ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه مزاج بلغمی را اصلاح کنیم ؟

چگونه مزاج بلغمی را اصلاح کنیم ؟

افراد از نظر مزاج به چهار دسته تقسیم می شوند: افراد دموی مزاج، افراد صفراوی مزاج، افراد سوداوی مزاج، افراد بلغمی مزاج اگر هر کدام از ما بدانیم بدن ما چه مزاجی دارد طبیعتا با رعایت رفتار صحیح آن مزاج میتوانیم جسم و روحی سالم تر داشته باشیم. در این چگونه نکات راجع به رفتارهای اصلاحی افراد بلغمی مزاج را بررسی می کنیم.

مطالب مرتبط


گام 1 -

ونه

1

خصوصیات افراد بلغمی مزاج
در افراد بلغمی مزاج، بلغم افزایش یافته و غالب است؛ سیستم لنف آنها پرکار است و علاقه ی زیادی به خوردن غذاهایی مانند لبنیات به خصوص ماست دارند. معمولا تنبل و بیحال و سست و کسل هستند و بیشترخواب را دوست دارند ودر هر فرصتی که پیش می آید، چرت می زنند. رنگ پوست بدن آنها سفید است و بدنشان نرم و لخت است و دارای استعداد چاقی هستند. این افراد از انجام کارهای دقیق و حساس زود خسته می شوند و حوصله شان زود سر می رود. معمولا بیخیال و خوش گذران هستند. صبح که از خواب بیدار می شوند زیر چشمانشان پف کرده و بیحال و حوصله و سنگین هستند. آنان بیشتر در معرض بیماریهای پوستی مانند برص یا لک و پیس هستند و در صورت رعایت نکردن تغذیه مناسب، در معرض بیماریهای مغز و اعصاب مانند بیماریهای ام اس(MS)، بیماری ای ال اس(ALS) یا پارکینسون و یا بیماری آلزایمر قرار خواهند گرفت.

2

اصلاح افراد بلغمی مزاج
این افراد باید برای مدتی از خوردن لبنیات و خوردن ترشی جات و مصرف غذاهای با طبع سرد خودداری نمایند. اینان باید بیشتر از غذاهای با طبع گرم مانند ارده، عسل، ارده و شیره ی انگور و یا ارده و خرما استفاده نمایند. همچنین به جای چای از نوشیدنیهای گرم ، دم کرده دارچین و مقدار کمی زنجبیل استفاده نمایند و هنگام خوردن برنج از ادویه جاتی مانند: هل، دارچین و زیره ساییده و شوید استفاده نمایند و روزانه مقداری نرمش و ورزش انجام دهند.
با رعایت مسائل فوق به زودی طبع آنان اصلاح و از کسالت و بیماری نجات خواهند یافت.

اطلاعات مطلب

  • سلامت
  • 929 بازدید
  • blankblankblankblankblank (1 votes, average: 5,00 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : ناهید لاهرودی - یکشنبه, 24 جولای 16, 5:54 ق.ظ
  • پانزده روز تا سلامتی

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب