ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

19 + 11 =

بستن
بستن

چگونه معایب و مزایای دیفرانسیل عقب را بشناسیم؟

چگونه معایب و مزایای دیفرانسیل عقب را بشناسیم؟

چگونگی انتقال نیرو در عقب و جلو ماشین ها مهم است که بر همین اساس ماشین ها به دو دسته دیفرانسیل عقب و دیفرانسیل جلو تقسیم شده اند. وهرکدام از جلو و عقب بودن دیفرانسیل دارای مزایا و معایب خاصی هستند.و همیشه پرسش بین ماشین بازان بوده که جلو دیفرانسیل خوب است یا عقب؟؟؟!!!!

مطالب مرتبط


گام 1 - مزایا خودروهای دیفرانسیل عقب:

مزایا  خودروهای دیفرانسیل عقب:

ماشین های با دیفرانسیل عقب چون تقسیم وزن قطعاتشان بیشتر در عقب ماشین است پس زاویه گیری فرمان بهتری دارند و در مکان های باریک بهتر می توانند دور بزنند و ماشین هی خوش دست تری هستند.

مزایا  خودروهای دیفرانسیل عقب:

این ماشین ها به علت وجود وزن بیشتر در بالای تایرهای عقبی بهتر می توانند ترمز کنند و تایرها قفل نمی شوند. تعمییر ماشین های دیفرانسیل عقب نسبت به ماشین های دیفرانسیل جلو ها راحتر است زیرا حجم کمتری از قطعات در قسمت جلوی ماشین قرار دارد . فرمان و تایرهای ماشین های دیفرانسیل جلو چون تحت فشار وزن ماشین و قطعات دیگر ماشین هستند مشخصات جاده را کمتر در اختیار راننده قرار می دهند ولی چون در ماشین های دیفرانسیل عقب این اضافه وزن ها وجود ندارد بهتر مشخصات را منتقل می کنند.

گام 2 - معایب خودروهای دیفرانسیل عقب:

معایب خودروهای دیفرانسیل عقب:

ماشین های دیفرانسیل عقب چون در جلو ماشین کاهش وزن دارند باعث خارج شدن پشت ماشین به سمت بیرون در هنگام پیچیدن می شوند. در این نوع ماشین ها چون میل گاردان در چلو دیفرانسیل قرار دارد باعث کوچک شدن فضای کابین می شود و وچود همین قطعه باعث افزایش وزن بیشتر ماشین می شود و البته میل گاردان از قطعات حساس در ماشین است که نگهداری خاص خود را داراست.

معایب خودروهای دیفرانسیل عقب:

قیمت این نوع ماشین ها نسبت به ماشین های دیفرانسیل جلو بیشتر است زیرا از مهندسی پیچیده تری برخوردارند. این نوع ماشین ها تلفات انرژی بیشتری دارند.

اطلاعات مطلب

  • خودرو
  • 510 بازدید
  • blankblankblankblankblank (1 votes, average: 5,00 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : مهدی هاتفی نیا - جمعه, 29 دسامبر 17, 4:52 ب.ظ
  • ویکی چجور

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب