنبند باز شده و سگ بیرون رود. شاید به خود یا افراد دیگر صدمه وارد کند. هرگز سعی نکنید که سگ را با بستن گردنبند مهار کنید، چون تلاش به باز کردن آن میکند مثل سگ های کوچک پهن بینی.اگر سگ تلاش  به برانداختن گردنبند کند، ممکن است جلوی چشم او را بگیردکه این کار میتواند آسیب جدی به چشمش وارد کند یا حتی باعث کوری او شود.

blank

3- استفاده از افسار کامل مخصوص سگ برای کنترل او:افسار کامل یا گلاده یک روش عالی به حساب می آید.چون اطراف قفسه سینه سگ در جلو و پشت پاهای او را کاملا پوشش میدهد. گلاده مثل گردنبند فشار را بر روی گردن سگ وارد نمیکند.این یک مزیت برای نگهداری است که وقتی از جایی میافتد به راحتی میتوان آنرا کنترل کرد.

 • سگ ها معمولا گلاده را بیشتر از گردنبند دوست دارند.به طور کلی گلاده امنیت یا احساس آرامش زیادی به آنها میدهد.

گام 2 - انجام مراقبت های کامل

blank

1-جلوگیری از اشتباهات رایج:اگر سگ شما نیاز به مراقبت های امنیتی زیادی دارد برخی از حرکات را شما نباید انجام دهید.این ها عبارتند از:

 • هرگز صورت خود را جلوی سگ یا روبروی او بدون پوزه بند قرار ندهید ممکن است شما ضربه ببینید.
 • هرگز از یک سگ مجروح انتظار نداشته باشید مثل یک سگ معمولی برخورد کند.سگ مجروح ممکن است به صاحب خود هم صدمه بزند.
 • هرگز بدون مطمئن شدن از وضعیت سگ (نوع رفتار) گلاده آن را باز نکنید.

blank

2-پوزبند سگ:پوزبند میتواند دهان سگ را محکم ببندد.حلقه را دور پوزه سگ ببندید.آن را میتوانید راحت اول روی دماغ به صورت گشاد بسته و بعد پشت گوش های او را ببندید.

 • روش دیگر: پوزبند های دیگری هستند که جنس آنها از پارچه یا نایلون است که همان کاربرد را دارد. روی پوزبند نخی یا نایلونی سوراخهایی وجود دارد که از آنها به راحتی نفس بکشد و به دهان او اجازه میدهد تنفس راحتی داشته باشد.
 • گاهی اوقات وقتی سگ شما را از خود دور میکند بستن پوزبند مناسب است. برای انجام کارهایی مثل گرفتن ناخن هایش یا وقتی قطره میخواهید به گوش او بیندازید و یا عملیات پزشکی دیگر که شما میخواهید انجام دهید.
 • اگر شما پوزه بند در دسترس ندارید میتوانید از یک حوله ضخیم استفاده کنید.حوله را بطور مستطیل تا بزنید و قسمت وسط را روی دهان گذاشته و گوشه ها را به طرف پایین بکشید.ولی با این کار مطمئن شوید که سگ به راحتی میتواند نفس بکشد و فشار زیادی روی گردن او نباشد.اگر سگ با این کار شما موافق نبود از بستن پوزبند دست کشیده و با دامپزشک مشورت کنید.

blank

3-حفظ تعادل سگ:سگ ها میتوانند تعادل خود را حفظ کنند.بطور ایستاده یا نشسته.وقتی دست شما زیر گردن او باشد و با دست او را بطرف خود بکشید تا راحت باشد و دست دیگرتان را روی شکم او قرار دهید.

 • برای نگه داشتن یک سگ بزرگ کنار خود ،بازوی خود را از دور گردن او رد کرده و پاهای جلوی او را آرام فشار دهید و انگشتان خود را بین پاهای او قرار دهید و دست دیگر را به همان شکل داخل هم قیچی کنید دراین حالت میتوانید سگ را نیز بلند کنید.
 • حال نیاز دارید ساعد خود را روی گردن و بدن سگ گذاشته و سگ را روی زمین بگذارید.در این حالت ممکن است سگ شروع به فرار کردن از دست شما کند که شما باید قبل از سر رفتن حوصله اش،او را زمین بگذارید. اگر شما حس میکنید این کار را نمیتوانید انجام دهید اول با دامپزشک مشورت کنید بعد اقدام بعمل نمایید.

blank

4-شما با دامپزشک یا معاون دامپزشک مشورت کنید تا این تکنیک ها را به شما نشان دهد.دامپزشکان یا افرادی که کنار آنها کار میکنند این تکنیک ها را به خوبی بلد هستند.سعی کنید برای مشاوره بعدی هم کنار آنها بروید.دانستن نگهداری از سگ یا کمک به حفظ تعادل او در آینده برای شما بسیار مفید خواهد بود.

اطلاعات مطلب

 • حیوانات
 • 1,207 بازدید
 • blankblankblankblankblank (5 votes, average: 4,60 out of 5)
  blankLoading...
 • آخرین ویرایش توسط : - یکشنبه, 28 می 17, 5:21 ق.ظ
 • ویکی هاو

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب