گام 1 - مخلوط کردن موم

مخلوط کردن موم

ظرف بخار متوسط را روی اجاق قرار دهید. از یک ظرف بزرگ برای مخلوطش استفاده کنید، چون اگر از یک ظرف کوچک استفاده کنید هنگام مخلوط کردن ممکن است مواد سرریز شود.

مخلوط کردن موم

شکر، آب لیمو و آب گرم را اماده کنید شکر را اندازه گیری کنید و به ظرف اضافه کنید ،آب لیمو و آب گرم را اضافه کنید آنها را با هم مخلوط کنید. از شکر سفید یا قهوه استفاده کنید.

مخلوط کردن موم

مخلوط را روی گرمای زیاد جوشان کنید. مخلوط را گرم کنید تا جوشش شروع شود،حواستان به ظرف باشد چون ممکن است شروع به حباب سازی کند. مراقب باشید مخلوط را نسوزانید، چون اگر بسوزد کاملا خنثی میشود زمانی که آن خنک شد غیر قابل استفاده میشود.

مخلوط کردن موم

دما را به حد متوسط برسانید. هنگامی که مخلوط شروع به ذوب شدن و جوشیدن میکند گرما را به حالت متوسط برسانید، مواد را هم بزنید تا شکر کاملا مایع شود.

مخلوط کردن موم

هنگامی که مخلوطتان قهوه ای طلایی شد و آن را به یک سازگاری صاف و تبدیل به یک رنگ طلایی کردید، شعله را خاموش کنید. این مخلوط باید شبیه شربت گرم باشد مانند عسل نباشد اگر مانند عسل کمی سفت بود باید بیشتر گرم کنید.

مخلوط کردن موم

مخلوط را به یک کاسه یا شیشه بریزید و آنرا 30 دقیقه بگذارید خنک شود، بر خلاف موم سنتی گرم ،موم شکر نباید گرم استفاده شود.

گام 2 - نحوه استفاده از موم شکر

 نحوه استفاده از موم شکر

با انگشتتان مقداری از موم را بردارید ، موم هنوز هم باید یکم گرم باشد اما نه به حدی که نتوانید لمس کنید، میتوانید به جای انگشتتان از چوب چوبی استفاده کنید.