گام 1 - ماسک کلاسیک موز و عسل

ماسک کلاسیک  موز و عسل

ماسک مخلوط موز و عسل .موز پوست کنده را به تکه های کوچک تقسیم کرده و داخل کاسه بریزید و با یک قاشق یا چنگال خمیر کنید و یک قاشق چای خوری عسل و آب لیمو به آن اضافه کنید و خوب بهم بزنید.

موز مواد مغذی پوست را فراهم می کند.عسل رطوبت پوست را فراهم می کند وعصاره لیمو به عنوان سفت کننده و لایه بردار طبیعی عمل می کند.

این ماسک به صورت دونه های ریز خواهد بود مراقب باشید لباستان کثیف نشود.

ماسک کلاسیک  موز و عسل

اسفاده از ماسک موز. ماسک موز را بر روی صورت خود بمالید و با انگشتان  روی پوست ماساژ دهید.

این ماسک به مدت 10 الی 20 روی صورت بماند.

قبل از استفاده از این ماسک مطمئن شوید پوست تمیز و هیچگونه آرایشی نداشته باشد.

ماسک کلاسیک  موز و عسل

شستن صورت.  بعد از 10 الی 20 دقیقه ماندن ماسک بر روی پوست، آن را با آب ولرم و لیف حمام، بدون صابون آبکشی کنید.

و این کار را به آرامی انجام دهید شما می خواهید ماسک را از روی پوست پاک کنید نه سلامت پوستتان را !

ماسک های طبیعی تا حدود یک هفته می توانند در یخچال نگه داری شوند اما برای اطمینان از سالم بودن آن هربار ماسک تازه درست کنید.

گام 2 - ماسک موز

ماسک موز

تهیه ماسک صورت برای پوست مستعد آکنه. یک موز پوست کنده را خمیر کنید و داخل یک کاسه بریزیدو بهم بزنید تا خمیر صاف و یکدستی بدست آید. 1/2 قاشق چایخوری بکینگ پودر و 1/2 قاشق چایخوری زردچوبه به خمیر موز اضافه کنید و بهم بزنید.

ماسک را بر روی صورت خود بمالید و اجازه دهید حدود 10الی 15 روی صورتتان بنشیند. بعد از آن که روی صورتتان نشست با آب ولرم بشویید و با یک حوله صورتتان را خشک کنید.

برای استفاده از این ماسک از یک پد آرایشی استفاده کنید  با این کار زردچوبه انگشتانتان را زرد نخواهد کرد.

استفاده از این ماسک 2 الی 3 بار در هفته کافی است. سعی کنید بیش از 3 بار در هفته استفاده نکنید چون این ماسک لایه بردار است و شما نمی خواهید به طور مرتب لایه برداری کنید.

گام 3 - ماسک عسل

ماسک عسل

تهیه ماسک عسل برای پوست مستعد آکنه . 3 قاشق چای خوری عسل خام را با یک قاشق چای خوری دارچین در یک کاسه کوچک مخلوط کنید . مخلوط را روی صورت خود بمالید.بعد از 20 الی 30 دقیقه  آن با آب‌گرم بشویید.
اگر پوست حساسی دارید , دارچین ممکن است باعث آلرژی شود. برای این که مطمئن شوید به دارچین حساسیت ندارید روی قسمت کوچکی از پوست امتحان کنید.