ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

20 − نوزده =

بستن
بستن

چگونه مدفوعات موش ها را تمیز کنیم؟

چگونه مدفوعات موش ها را تمیز کنیم؟

اگر شما مدفوع موش در خانه خود پیدا کردید، باید فورا آنها  را تمیز کنید. مدفوع موش می تواند بیماری های مرگبار، مانند ویروس هانتا، که انسان ها می توانند با تنفس آن را از مدفوع موش، ادرار و بزاق آن  بگیرند، مبتلا شوند. قبل از تمیز کردن، مطمئن شوید که همه ی موش ها در خانه شما به دام افتاده است و مانع ورود مجدد آنها شوید. سپس، مناطقی که در آن مدفوع پیدا کرده اید به دقت تمیز و ضد عفونی کنید. برای آلودگی های بسیار جدی، با کمک های حرفه ای تماس بگیرید.

مطالب مرتبط


گام 1 - از بین بردن مدفوع موش

از بین بردن مدفوع موش

مرحله 1 : فضایی که تمیز خواهید کرد تهویه کنید.

درب ها و پنجره های منطقه ای را که نیاز به تمیز کردن مدفوعات دارد، را باز کنید. این فضا را تا حداقل 30 دقیقه قبل از شروع تمیز کردن تهویه کنید. اگر شما با تعداد بسیار زیادی از مدفوع  برخورد کردید، هنگام تمیز کردن از ماسک صورت یا ونتیلاتور استفاده کنید. هم چنین می توانید هنگام تمیز کردن از ماسک چشم نیز استفاده کنید.

از بین بردن مدفوع موش

مرحله 2 : جارو کردن یا برداشتن مدفوعات موش را انجام ندهید.

این مدفوعات پاتوژن هایی را در هوا آزاد می کنند و همچنین می تواند پاتوژن ها را در خلاء و یا در جارو خود جابجا کنند. در عوض، فقط پاک کردن زباله ها با یک ضد عفونی کننده تجاری یا محلول سفید کننده کلر 10٪ و استفاده از حوله های کاغذی را انتخاب کنید که این راه حل خوبی است.

از بین بردن مدفوع موش

مرحله 3 : یک محلول سفید کننده کلر 10٪.

ترکیب 1.5 لیوان (360 میلی لیتر) سفید کننده کلر با یک گالن (5.678 لیتر) آب گرم.

شما می توانید یک ماسک یا تهویه ای برای محافظت از گلو و ریه ها در هنگام ساخت این محلول استفاده کنید. محلول ساخته شده را در یک بطری اسپری بریزید.

از بین بردن مدفوع موش

مرحله 4 : اسپری کردن محلول روی مدفوع.

از دستکش های پلاستیکی یا لاتکس که می توانید در آب بسیار داغ شستشو دهید، استفاده کنید. اسپری کردن مدفوعات با محلول ساخته شده تا زمانی که اشباع شوند را انجام دهید. اجازه دهيد محلول به مدت 5 دقيقه در آب افت کند.

از بین بردن مدفوع موش

مرحله 5 : مدفوعات را با دستمال کاغذی بردارید.

سپس، حوله کاغذی را در یک کیسه پلاستیکی قرار دهید و کیسه را بپوشانید. کیسه پلاستیکی رادر یک سطل زباله بگذارید که اغلب تخلیه می شود. در حالت ایده آل، کیسه پلاستیکی را به یک ظرف زباله خارج از خانه خود بیاندازید.

از بین بردن مدفوع موش

مرحله 6 : عایق اتاق زیر شیروانی خود را تمیز کنید.

موش ها اغلب در اتاق زیر شیروانی لانه می کنند. حذف منافذ در اتاق زیر شیروانی همانطور که در بالا توضیح داده شد، را انجام دهید. از این تکنیک درهر سطح سخت وعایق استفاده کنید. عایق هایی که تعداد زیادی از مدفوعات موش دارند کنار بگذارید. عایق بسیار خیس شده را در یک کیسه پلاستیکی قرار داده و بلافاصله آن را دفع کنید و با عایق دیگر جایگزین کنید.

گام 2 - تمیز کردن پس از برداشتن مدفوع

تمیز کردن پس از برداشتن مدفوع

مرحله 1 : تمام طبقه ها و سطوح را پاک کنید.

مناطقی که کفپوش را برداشته اید را پاک کنید و با استفاده از محلول سفید کننده 10٪ کلستر پاک کنید. برای پاک کردن سطوح از یک حوله کاغذی استفاده کنید. اگر سفید کننده کف یا شمارنده های خود را خراب کند، کف را با 3٪ پراکسید هیدروژن اسپری کنید.

تمیز کردن پس از برداشتن مدفوع

مرحله 2 : استفاده از سرکه.

پس از شستشو و پاک کردن، سرکه سفید خالص را بر روی پراکسید هیدروژن اسپری کنید و سطح ضد آب را تمیز کنید. سپس دستمال را در محلول ضدعفونی کننده تجاری یا محلول سفید کننده کلر 10٪ خیس کنید و آن را در آب گرم بشویید. بلافاصله تمام حوله های کاغذی که برای پاک کردن سطوح استفاده می کنید و از دستکش های پلاستیکی یا لاتکس که استفاده کرده اید، را دور بریزید. روش دیگر این است که دستکش های خود را کاملا با صابون و آب گرم بشویید.

تمیز کردن پس از برداشتن مدفوع

مرحله 3 : مبلمان و لباس هایتان را بشویید.

هر مبلمانی را که  مدفوع بر روی آن بود با بخار تمیز کرده و یا با شامپو بشویید. هر پوششی را که روی آن قرار داده اید را برای تمیز کردن مدفوعات موش در یک ماشین لباسشویی قرار داده و آنها را با مواد شوینده و آب گرم تمیز کنید. لباس ها یا کفش هایی که نمی توانید در ماشین لباسشویی بشویید با دست این کار را انجام دهید. برای تمیز کردن آنها از آب گرم و مواد شوینده استفاده کنید.

تمیز کردن پس از برداشتن مدفوع

مرحله 4 : دست هایتان را بشویید.

برای تمیز کردن دستان خود از آب گرم و صابون ضد عفونی استفاده کنید. آنها را به طور کامل  از جمله زیر ناخن ها و اطراف مچ دست خود بشویید. برای تمیز کردن دست های خود، از ضدعفونی کننده دست مبتنی بر الکل استفاده نکنید.

گام 3 - رهایی خانه از موش

رهایی خانه از موش

مرحله 1 : دام موش.

از تله های قدرتمند صنعتی استفاده کنید تا موش ها را از خانه بیرون کنید. از سموم جلوگیری استفاده کنید، زیرا موش ها ممکن است در دیوارها یا دیگرمناطقی که شما آنها را پیدا نخواهید کرد پنهان شده باشند. این کار را برای یک هفته تا زمانی که دیگر جوندگانی ندارید ادامه دهید.

رهایی خانه از موش

مرحله 2 : حذف موش های مرده.

از دستکش پلاستیکی یا لاتکس استفاده کنید. اسپری موش های مرده با یک ضد عفونی کننده یا ترکیبی از یک محلول سفید کننده و 10% آب گرم. اجازه دهید موش مرده به مدت 5 دقیقه باقی بماند.

رهایی خانه از موش

مرحله 3 : موش مرده را با یک دستمال کاغذی بردارید.

موش را با حوله کاغذی در یک کیسه پلاستیکی قرار دهید. برای ایمنی، این کیسه را در یک کیسه دوم قرار دهید. موش را در یک ظرف زباله ای پوشیده شده که به طور مرتب تخلیه می شود، دور اندازید.

رهایی خانه از موش

مرحله 4 : تمیز کردن بعد از برداشتن موش.

اسپری منطقه ای از سطح خود را که در آن موش افتاده است، را با محلول 1.5 لیتر (360 میلی لیتر) سفید کننده کلر و یک گالن (5.678 لیتر) آب گرم انجام دهید. کف پا را کاملا با حوله کاغذی بشویید و بلافاصله حوله کاغذی را دفع کنید. همچنین از دستکشهایی که برای تمیز کردن کف و برداشتن موش استفاده می کنید را دفع کنید یا آنها را به خوبی در صابون و آب گرم شستشو دهید. دست های خود را با مقدار زیادی از صابون ضد عفونی و آب گرم بشویید.

اطلاعات مطلب

  • مراقبت
  • 7,155 بازدید
  • blankblankblankblankblank (1 votes, average: 5,00 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : هادی خانزاده - دوشنبه, 09 آوریل 18, 6:49 ب.ظ
  • دریافت فایل
  • ویکی هاو

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب