ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه مانیکور انجام دهیم؟

چگونه مانیکور انجام دهیم؟

1

یک مانیکور تازه که به زیبایی انجام شده است، کمک می کند که تمیز و آراسته به نظر برسید. اما یک مانیکور حرفه ای که در آرایشگاه انجام شود، برایتان گران تمام می شود و وقت تان را هم می گیرد. چرا باید برای این کار به آرایشگاه برویم، در حالی که خودمان در خانه هم می توانیم یک مانیکور کامل انجام دهیم؟

مطالب مرتبط


گام 1 - وسایل مورد نیاز:

وسایل مورد نیاز:

وسایل لازم را فراهم کنید. برای اینکه بتوانید خودتان مانیکور را انجام دهید باید اطمینان حاصل کنید که تمام وسایل لازم برای این کار را دارید. این کار فقط برای دفعه اول کمی وقت تان را می گیرد. این وسایل را تهیه کنید:
لاک پاک کن
گلوله پنبه
قیچی کوتیکول
بافر ناخن
قیچی ناخن
سوهان ناخن
کرم کوتیکول یا کرم دست
لاک
پوشش پایه
پوشش رویی

گام 2 - فضای کار:

فضای کار:

فضای کارتان را تنظیم کنید. لاک ناخن و لاک پاک کن می توانند به سطوح زیادی از جمله پارچه، چوب و پلاستیک آسیب برسانند. یک تی شرت بی استفاده بپوشید و زیورآلات با ارزش تان را دربیاورید. پشت یک میز بنشینید و روی آن را با کاغذ باطله بپوشانید. (از روزنامه استفاده نکنید که با عث ایجاد لک روی میز می شود.) اطمینان حاصل کنید که روی میز و اطراف آن به خصوص چیز مهم و با ارزشی نباشد چون ممکن است چیزی روی آنها بپاشد. به عنوان مثال نباید کارتان را نزدیک کامپیوتر انجام دهید.

لاک قبلی تان را پاک کنید. از لاک پاک کن و پنبه برای این کار استفاده کنید. بعضی لاک پاک کن ها ممکن است ناخن ها و اطراف آن را خشک کند. ممکن است نوعی لاک پاک کن پیدا کنید که زیاد ناخن تان را خشک نکند. نگران نباشید مگر اینکه واکنش آلرژیک شدیدی به آن داشته باشید.
اگر مایل هستید ناخن مصنوعی تان را نگه دارید – مانند اکریلیک- لاکی انتخاب کنید که نخواهید آن را پاک کنید و اجازه ندهید ناخن هایتان زیاد در لاک پاک کن خیس بخورد.
از لاک پاک کن حاوی استون استفاده نکنید، مگر اینکه یکبار در ماه یا کمتر این کار را انجام دهید. اگر چه استون لاک تان را آسان تر پاک می کند، اما به ناخن آسیب می زند.

گام 3 - مرتب کردن ناخن ها:

مرتب کردن ناخن ها:

ناخن هایتان را مرتب کنید و سوهان بزنید. از یک ناخن گیر استفاده کنید و ناخن هایتان را کوتاه کنید. آنها را خیلی کوتاه نکنید. باید حداقل کمی از نوک سفید ناخن هایتان را باقی بگذارید. از یک سوهان ناخن استفاده کنید و به ناخن ها شکل صاف و تمیزی بدهید. سوهان را به آرامی در سراسر ناخن بکشید. وارد کردن نیروی بیش از حد باعث ضعیف شدن و شکستن ناخن ها می شود. هنگام زدن هر ضربه دست تان را با سوهان محور کنید تا ناخن هایتان منحنی شکل شود. زیاد به ناخن هایتان سوهان نزنید تا خیلی کوتاه شوند. فقط ناصافی هایی که به وسیله ناخن گیر ایجاد شده را از بین ببرید.
گوشه های ناخن را خیلی به سمت کناره های بستر ناخن گرد نکنید. این کار باعث می شود ناخن تان در گوشت فرو برود. به خصوص در مورد ناخن شست پا مراقب باشید که به دلیل این که داخل کفش است بیشتر مستعد فرو رفتن ناخن در گوشت است.

گام 4 - براق کردن ناخن ها:

براق کردن ناخن ها:

ناخن هایتان را براق کنید. می توانید از انواع مختلف بافر ناخن برای براق کردن سطح آنها و صاف کردن لبه ها استفاده کنید. به یاد داشته باشید که بیش از حد از بافر استفاده نکنید. نازک شدن بیش از حد ناخن آن را ضعیف و شکننده می کند. صاف کردن کامل و لبه به لبه ناخن، نه لازم است و نه عملی. یک بافر نرم و انعطاف پذیر راحت تر گوشه های میانه ناخن را براق می کند.
می توانید ناخن هایتان را بعد از عقب زدن کوتیکول باقی مانده هم براق کنید.

ناخن هایتان را خیس کنید. از یک کاسه استفاده کنید یا اینکه درپوش سینک را بگذارید و کاسه یا سینک را از آب گرم (نه داغ!) پر کنید و چند قطره صابون هم در آن بریزید. برای چند دقیقه دست هایتان را داخل آب قرار دهید تا خیس بخورد. آب و صابون کمک می کنند که کثیفی ها و سلول های مرده پوست و هر گونه ذرات حاصل از استفاده از بافر از روی دست های تان پاک شود و کوتیکول ناخن هایتان نرم شود. از یک برس ناخن استفاده کنید. به آرامی ناخن ها و پوست اطراف آنها را تمیز کنید. اگر لازم است کثیفی های زیر ناخن تان را هم تمیز کنید.
اگر پوست تان خشک است یا ناخن هایتان شکننده است، نباید آنها را در آب بخیسانید، فقط آنها را بشویید.
در پاک کردن دست هایتان زیاده روی نکنید، چون ممکن است هنگام پاک کردن ماده پودری سفیدی که در واقع بخشی ناخن تان است به آنها آسیب برسانید.

گام 5 - خشک کردن دستها:

خشک کردن دستها:

دست هایتان را خشک کنید و از کرم کوتیکول استفاده کنید. می توانید از یک عقب دهنده کوتیکول که چوب نارنجی (orange stick) نامیده می شود استفاده کنید. آرام کوتیکول را عقب بزنید. خیلی با فشار این کار را انجام ندهید و هرگز آنها را قیچی نکنید. حتی اگر وسایل تان استریل باشد، کندن کوتیکول می تواند باعث عفونت و آسیب پذیری این ناحیه شود. کرم اضافی را با دستمال یا حوله پاک کنید.
یک گیره کوچک (binder clip) وسیله ای عالی برای عقب زدن کوتیکول است. اطمینان حاصل کنید که تمیز باشد و به خوبی شکل گرفته باشد و لبه های تیزی نداشته باشد. گیره را از قسمت کناره های تخت فلزی آن، بین انگشت شست و سبابه تان، در جهت نوک انگشت کوچک تان بگیرید. اکنون آماده اید که کوتیکول ناخن های دست دیگرتان را عقب بزنید (بعداً دست تان را عوض کنید).

به دست هایتان کرم یا لوسیون بزنید. لوسیون یا کرم را روی دست تان ماساژ دهید. اگر پوست بسیار خشکی دارید، از لوسیون های قوی و اگر نه از هر لوسیونی می توانید استفاده کنید. مطمئن شوید که آن را به همه جای بیرون و داخل دست تان مالیده اید. اجازه دهید به مدت 30 دقیقه یا بیشتر بماند.
همچنین خوب است این کار را پس از لاک زدن ناخن ها و خشک شدن آنها هم انجام دهید. اگر پوست تان خشک است، کمی لوسیون چرب به دست هایتان بزنید و روی آن یک دستکش کتان ارزان قیمت بپوشید.
اگر ناخن هایتان مرطوب باشد نمی توانید روی آنها لاک بزنید. بنابراین مقداری لاک پاک کن به ناخن هایتان بزنید و سریع آن را پاک کنید تا لوسیون روی ناخن هایتان را پاک کند. لاک پاک کن اضافی را از روی ناخن هایتان پاک کنید تا از آسیب دیدن آنها جلوگیری کنید.

اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب