ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

ده + پانزده =

بستن

صرافی ملی ایران قیمت لحظه‌ای آخرین بروز رسانی 10:31:01*** 1398/05/30: قیمت فروش دلار 11700 تومان و قیمت فروش یورو 13200 تومان

تیتر اصلی روزنامه ها  چهارشنبه 1398/05/30::: مردم سالاری: بحـران مسـکن چشـم‌انتظار تصمیـم دولت; میزان افزایش قیمت زمین مسکونی خالی یا ملک مسکونی کلنگی در شهر تهران، حتی از افزایش قیمت ارز هم بیشتر بوده است! بنا به آخرین گزارش مرکز آمار ایران، میزان افزایش قیمت زمین در بهار امسال نسبت به بهار سال گذشته، حدودا ۱۷۵ درصد بوده است. *** شرق: موافقان و مخالفان سخنان کرباسچی; اصلاحات یا خروج از اصلاحات *** ایران: دستور روحانی برای انتشار حقوق مدیران; تا پایان شهریور، همه دستگاه‌ها باید اطلاعات خود را در سامانه حقوق و مزایا وارد کنند; معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان اداری و استخدامی از تعیین ضرب الاجل دولت به همه دستگاه‌ها برای درج اطلاعات و تکمیل سامانه حقوق و مزایای مدیران تا پایان شهریورماه خبرداد. *** اطلاعات: طرح تحریم دکتر ظریف درهم شکست; استقبال اروپا از دیپلماسی فعال ایران; ظریف در جمع ایرانیان مقیم سوئد: برای دیدار با «امانوئل مکرون» رئیس جمهوری و «ژان لودریان» وزیر خارجه فرانسه روز جمعه به پاریس سفر می‌کنم *** ابتکار: تکنوکرات‌ها در مسیر تغییر! حزب کارگزاران یا همان تکنوکرات‌ها در زمره احزاب جدید است که از پیوستن افرادی از دو جناح اصلی کشور شکل گرفته است. حزب کارگزاران سازندگی معروف به جناح راست مدرن درواقع یک حزب انشعاب یافته از جناح راست است که توسط ۱۶ نفر از اعضای هیئت دولت مرحوم آیت‌ الله اکبر هاشمی رفسنجانی، در آذرماه ۱۳۷۴ آغاز به کار کرد و سنگ بنای آن درست در مقطعی گذاشته شد که یک سال و نیم از عمر دولت دوم رفسنجانی باقی‌مانده بود. *** کیهانموضع بجا اما دیرهنگام /شمخانی: نباید برجام را امضاء می‌کردیم; دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران در مصاحبه‌ای اعلام کرد؛ «نباید برجام را امضا می‌کردیم»، موضعی بجا که پیش از اینها باید ابراز می‌شد. *** دنیای اقتصاد: برترین سکانداران پولی جهان; دو نشریه معتبر بین‌المللی، برترین روسای بانک مرکزی در سال ۲۰۱۹ را معرفی کردند. این انتخاب از سوی دو «نشریه بنکر» و «نشریه گلوبال فایننس» صورت گرفت و برجسته‌ترین سیاست‌گذاران پولی دنیا با محوریت مدیریت مطلوب برای دستیابی به رشد با ثبات و حفظ تعادل اقتصاد کشور انتخاب شدند. «شفافیت‌های فرآیندهای بانکی»، «تثبیت تورم در نزدیکی نرخ هدف»، «اهمیت به نوآوری و تکنولوژی» و «تلاش برای دسترسی به جریان سرمایه آزاد» عمده‌ترین معیارهای مورد توجه این دو نشریه برای انتخاب روسای برتر بانک‌های مرکزی بود. از نگاه کارشناسان، روسای بانک‌های مرکزی نسبت به سال گذشته کار سخت‌تری پیش‌رو دارند، چرا که احتمال وقوع رکود اقتصادی در جهان افزایش یافته است.

چگونه مهارت ها و تکنیک های دریبل در فوتبال را یاد بگیریم و بهبود ببخشیم؟

چگونه مهارت ها و تکنیک های دریبل در فوتبال را یاد بگیریم و بهبود ببخشیم؟

آموزش دریبل در فوتبال

در فوتبال کنترل کردن توپ و مهار آن بسیار مهم است. دریپ کردن توپ در فوتبال زمینه را برای پاس کاری و شوت فراهم می کند. آیا مایلید این مهارت را یاد گرفته و ارتقا دهید؟ پس باید تمرین ها ی تکنیک دریبل را با هر دو پا انجام دهید. این تمرین ها و تکرار به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید به راحتی توپ را کنترل کرده، با مهارت با توپ حرکت کرده و تعادل خود را هنگام بازی افزایش دهید. برای یادگیری تکنیک های دریپ در فوتبال آموزش های این مقاله را دنبال کنید.

