گام 1 - تبدیل اینترنت لپ تاپ به هات اسپات در ویندوز 10

تبدیل اینترنت لپ تاپ به هات اسپات در ویندوز 10

تبدیل اینترنت لپ تاپ به هات اسپات

اگر از ویندوز 10 استفاده می کنید تبدیل اینترنت کامپوتر به هات اسپات راحت تر است چون خوشبختانه مایکروسافت در این نسخه ویندوز فکر این نیاز در بین کاربران بوده و کلیدی هم برای آن طراحی کرده است.

در ویندوز 10 با فشار دادن کلیدهای Windows+I و یا با باز کردن منوی استارت و وارد شدن به قسمت  Settings روی گزینه Network & Internet کلیک کنید.

تبدیل اینترنت لپ تاپ به هات اسپات در ویندوز 10

با وارد شدن به صفحه تنظیمات اینترنت سمت چپ پایین روی گزینه Mobile hotspot کلیک کنید.

تبدیل اینترنت لپ تاپ به هات اسپات در ویندوز 10

شما باید حالت گزینه Share my internet connection with other devices را روی On قرار دهید، اگر می خواهید برای هات اسپات خود رمزی تعیین کنید در همین پنجره روی Edit کلیک کنید.

تبدیل اینترنت لپ تاپ به هات اسپات در ویندوز 10

برای تغییر نام شبکه وای فای و رمز عبور دلخواه، شما بعد از کلیک روی Edit طبق شکل بالا وارد پنجره Edit network info خواهید شد، در این پنجره در قسمت Netwwork name یک نام برای شبکه وای فای وارد کنید و در قسمت Network Password یک رمز که باید بیش از 8 کاراکتر باشد را وارد کنید و بر روی دکمه Save کلیک کنید تا تنظیمات وارد شده ذخیره شود.

اگر مراحل به درستی انجام شده باشد حالا شما می توانید توسط گوشی و تبلت و سایر دستگاه هایی که قابلیت اتصال به شبکه وای فای را دارند به اینترنت دسترسی داشته باشید.

گام 2 - تبدیل اینترنت لپ تاپ به هات اسپات در ویندوز 7

تبدیل اینترنت لپ تاپ به هات اسپات در ویندوز 7

اینترنت لپ تاپ به هات اسپات در ویندوز 7

در ویندوز 7 شما می توانید توسط ایجاد یک شبکه ad-hoc به اشتراک اینترنت و فایل بین دستگاههای متصل به این شبکه را انجام دهید،شبکه ad-hoc یک ارتباط مستقیم و بسیار ساده بین دیوایس ها می باشد. دقت داشته باشید که در این روش کامپیوتر شما باید حتما توسط درگاه اترنت و به صورت سیمی و به شکلی صحیح به اینترنت متصل باشد تا شما بتوانید از طریق این روش اینترنت خود را به اشتراک بگذارید.

برای ایجاد یک شبکه ad-hoc منوی استارت را باز کرده و در قسمت جستجو  گزینه Manage wireless networks را پیدا کرده و روی ان کلیک کنید تا وارد قسمت مدیریت شبکه وایرلس شوید.