گام 1 - مخلوط کردن موم

مخلوط کردن موم

ظرف بخار متوسط را روی اجاق قرار دهید. از یک ظرف بزرگ برای مخلوطش استفاده کنید، چون اگر از یک ظرف کوچک استفاده کنید هنگام مخلوط کردن ممکن است مواد سرریز شود.

مخلوط کردن موم

شکر، آب لیمو و آب گرم را اماده کنید شکر را اندازه گیری کنید و به ظرف اضافه کنید ،آب لیمو و آب گرم را اضافه کنید آنها را با هم مخلوط کنید. از شکر سفید یا قهوه استفاده کنید.

مخلوط کردن موم

مخلوط را روی گرمای زیاد جوشان کنید. مخلوط را گرم کنید تا جوشش شروع شود،حواستان به ظرف باشد چون ممکن است شروع به حباب سازی کند. مراقب باشید مخلوط را نسوزانید، چون اگر بسوزد کاملا خنثی میشود زمانی که آن خنک شد غیر قابل استفاده میشود.

مخلوط کردن موم

دما را به حد متوسط برسانید. هنگامی که مخلوط شروع به ذوب شدن و جوشیدن میکند گرما را به حالت متوسط برسانید، مواد را هم بزنید تا شکر کاملا مایع شود.

مخلوط کردن موم

هنگامی که مخلوطتان قهوه ای طلایی شد و آن را به یک سازگاری صاف و تبدیل به یک رنگ طلایی کردید، شعله را خاموش کنید. این مخلوط باید شبیه شربت گرم باشد مانند عسل نباشد اگر مانند عسل کمی سفت بود باید بیشتر گرم کنید.

مخلوط کردن موم

مخلوط را به یک کاسه یا شیشه بریزید و آنرا 30 دقیقه بگذارید خنک شود، بر خلاف موم سنتی گرم ،موم شکر نباید گرم استفاده شود.

گام 2 - نحوه استفاده از موم شکر

 نحوه استفاده از موم شکر

با انگشتتان مقداری از موم را بردارید ، موم هنوز هم باید یکم گرم باشد اما نه به حدی که نتوانید لمس کنید، میتوانید به جای انگشتتان از چوب چوبی استفاده کنید.

 نحوه استفاده از موم شکر

موم را روی پوست بمالید. میتوانید با انگشت و یا با چوب چوبی این کار را انجام دهید، حتما باید موم را در جهت مخالف رشد مو بمالید و آن را بطور یکنواخت پخش کنید.

 نحوه استفاده از موم شکر

نوار کاغذی را روی  موم قرار بدهید و آن را صاف کنید، یک نفس عمیق بکشید و انگشتان دست خود را بر روی نوار موم بگذارید و آن را سریع در جهت مخالف رشد مو بکشید.

 نحوه استفاده از موم شکر

شما میتوانید همان قطعه موم را 3 تا 4 بار دوباره استفاده کنید، یا شما میتوانید یک مقدار موم تازه برای هر بخش از پوست استفاده کنید.

 نحوه استفاده از موم شکر

موم باقی مانده را در یک ظرف بریزید و آن را سرد کنید. و در یخچال قرار دهید و قبل از استفاده آن را روی حرارت قرار دهید.