ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

9 + 13 =

بستن
بستن

چگونه مواد غذایی مورد نیاز پوست را تامین کنیم ؟

چگونه مواد غذایی مورد نیاز پوست را تامین کنیم ؟

پوست انسان بافتی زنده است و همانند دیگر ارگان های زنده بدن برای حفظ حیات و سلامت خود نیاز به مواد غذایی و اکسیژن دارد. غذایی که ما می خوریم پس از هضم و جذب در دستگاه گوارش از طریق گردش خون به قسمت های مختلف بدن و از جمله به پوست می رسد. با آنکه انواع  لوسیون ها و دارو ها از جمله عوامل خارجی زیباسازی پوست هستند و اما بدون برنامه ی غذایی سالم تلاش در اصلاح ظاهر آن وچون از درون رسیدگی کافی به ان نشده است نتیجه مطلوب نخواهد داد زیرا مواد غذایی پوست از راه گردش خون تامین می شود.

مطالب مرتبط


گام 1 - نیاز پوست :

نیاز پوست :

پوست نیز همانند اعضای دیگر بدن به تمامی مواد غذایی ازجمله پروتئین ،چربی ، قند ، و ویتامین ها و املاح نیازمند است .

نیاز پوست :

اگر وضعیت تغذیه طوری باشد که نیاز های اساسی بدن تامین شود پوست نیز حالت طبیعی خود را نیز حفظ می کند ولی این بدان معنی نیست که مصرف زیاد و بیش از حد مورد نیاز واقعی آنها باعث بهتر شدن پوست می شود .

نیاز پوست :

در برخی موارد زیاده روی در مصرف ویتامین ها مثل ویتامین A ، خود باعث ایجاد بیماری پوستی می شود.بنابراین فردی که در حد معمول در طی روز از انواع مواد غذایی مانند سبزی ها ، میوه ها ، حبوبات ،لبنیات ،و غلات استفاد می کنند نیازی به مصرف مکمل های ویتامینی ندارند ،مگر اینکه در حالت رعایت یک رژیم غذایی جهت کاهش وزن باشد ،یا تغذیه مناسبی نداشته باشد .

گام 2 - تاثیر آب بر پوست :

تاثیر آب بر پوست :

مهمترین عنصر ضروری بدن آب است ،برای ادامه حیات بعد از اکسیژن ،آب اهمیت دارد و بدن دربرابر بی آبی مقاومت کمی دارد .

تاثیر آب بر پوست :

هرچند نوشیدنی های گرم نیز می توانند نیاز  بدن به آب را رفع کنند اما موادی مانند کافئین که در بعضی از آنها موجود است می توانند موجب دفع آب و کم آبی شدید تر شوند هیچ چیز خود آب نمی شود.

تاثیر آب بر پوست :

آب در تمامی سلول های بدن وجود دارد و دو سوم وزن بدن را تشکیل می دهد و برای جابه جایی آسان مواد غذایی و هورمون ها و رسیدن آنها به سلول های گرسنه و منتظر و همچنین برای کمک به کلیه ها در دفع فضولات بدن و مواد مازاد و پاک کردن  خون ،ضرورت اساسی دارد.

تاثیر آب بر پوست :

آب همچنین از طریق مکانیزم خنک کننده ،حرارت بدن را تنظیم می کند و پوست و بافت های مخاطی را مرطوب نگه می دارد و اثر زیادی بر بافت های  پیوندی و مفاصل دارد.

تاثیر آب بر پوست :

اغلب افراد دچار بی حالی و سستی می شوند ولی نمی دانند آب بدنشان کم شده است و فقط یک لیوان آب کافی است تا بدن دوباره انرژی از دست رفته را بازیابد .

تاثیر آب بر پوست :

اگر احساس نیاز به یک لیوان قهوه یا چای داشتید اول یک لیوان آب بنوشید اگر بعد از چند دقیقه خستگی شما رفع نشد ان وقت است که واقعا نیاز به کافئین دارید اگرچه آب در غذاهایی که می خوریم وجود دارد اما روزانه باید حداقل هشت لیوان آب نوشید تا واقعا نیاز بدن به آب برطرف شود.

گام 3 - کم نوشیدن آب و مضررات آن :

کم نوشیدن آب و مضررات آن :

ما معمولا آن قدر صبر می کنیم تا کاملا تشنه شویم و آن وقت به فکر نوشیدن آب می افتیم و در این موقع ممکن است که مقدار زیادی از آب بدن از طریق تعرق ، گرگرفتگی ، یا گرمای روز و.. از بدن خارج شده باشد.

کم نوشیدن آب و مضررات آن :

خشکی و چروک پوست بسیاری از افراد بدلیل کم آبی بدن است فرد  دائما سعی میکند با کرم های مرطوب کننده این مشکل را برطرف کند ،حال آنکه خانه از پای بست ویران است .

کم نوشیدن آب و مضررات آن :

این افراد با نوشیدن منظم چند لیوان آب در طول روز در مدت کوتاهی می توانند پوستی شاداب ،شفاف ، و لطیف داشته باشند .

کم نوشیدن آب و مضررات آن :

در عین حال با بالا رفتن سن ،آب سلول های بدن کم می شود ، در سنین بالای شصت سال حتی تا 15 درصد آب سلول ها از دست رفته است .

 

کم نوشیدن آب و مضررات آن :

دلیل بعضی از افراد برای ننوشیدن آب ،نگرانی از چاقی است مطمئن باشید آب موجب چاقی نمی شود .در روز های گرم تابستان شاید بیش از این هم بدن نیاز به آب داشته باشد.

منبع : کتاب پوست من زیبا بمان

اطلاعات مطلب

  • پوست و مو
  • 540 بازدید
  • blankblankblankblankblank (2 votes, average: 5,00 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : علی محمودزاده - جمعه, 22 دسامبر 17, 11:55 ق.ظ
  • ویکی چجور

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب