گام 1 - 7 مرحله برای تبدیل رفتارهای جدید

 

اهداف کوچکی انتخاب کنید
داشتن اهداف بزرگ هیجان انگیزند اما داشتن اهداف کوچک و خسته کننده بیشتر احتمال موفقیت دارند. یک هدف کوچک ، برای مثال مدیتیشن 10 دقیقه ای، یا جایگزین کردن یک اسنک ناسالم با یک میان وعده از سبزیجات خام یا 15 دقیقه قدم زدن روزانه. انجام فعالیتهای کوتاه مدت مغز را گول می زند. ناخودآگاه شما دوست دارد که همه چیز را تحت کنترل داشته باشد و تغییرات را نمی پسندد. یک تغییر بزرگ اغلب با مقاومت ناخودآگاه شما روبرو می شود اما با این وجود شما می توانید تغییرات کوچکی اعمال کنید.

 

از نشانه ها استفاده کنید
یک نشانه چیزی است که باعث می شود شما بطور خودکار کار دیگری انجام دهید. بطور مثال خیلی از افراد سیگاری دوست دارند که بعد از غذا به سمت سیگار بروند. برای رسیدن به نتیجه دلخواه از نشانه ها استفاده کنید. اگر متعهد شده اید که همیشه بعد از صبحانه مدیتیشن کنید، پس از چند هفته بطور خودکار به مدیتشن بعد از وعده صبحانه فکر خواهید کرد. نشانه های بصری نیز بسیار موثرند. قرار دادن لباسهای ورزشی روی تخت هنگام صبح باعث می شود که بعد از برگشتن از سرکار به باشگاه رفتن تشویق شوید.

 

زود انجام دهید
مدیتیشن یا ورزش را در صبح یعنی هنگامی که تمایلات شما خیلی زیاد است انجام دهید این کار باعث می شود که تمام روز سرحال باشید. شام را زودتر از موعد آماده کنید، این کار باعث می شود که وقتی گرسنه به خانه رسیدید چیزی برای خوردن داشته باشید.

 

همیشه آماده باشید
مطمئن شوید که برای رسیدن به یک نتیجه مطلوب هر چیزی که لازم است را دارید. اگر می خواهید برای پیاده روی برنامه ریزی کنید، یک کفش مناسب و یک گام شمار تهیه کنید. ( کسانی که از گام شمار استفاده می کنند 27% بیشتر از دیگران راه می روند)

 

راحت باشید
هرچقدر فعالیت وقت گیرتر و سخت تر باشد ، تمایل شما برای انجام آن کمتر می شود. به همین دلیل بیشتر افرادی که باشگاه ثبت نام می کنند خیلی زود آنرا ترک می کنند چون با شرایط آنجا راحت نیستند. در کنار جدول برنامه ریزی هرچیزی را که لازم دارید فراهم کنید تا در زمان عمل بقول نایک ” فقط انجامش دهید”

 

کارتان را جالب کنید
اگر از انجام کاری لذت نمی برید، به آن کار نمی توانید زیاد ادامه دهید. راهی پیدا کنید تا تغییراتی در سبک زندگی خود ایجاد کنید تا در حد ممکن برایتان لذت بخش شود. همراه با یک دوست ورزش کنید،پخت غذاهای سالم که خوشمزه هم باشند را یاد بگیرید و یا یک برنامه مدیتیشن که واقعا باب میل شماست پیدا کنید.

 

رشته را پاره نکنید
زمانی که جری سینفلد معروف نبود، عادت داشت که با استفاده از یک تقویم دیواری و یک ماژیک قرمز چیزهای جدیدی بنویسد. هر روزی که تصمیم به نوشتن می گرفت یک علامت “X” روی تقویم می نوشت. او دوست نداشت که فاصله ای بین روزها قرار بگیرد که باعث شود زنجیره کار پاره شود. شما می توانید از این تکنیک به مدت یک ماه استفاده کنید تا ببینید که چگونه یک عادت جدید به برنامه شما اضافه می شود.

با استفاده از این مراحل برای ایجاد یک عادت، مغرتان را وادار می کنید که یک مسیر عصبی جدید ایجاد کند. وقتی که عادت بوجود آمد، شما می توانید از آن بعنوان یک مسیر اصلی برای ایجاد تغییرات بزرگتری که به درستی مسیر زندگیتان را تحت تاثیر قرار می دهد استفاده کنید. یک سفره راه دور با یک گام ساده شروع می شود.