ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه موانع بزرگ و مهم را از سر راه تجارتمان برداریم؟

چگونه موانع بزرگ و مهم را از سر راه تجارتمان برداریم؟

با مطالعه این مقاله یاد میگیرید گه چه عوامل و عناصری در زندگی و زمینه های شخصی و تجاری و حتی فرآیندهای داخلی و خارجی به عنوان مانع بزرگ وجود دارند که باعث عدم تحقیق خواسته ها و اهداف درونی شما می شود. این مقاله به شما کمک می کند تا بتوانید اهداف اصلی شغل و تجارت خودتان را بررسی کنید و موانع مهمی که بر سر راه موفقیت شخصی و تجاریتان می باشد را شناسایی نمایید و راهبرد های مفیدی را برای مقابله با آن موانع تدارک ببینید

مطالب مرتبط


گام 1 - شناسایی راه های منتهی به هدف

شناسایی راه های منتهی به هدف

یکی از ویژگی های مهمی که در فعالیت های پیچیده درگیر آن می باشید این است که معمولا این فعالیت ها با یکسری موانع و الزاماتی مواجه هستند که بر روی سرعت و انگیزه ای که به واسطه ی آن ها می خواهید به اهدافتان برسید تاثیرات منفی می گذارند.

به عنوان مثال ساختن یک کارخانه تولیدی ممکن است به خاطر وجود یک سری دلایل مختلف نظیر عدم دسترسی به خاک و سایر مصالح ساختمانی و حتی بررسی آب های زیرزمینی به تاخیر بیافتد.حتی این امکان وجود دارد که روزانه مجبور باشید از بزرگراهی عبور کنید که در منطقه ی بخصوصی از آن بخاطر شلوغی جمعیت ترافیک سنگینی ایجاد می شود و یا از سرعت حرکت به میزان زیاد بکاهد. این عوامل می توانند بر روی سرعت دستیابی به هدفتان تاثیر منفی بگذارند. حتی این امکان نیز وجود دارد که شرایطی ایجاد شود تا نتوانید به خواسته های خود دست یابد.

بنابراین برای اینکه بخواهید به هدفی که تعیین نموده اید براحتی برسید قدم اول آن شناسایی انجام کارهایی است که شما را در برآورده کردن اهدافتان نزدیک تر می کند. بعد از آن با بررسی هر یک از مراحل متوجه عوامل محدود کننده ی اهدافتان خواهید شد. البته ناگفته نماند این امکان وجود دارد که در زمان تعیین شده به هدف خود نرسید اما بعد از پشتکار فراوان و بررسی موانع منفی و ضعیف مداخله کننده در دستیابی به اهدافتان براحتی می توانید تمامی آن ها را برآورده سازید

گام 2 - موانع مهم و تعیین کننده

موانع مهم و تعیین کننده

 پیگیری هر نوع هدف و یا اجرای پروژه ای که در حال پیشرفت است حداقل با یک مانع روبرو می شود که سرعت دستیابی شما را به آن هدف و اجرای پروژه مشخص می کند.

هدف خود را بطور آشکار مشخص نمایید و آن را به خوبی بشناسید. عامل های تعیین کننده خود را شناسایی نمایید. برای از بین بردن موانع فکر کنید. این سوال را از خود بپرسید که چرا با وجود فعالیت های زیادی که انجام داده اید به هدف خودتان دست نیافته اید؟ گاهی اوقات وقتی که این قبیل سوالات را برای خدتان مطرح می کنید به پاسخ آن نیز دست می یابید و موانع مهم که سر راه شما است را براحتی مشخص می کنید و به علت عدم دستیابی به اهداف تان را متوجه می شوید

موانع مهم و تعیین کننده

درصد کمی از از موانع و مشکلات که سر راه شما قرار دارد (حدود 20 درصد) خارج از شما قرار دارند. 80 درصد بعدی نیز در خودتان یافت می شود. همین عامل درصدی نیز در شغل و حرفه تان صادق است. بعبارت دیگر 80 درصد موانع در سازمان و شرکت ها در درون سازمان است. بنابراین اگر به سطح درآمد مطلوب خود نرسیده اید باید به دنبال زمان یا انگیزه ای برای آن باشید و سوالات مهم و تعیین کننده ای از خودتان بپرسید. در نهایت به این نتیجه می رسید که پاسخ را در عادت ها و باورها و نقطه نظرهای خود بیابید چرا که بود و نبود مهارت ها و توانمندی ها نقش اساسی را در یافتن ارزش های والا ایفا می کنند.

انسان های موفق همیشه موانع موجود در کار و حرفه شان را در وجود خودشان شناسایی می کنند و بعد از آن در صورت لزوم به دنبال پاسخی در بیرون از خود می گردند. زمانی که هدف مهمی را برای خود انتخاب می کنید در ابتدا باید به درون خود توجه کنید و بعد از آن از درون خود بیرون را نگاه کنید. شما کنترل زمان و رفتار و عملکردهای خودتان را در اختیار دارید. دیدگاه و نگرش پیشرفت شما در دست خودتان است. باید تجارت خود را دست خودتان داشته باشید. نگرش و انژی شما نقش اساسی و مهمی در شغل و حرفه تان دارد و نشان می دهدکه در زندگی تا کجا می توانید رشد و پیشرفت کنید.

اطلاعات مطلب

  • مالی و تجاری
  • 414 بازدید
  • blankblankblankblankblank (1 votes, average: 5,00 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : علی محمودزاده - یکشنبه, 26 مارس 17, 8:45 ق.ظ
  • اسرار شغلی و تجاری

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب