ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

13 − شش =

بستن
بستن

چگونه مورچه ملکه را تشخیص دهیم؟

چگونه مورچه ملکه را تشخیص دهیم؟

وقتی خانه شما توسط مورچه ها تاخت و تاز شده به این معنی است که لانه آنها درون یا اطراف خانه شما تشکیل یافته است.لانه مورچه ها بدون مورچه ملکه نمیتواند بیشتر پایدار بماند.ملکه مورچه ها آن مورچه ای هست که مسئولیت تولید مثل و برقراری ارتباط را برعهده دارد.برای پرداختن به ریشه این مشکل شما نیاز به شناختن مورچه ملکه دارید.با نگاه کردن به بزرگی آن ،بال های آن،قفسه سینه اش و در مرکز قرار گرفتن او میفهمید.

مطالب مرتبط


گام 1 - شناخت ظاهری

1-به اندازه مورچه نگاه کنید : بین بسیاری از انواع مورچه ها ملکه ها بسیار بزرگتر از مورچه های کارگر هستند.اگر شما یکم لانه آنها را به لغزش در آورید با یک مورچه عظیم الجثه روبرو خواهید شد که ملکه هست.

 • مورچه به طور قابل ملاحضه ای بزرگتر از مورچه های اطراف آن و یا مورچه های دیگری که شما تا بحال دیده اید هست.
 • در مورد نوع مورچه ها شما به خوبی فکر کنید.در مقایسه با مورچه معمولی ملکه معمولا از مورچه های کارگر بزرگتر است.با این حال مورچه های نجار و کارگر در اندازه های مختلفی هستند.شاید فرق قائل شدن بین مورچه ملکه و کارگر مبنی بر سایز آنها دشوار باشد.

2-اگر مورچه بالدار هست حتما به آن نگاه کنید : در بیشتر لانه ها ، مورچه ملکه با بال به دنیا می آید.در طول زندگی رشد مورچه ملکه نیاز دارد پرواز کند تا برای جفت گیری لانه ای پیدا کند.یک مورچه بالدار به خوبی میتواند مورچه ملکه شود.

 • برخی از مورچه های نر بال دارند اما انها تمایلی به جلب توجه کردن ندارند.اکثر آن دسته از مورچه های نر که بال دارند خود را ضعیف نشان میدهند.

3-نگاه کنید به نشانه هایی در مورچه ها مثل ریختن بال آنها:ملکه ها معمولا در طول زندگی خود بالهایشان را از دست میدهند.اگر شما به قسمت مرکزی و لاغر بدن مورچه نگاه کنید ممکن است برجستگی از هر دو طرف بدن مورچه را مشاهده کنید این نقطه اتصال بالهایش را نشان میدهد که مورچه قبلا بال داشته است.ملکه بودن یا نبودن او را با نگاه کردن به نقطه اتصال بالهایش تشخیص دهید.

4-بررسی قفسه سینه : قفسه سینه بخشی از بدن مورچه ها که پل بین گردن و شکم است.قفسه سینه مورچه ملکه به طور کلی بزرگتر و حجیم تر از مورچه های کارگر است.

 • کار قفسه سینه ملکه پشتیبانی از بال های اوست.قفسه سینه آنها باید حجیم تر و عضلانی تر از قفسه سینه مورچه کارگر باشد.
 • قفسه سینه مورچه ملکه بیش از نیمی از بدن آن را تشکیل میدهد.

 

 

 

گام 2 - با توجه به عوامل دیگر

1-در محلی که مورچه در آنجا پیدا کرده اید راجع به آنجا فکر کنید : اگر شما مطمئن نیستید که چگونه از ظاهر مورچه ملکه بودن او را تشخیص دهید میتوانید با توجه به محل پیدایشش آن را تشخیص دهید.مورچه ملکه معمولا در وسط لانه یافت میشود.مورچه ملکه معمولا در مناطق مرطوب مثل چوب پوسیده یافت میشود.اگر شما یک مورچه در نواحی مرطوب یا چوب مرطوب خارج از خانه پیدا کردید به احتمال زیاد آن مورچه ملکه هست.

اطلاعات مطلب

 • حیوانات
 • 10,567 بازدید
 • (16 votes, average: 4٫19 out of 5)
  Loading...
 • آخرین ویرایش توسط : امیر فتحی - دوشنبه, ۰۱ خرداد ۹۶, ۸:۳۱ ب.ظ
 • ویکی هاو

دیدگاه کاربران

 1. Avatar
 2. Avatar
 3. Avatar
  امیدمحمدزاده - ۱۳۹۷/۰۳/۲۰ - ۱۱:۲۸ ق.ظ
 4. Avatar
  مریم نصیری - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲ - ۱:۳۷ ب.ظ
 5. Avatar
  ویدا شهنازی - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲ - ۵:۰۲ ب.ظ
 6. Avatar
  سونیا نصیری فرد - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲ - ۱۱:۵۹ ب.ظ
 7. Avatar
  عابد رضا طاهری - ۱۳۹۷/۱۱/۱۵ - ۱:۴۰ ق.ظ
 8. Avatar
  حجت شایا - ۱۳۹۸/۰۲/۲۳ - ۶:۰۲ ب.ظ
 9. Avatar
  علی - ۱۳۹۹/۰۱/۰۲ - ۹:۴۵ ق.ظ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب


مطالب تصادفی پر بازدید