چگونه ها را از ما بخواهید
ویکی چجور
چگونگی انجام کار

مطالب  ۱۰۰٪ مرتبط با جستجوی شما:

⇐ چگونه  فوتبالیست می شویم؟

گرم کردن بدن برای بازی فوتبال

چگونه مربی فوتبال شویم؟

مطالب مرتبط


گام 1 - یادگیری مهارت پایه دریبل در فوتبال

مهارت پایه دریبل در فوتبال
ضربه ی ملایمی به توپ بزنید. هر تماس پا با توپ در فوتبال اصطلاحا یک تماس یا ضربه یا  touchنامیده می شود. 
با هر ضربه ی ملایم به توپ می توانید با توپ تماس بهتری برقرار کرده و هنگام بازی فوتبال آرامش خود را حفظ کنید. تمرین و تکرار زیاد  منجر به ارتباط بیشتری با توپ و حرکت سریعی با توپ می شود.

توپ را نزدیک پاهایتان نگه دارید. زانو های خود را کمی خم کنید و توپ را بین پاهایتان عقب و جلو ببرید. هنگام مواجه با یک حریف، بدن شما باید بین مدافع و توپ قرار گیرید. همچنین باید قادر باشد تا به سرعت موقعیت خود را تغییر دهید. هنگامی که توپ را بین دو پا هایتان نگه می دارید و عقب و جلو می برید، مدافع حریف به سختی خواهد  توانست یا اصلا قادر نخواهد بود، توپ از بین پاهایتان بگیرد. بنابراین زمان زیادی را برای این تمرین ساده اما مهم اختصاص دهید.

از لبه ی جلویی پا برای حرکت به جلو استفاده کنید. از یک پا برای این حرکت استفاده کنید. این حرکت همواره توپ را نزدیک پاهایتان نگه می دارد. در هنگام دویدن با توپ از این تکنیک استفاده کنید تا سرعت و تعادل تان همزمان حفظ شود.این حرکت فقط برای حرکت به سمت جلو می باشد و در  تغییر جهت و متوقف شدن و سایر موارد کاربرد ندارد.

به توپ از گوشه ی چشم نگاه کنید و مستقیما توپ را نگاه نکنید. مبتدی ها هنگام یادگیری مهارت دریبل تمام توجه و نگاه خود را به توپ می دهند. به جای این کار، باید هنگام تمرین یاد بگیرید که از گوشه پایینی چشم به توپ نگاه کنید.
 • با نگاه گوشه چشمی به توپ می توانید به کل زمین نگاه کنید، موقعیت هم تیمی خود را ببینید،  از نقطه ضعف های دفاع آگاه شوید و حرکت های حریف را پیش بینی کنید.
سرعت و مسیر خود را تغییر دهید. حرکت در یک مسیر و با یک سرعت مشخص، پیش بینی و دفاع را برای حریف راحت می کند.پس تغییر سرعت و مسیر را در یادگیری تکنیک دریپ تمرین کنید. با تغییر سرعت و مسیر، به راحتی خواهید توانست حریف را گیج رده و از پیش بینی حرکت بعدی توسط حریف جلوگیری کنید.
هنگام دریپ و حرکت از بدن خود برای محافظت از توپ استفاده کنید. زمانی که مدافعی به شما نزدیک می شود، از بدن خود برا یمحافظت از توپ استفاده کنید. می توانید از کل بدن خود یا زا بازوها  و آرنج ها، ساق پاها و شانه هایتان استفاده کنید و حریف را از توپ دور نگه دارید. در این موقعیت باید توپ و مدافع قرار بگیرید. هم چنین می توانید توپ را روی پاها دور از دسترس حریف قرار دهید.

گام 2 - تمرین تکنیک های دریبل در فوتبال

در محیطی شبیه به زمین فوتبال تکنیک های دریبل را تمرین کنید. فضای باز بزرگی انتخاب کنید، جایی که قادر خواهید بود با حداکثر سرعت همراه با ضربه زدن ملایم به توپ بدوید. هنگام حرکت سعی کنید ،توپ را در نزدیکی پای خود نگه دارید و آن را خیلی به جلو پرتاب نکنید.حتی اگر نتوانید توپ را کنترل کنید به دویدن ادامه دهید و تمرین خود را بیش تر نمایید.

گام 3 - نکات و راهنمایی ها

نکات و راهنمایی ها

نکات و راهنمایی های کلی در مورد دیبل و فوتبال:

1- به دریبل های حرفه ای نگاه کنید. صحنه های ویدئو را آهسته کنید و به فریب حرکات و دلایل آنها و حرکات دریبل با دقت نگاه کنید.

2- ابتدا مهارت و تکنیک را یاد بگیرید و سپس سرعت را تمرین کنید.

3- در تمرین حرکات دریبل با هر دو پا حرکات را انجام دهید و تنها روی پای غالب متکی نباشید.

4- به یاد داشته باشید که در یک بازی واقعی، یک پاس خوب، از خطا و ضربه بر موانع حریف ارجحیت دارد. مهارت دریبل، فرصت های پاس و شوت را برای تان به وجود می آورد.

5- یک هم بازی پیدا کنید که مایل است نقش مدافع را در مقابل تان بازی کند. در این شرایط به راحتی می توانید مهارت های دریبل و سرعت و دقت خود را افزایش دهید.

6- می توانید مهارت های آموزش داده شده در بالا را به صورت تک تک یا به صورت ترکیبی از خلاقیت خود به کار ببرید تا مهارت خاص و منحصر به فردی داشته باشید.

7- کنترل کردن توپ، مهارت پایه و اساسی در فوتبال می باشد. چشمان خود را فقط متمرکز توپ نکنید و بالا نگه دارید در حالی که توپ را در کنترل دارید، به اطراف و بازیکن ها خوب نگاه کنید تا موقعیت مناسبی برای پاس و شوت پیدا کنید.

 

مطالب مرتبط :

⇐ چگونه  فوتبالیست می شویم؟

گرم کردن بدن برای بازی فوتبال

چگونه مربی فوتبال شویم؟

اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

 1. Avatar
  امیدمحمدزاده - 2018/06/27 - 12:38 ق.ظ
 2. Avatar
  محمد بصیری - 2018/06/27 - 1:43 ب.ظ
 3. Avatar
  حجت شایا - 2019/05/20 - 11:01 ب.ظ
 4. Avatar
  وحید رضا - 2019/05/31 - 4:19 ق.ظ
  • Avatar
   مهدی باقری - 2019/07/20 - 8:58 ب.ظ
 5. Avatar
  حجت اسماعیلی - 2019/06/23 - 6:53 ب.ظ
 6. Avatar
  حکیمه فولادپنجه - 2019/07/21 - 5:42 ب.ظ
 7. Avatar
  حسین بخشی - 2019/07/25 - 8:30 ق.ظ
  • kh hatefi
   kh hatefi - 2019/07/25 - 2:22 ب.ظ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب


تازه‌ترین جزئیات از ساخت داروی “درمان تومور مغزی” توسط متخصصان ایرانی; رئیس مرکز تحقیقات صرع دانشگاه مونستر آلمان تازه‌ترین جزئیات از ساخت داروی “درمان تومور مغزی” توسط متخصصان ایرانی با عنوان “نانودارو کورکومین” را تشریح کرد. پروفسور علی ‌گرجی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در استان تهران، در پاسخ به این سؤال که نانوداروی کورکومین چگونه می‌تواند با تومور مغزی مبارزه کند، اظهار داشت: نانوداروی کورکومین که ماده اصلی آن زردچوبه است برای درمان سرطان مغز به‌کار می‌رود و حتی در علم قدیم و طب سنتی زردچوبه داروی ضدالتهاب معرفی شده و در تحقیقات زیادی که روی سلول‌های سرطانی مختلف انجام شده است ثابت شد زردچوبه نه‌فقط برای سرطان مغز بلکه در درمان سرطان‌های دیگر مانند سرطان پستان و سرطان روده هم مؤثر است.

خبرگزاری فارس: رابطه‌بازان و مفسدان در آینده کشور هیچ جایی ندارند; رئیس قوه قضائیه در مراسم تشییع شهدا، گفت: خون شهدا این نظام را تضمین کرده است، آینده از آنِ متقین است و پولداران و رابطه‌بازان و مستکبران و مفسدان در آینده هیچ جایی ندارند.