ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

1 × 1 =

بستن
بستن

چگونه مدیران پاداش می دهند؟

چگونه مدیران پاداش می دهند؟

سیستم پاداش یکی از راه های موثر برای افزایش انگیزه کارکنان می باشد. در این نگرش مدیر به کارمندانی که تشخیص می دهد پاداش هایی اعطا می کند تا انگیزه ی کاری آن ها را بالا ببرد تا با تلاش بیشتری به کار و فعالیت خود در جهت رسیدن به اهداف سازمان ادامه دهد. اما نکته ی مهم این است که به چه مواردی پاداش تعلق می گیرد که در این مقاله قصد داریم به بررسی این موضوع بپردازیم

مطالب مرتبط


گام 1 - عملکرد کارکنان

عملکرد کارکنان

یکی از مواردی که می توان به آن پاداش دهیم این است که کارکنانی که عملکرد خوبی دارند به نوعی با درنظر گرفتن پاداش مختلف از وی قدردانی کنیم. کارکنان در این صورت پی می برند که نتیجه تلاششان موثر بوده و مدیر به تلاش های کارکنان توجه دارد و به تلاش های سازنده امتیازاتی را درنظر گرفته است. با این کار کارکنان بدون شک با دلگرمی به تلاش خود ادامه خواهند داد و سازمان را برای رسیدن با اهدافش یاری خواهند نمود.

گام 2 - حضور مرتب

حضور مرتب

از موارد دیگری که برخی مدیران به آن پاداش درنظر می گیرند حضور مرتب و به موقع کارکنان در دراز مدت می باشد. کارمندی که مسولیت پذیر است و تمام تلاش خود را برای موفقیت سازمان با حضور به موقع و مرتب خود در سازمان به کار می گیرد شایسته تمجید و قدردانی می باشد پس اگر شما هم چنین کارکنان متعصب و وظیفه شناسی دارید حتما به فکر تکریم آن ها باشید تا با انگیزه های فراوانی کارشان را دنبال نمایند.

گام 3 - تخصص

تخصص

از جمله مواردی که باید مدیر در بازه های زمانی مختلف پاداش درنظر گیرد تخصص افراد می باشد. در هر سازمانی برخی کارها و وظایف وجود دارند که هر کسی نمی تواند آن ها را انجام دهد و برای ایفای نقش باید فرد مسول دارای ویژگی ها و تخصصی خاصی باشد. اگر در سازمان شما چنین نقش هایی وجود دارئ بدون درنگ در فواصلی از چنین افرادی تجلیل کرده و به آن ها پاداش دهید تا با انگیزه فراوانی وظیفه ی خود را انجام دهد.

گام 4 - سختی کار

سختی کار

ممکن است در بعضی از قسمت های کاری مجموعه ای وجود داشته باشد که کار آن ها سخت تر و دشوارتر باشند در چنین شرایطی نباید کارکنان آن قسمت را از یاد برد و باید با درنظر گرفتن پاداش آن ها را متوجه سازید که مدیریت قدردان تلاش های آن ها می باشد. این امر می تواند بسیار در عملکرد و انگیزش آن ها مهم باشد

اطلاعات مطلب

  • دنیای کار
  • 374 بازدید
  • blankblankblankblankblank (1 votes, average: 5,00 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : - شنبه, 03 فوریه 18, 8:46 ب.ظ
  • مدیریت کسب و کار

دیدگاه کاربران

  1. blank
    مهدی محمدزاده - 2019/08/21 - 3:20 ب.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب