ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

18 − 6 =

بستن
بستن

چگونه مهارت ها و تکنیک های دریبل در فوتبال را یاد بگیریم و بهبود ببخشیم؟

چگونه مهارت ها و تکنیک های دریبل در فوتبال را یاد بگیریم و بهبود ببخشیم؟

آموزش دریبل در فوتبال

در فوتبال کنترل کردن توپ و مهار آن بسیار مهم است. دریپ کردن توپ در فوتبال زمینه را برای پاس کاری و شوت فراهم می کند. آیا مایلید این مهارت را یاد گرفته و ارتقا دهید؟ پس باید تمرین ها ی تکنیک دریبل را با هر دو پا انجام دهید. این تمرین ها و تکرار به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید به راحتی توپ را کنترل کرده، با مهارت با توپ حرکت کرده و تعادل خود را هنگام بازی افزایش دهید. برای یادگیری تکنیک های دریپ در فوتبال آموزش های این مقاله را دنبال کنید.

چگونه ها را از ما بخواهید
ویکی چجور
چگونگی انجام کار

مطالب  ۱۰۰٪ مرتبط با جستجوی شما:

⇐ چگونه  فوتبالیست می شویم؟

گرم کردن بدن برای بازی فوتبال

چگونه مربی فوتبال شویم؟

مطالب مرتبط


گام 1 - یادگیری مهارت پایه دریبل در فوتبال

مهارت پایه دریبل در فوتبال

[video width="640" height="360" mp4="http://wikichejoor.ir/wp-content/uploads/2018/06/wikichejoor.irDevelop-Good-Soccer-Dribbling-Skills-Step-1.mp4"][/video]

ضربه ی ملایمی به توپ بزنید. هر تماس پا با توپ در فوتبال اصطلاحا یک تماس یا ضربه یا  touchنامیده می شود. 
با هر ضربه ی ملایم به توپ می توانید با توپ تماس بهتری برقرار کرده و هنگام بازی فوتبال آرامش خود را حفظ کنید. تمرین و تکرار زیاد  منجر به ارتباط بیشتری با توپ و حرکت سریعی با توپ می شود.

[video width="640" height="360" mp4="http://wikichejoor.ir/wp-content/uploads/2018/06/wikichejoor.irDevelop-Good-Soccer-Dribbling-Skills-Step-2_new.mp4"][/video]

توپ را نزدیک پاهایتان نگه دارید. زانو های خود را کمی خم کنید و توپ را بین پاهایتان عقب و جلو ببرید. هنگام مواجه با یک حریف، بدن شما باید بین مدافع و توپ قرار گیرید. همچنین باید قادر باشد تا به سرعت موقعیت خود را تغییر دهید. هنگامی که توپ را بین دو پا هایتان نگه می دارید و عقب و جلو می برید، مدافع حریف به سختی خواهد  توانست یا اصلا قادر نخواهد بود، توپ از بین پاهایتان بگیرد. بنابراین زمان زیادی را برای این تمرین ساده اما مهم اختصاص دهید.

[video width="640" height="360" mp4="http://wikichejoor.ir/wp-content/uploads/2018/06/wikichejoor.irDevelop-Good-Soccer-Dribbling-Skills-Step-3.mp4"][/video]

از لبه ی جلویی پا برای حرکت به جلو استفاده کنید. از یک پا برای این حرکت استفاده کنید. این حرکت همواره توپ را نزدیک پاهایتان نگه می دارد. در هنگام دویدن با توپ از این تکنیک استفاده کنید تا سرعت و تعادل تان همزمان حفظ شود.این حرکت فقط برای حرکت به سمت جلو می باشد و در  تغییر جهت و متوقف شدن و سایر موارد کاربرد ندارد.

[video width="640" height="360" mp4="http://wikichejoor.ir/wp-content/uploads/2018/06/wikichejoor.irDevelop-Good-Soccer-Dribbling-Skills-Step-4.mp4"][/video]

به توپ از گوشه ی چشم نگاه کنید و مستقیما توپ را نگاه نکنید. مبتدی ها هنگام یادگیری مهارت دریبل تمام توجه و نگاه خود را به توپ می دهند. به جای این کار، باید هنگام تمرین یاد بگیرید که از گوشه پایینی چشم به توپ نگاه کنید.
 • با نگاه گوشه چشمی به توپ می توانید به کل زمین نگاه کنید، موقعیت هم تیمی خود را ببینید،  از نقطه ضعف های دفاع آگاه شوید و حرکت های حریف را پیش بینی کنید.

[video width="640" height="360" mp4="http://wikichejoor.ir/wp-content/uploads/2018/06/wikichejoor.irDevelop-Good-Soccer-Dribbling-Skills-Step-5.mp4"][/video]

سرعت و مسیر خود را تغییر دهید. حرکت در یک مسیر و با یک سرعت مشخص، پیش بینی و دفاع را برای حریف راحت می کند.پس تغییر سرعت و مسیر را در یادگیری تکنیک دریپ تمرین کنید. با تغییر سرعت و مسیر، به راحتی خواهید توانست حریف را گیج رده و از پیش بینی حرکت بعدی توسط حریف جلوگیری کنید.

[video width="640" height="360" mp4="http://wikichejoor.ir/wp-content/uploads/2018/06/wikichejoor.irDevelop-Good-Soccer-Dribbling-Skills-Step-6.mp4"][/video]

هنگام دریپ و حرکت از بدن خود برای محافظت از توپ استفاده کنید. زمانی که مدافعی به شما نزدیک می شود، از بدن خود برا یمحافظت از توپ استفاده کنید. می توانید از کل بدن خود یا زا بازوها  و آرنج ها، ساق پاها و شانه هایتان استفاده کنید و حریف را از توپ دور نگه دارید. در این موقعیت باید توپ و مدافع قرار بگیرید. هم چنین می توانید توپ را روی پاها دور از دسترس حریف قرار دهید.

گام 2 - تمرین تکنیک های دریبل در فوتبال

[video width="640" height="360" mp4="http://wikichejoor.ir/wp-content/uploads/2018/06/wikichejoor.irDevelop-Good-Soccer-Dribbling-Skills-Step-7.mp4"][/video]

در محیطی شبیه به زمین فوتبال تکنیک های دریبل را تمرین کنید. فضای باز بزرگی انتخاب کنید، جایی که قادر خواهید بود با حداکثر سرعت همراه با ضربه زدن ملایم به توپ بدوید. هنگام حرکت سعی کنید ،توپ را در نزدیکی پای خود نگه دارید و آن را خیلی به جلو پرتاب نکنید.حتی اگر نتوانید توپ را کنترل کنید به دویدن ادامه دهید و تمرین خود را بیش تر نمایید.

گام 3 - نکات و راهنمایی ها

نکات و راهنمایی ها

نکات و راهنمایی های کلی در مورد دیبل و فوتبال:

1- به دریبل های حرفه ای نگاه کنید. صحنه های ویدئو را آهسته کنید و به فریب حرکات و دلایل آنها و حرکات دریبل با دقت نگاه کنید.

2- ابتدا مهارت و تکنیک را یاد بگیرید و سپس سرعت را تمرین کنید.

3- در تمرین حرکات دریبل با هر دو پا حرکات را انجام دهید و تنها روی پای غالب متکی نباشید.

4- به یاد داشته باشید که در یک بازی واقعی، یک پاس خوب، از خطا و ضربه بر موانع حریف ارجحیت دارد. مهارت دریبل، فرصت های پاس و شوت را برای تان به وجود می آورد.

5- یک هم بازی پیدا کنید که مایل است نقش مدافع را در مقابل تان بازی کند. در این شرایط به راحتی می توانید مهارت های دریبل و سرعت و دقت خود را افزایش دهید.

6- می توانید مهارت های آموزش داده شده در بالا را به صورت تک تک یا به صورت ترکیبی از خلاقیت خود به کار ببرید تا مهارت خاص و منحصر به فردی داشته باشید.

7- کنترل کردن توپ، مهارت پایه و اساسی در فوتبال می باشد. چشمان خود را فقط متمرکز توپ نکنید و بالا نگه دارید در حالی که توپ را در کنترل دارید، به اطراف و بازیکن ها خوب نگاه کنید تا موقعیت مناسبی برای پاس و شوت پیدا کنید.

 

مطالب مرتبط :

⇐ چگونه  فوتبالیست می شویم؟

گرم کردن بدن برای بازی فوتبال

چگونه مربی فوتبال شویم؟

اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

 1. Avatar
  امیدمحمدزاده - ۱۳۹۷/۰۴/۰۶ - ۱۲:۳۸ ق.ظ
 2. Avatar
  محمد بصیری - ۱۳۹۷/۰۴/۰۶ - ۱:۴۳ ب.ظ
 3. Avatar
  حجت شایا - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۱:۰۱ ب.ظ
 4. Avatar
  وحید رضا - ۱۳۹۸/۰۳/۱۰ - ۴:۱۹ ق.ظ
 5. Avatar
  حجت اسماعیلی - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲ - ۶:۵۳ ب.ظ
 6. Avatar
  حکیمه فولادپنجه - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰ - ۵:۴۲ ب.ظ
 7. Avatar
  حسین بخشی - ۱۳۹۸/۰۵/۰۳ - ۸:۳۰ ق.ظ
  • kh hatefi
   kh hatefi - ۱۳۹۸/۰۵/۰۳ - ۲:۲۲ ب.ظ
 8. Avatar
  صفی - ۱۳۹۸/۰۶/۰۶ - ۲:۳۳ ب.ظ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


مطالب تصادفی پر بازدید