ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه ماساژ درمانی به روده بزرگ کمک میکند؟

چگونه ماساژ درمانی به روده بزرگ کمک میکند؟

cs-ulcerative-colitis-control-pain-722x406

بیماری های خطرناک میتواند از روده بزرگ شروع شود!

روده ما یک شبکه ی تخلیه مواد زائد است که گاه در اثر سهل انگاری، بصورت یک کانون عفونت در می آید و بیش از هر منبعی میتواند باعث ناراحتی های جسمی، روحی و ذهنی شود. روده بزرگ در بدن شما فضای زیادی را اشغال میکند؛ بنابراین، تصور کنید که ظرف محتوای زباله ی خود را دور نریزید، چه اتفاقی می افتد؟ 

این موضوع در مورد روده شما نیز صادق است. بنابراین، با مراقبت از آن به سلامتی روده کمک کنید.

مطالب مرتبط


گام 1 - مشکلات روده بزرگ:

مشکلات روده بزرگ:

وقتی روده پر از زخم و عفونت و آبسه (کیسه های چرکی) باشد، دیگر قادر به انجام عملکرد طبیعی خود نیست؛ ولی گهگاه، افراد در اثر بی توجهی، پرخوری میکنند و جای تعجب نیست که امروزه میزان ابتلا به سرطان روده بزرگ تا این حد افزایش یافته است. وقتی روده پر از آلودگی باشد، جریان خون بعضی از سموم را از روده بیرون میکشد و با آن به تغذیه بدن میپردازد. بخاطر داشته باشید که هرسلولی از بدن شما با خون تغذیه میشود. چنانچه در بدن عفونتی وجود داشته باشد(مثلا دندان عفونی)، پزشکان نگران میشوند که مبادا عفونت به سایر اندام ها انتقال یابد و باعث آرتروز و یا بیماری های دیگر شود. 

با استفاده از ماساژ درمانی به کمک روده های خود بشتابید.

بدن، سیستم پیچیده ای است که فراتر از درک و دانش ماست و قادر است به طرز شگفت آوری، وضعیت خود را ترمیم کند.

استفاده از ماساژ درمانی برای روده بزرگ:

با ماساژ مراکز بازتابی روی کف دست آغاز میکنیم. مرکز حساس واکنشی روده بزرگ، تقریبا بطور مستقیم از میان دست عبور میکند با شست دست راست یا ابزارهای ماساژ دهنده، شروع به ماساژ نرمه میانی دست چپ میکنیم. از زیر نرمه ی پایین انگشت کوچک شروع کنید و به تدریج، با انگشت شست یا وسائل ماساژ دهنده، سرتاسر کف دست را ماساژ دهید. تا به محل اتصال شست و انگشت اشاره برسید، نقاط حساس را پیدا کنید. در صورت یافتن مراکز بازتابی حساس، برای چند لحظه آنرا ماساژ و یا فشار دهید و تا 7 بشمارید. با دست دیگر یعنی با انگشت دست چپ، سراسر کف دست راست را ماساژ و فشار دهید و نقاط حساسی را که نشان دهنده ی نارسایی و اختلال در قسمت های دیگر بدن است بیابید. این نقاط حساس فقط مختص کولون یا روده بزرگ نیستند؛ زیرا در کف دست، با ازدحام مراکز واکنشی قسمتهای مختلف بدن روبرو هستیم، این ماساژ را تا مراکز بازتابی نرمه ی زیر انگشت شست ادامه دهید. ابزارهای ماساژ دهنده، معمولا موثرند؛ به ویژه ماساژ دهنده های جادویی.

به قسمت پره مانند میان شست و انگشت اشاره میپردازیم. از شست و انگشت اشاره دست راست و یا وسایل ماساژ دهنده استفاده میکنیم و قسمت پره مانند بین انگشت شست و اشاره را در دست چپ نیشگون و ماساژ میدهیم.

اکنون، برعکس حرکت قبلی عمل میکنیم؛ بدین ترتیب که قسمت پره مانند دست راست را ماساژ میدهیم. هروقت که سمتی از بدن را ماساژ میدهیم، حتما باید سمت دیگر را نیز ماساژ بدهیم. در غیر اینصورت، باعث عدم تعادل سیستم عصبی الکتریکی بدن میشویم. از قسمت پره مانندی که قبلا ماساژ داده اید، شروع کنید و به تدریج، به ماساژ در جهت قسمت گوشتی بین استخوان انگشت شست و اشاره بپردازید.

گام 2 - ماساژ دادن پاها:

ماساژ دادن پاها:

اکنون به مراکز واکنشی روده بزرگ در قسمت پا میپردازیم. از وسیله ماساژ دهنده پایی استفاده کنیدکه برای ماساژ دادن کلیه مراکز بازتابی کف پا، بویژه روده بزرگ بسیار موثر است. ماساژ دادن با این دستگاه، باعث آرامش سیستم عصبی میشود و به بدن، حالت کاملا مطلوبی میبخشد. در آغاز، از این وسیله بطور طولانی استفاده نکنید. در صورت امکان، پاهای خود را بالا بیاورید و به کمک انگشت شست یا وسایل بازتابی دیگر، مرکز یا خط میانه ی پا را ماساژ دهید. از حرکت چرخشی و فشاری استفاده کنید، سراسر پا را به سمت مراکز واکنشی مربوط به ستون فقرات ماساژ دهید، سپس ماساژ را به طرف قسمت پایینی (تحتانی) و داخلی مراکز بازتابی ستون فقرات ادامه دهید. در همه حال، به دنبال یافتن مراکز واکنشی حساس باشید. هنگامی که نقاط دردناک و حساس را پیدا میکنید، بطور مستر آن را فشار یا ماساژ دهید. اگر در روده بزرگ خود مشکلی داشته باشید، هنگام لمس کردن بعضی از این کانون ها دچار درد بسیار شدیدی میشوید. ابتدا به آرامی آنها را ماساژ دهید و چون درد کاهش یافت، فشار را افزایش دهید. به این ترتیب، هر دو پا را ماساژ دهید و به تدریج، این حرکت را از قسمت خارجی پهلوی پا به طرف پاشنه ادامه دهید.

سایر درمان ها برای روده ی بزرگ:

روده ی بزرگ، یکی از مهمترین اعضای بدن است. شایع ترین بیماری مربوط به روده ی بزرگ، داشتن زواید غیر طبیعی کیسه مانند است که یک سوم افراد بالای 60 سال به آن مبتلا میشوند. قبل از سال 1900 میلادی، این بیماری ناشناخته بود؛ اما پس از آنکه رژیم های غذایی، سرشار از دانه های غلات، میوه ها و سبزیجات و منابع غنی فیبر شد، این بیماری رو به کاهش نهاد. فیبر که قسمت هضم ناشدنی غذاست، بدون تغییر به قسمت پایین روده میرود و باعث افزایش حجم مدفوع میشود و عملکرد روده ها را بهبود میبخشد. امروزه در مورد فوائد سبوس مطالب بسیاری عنوان میشود؛ از جمله اینکه، یکی از بهترین منابع فیبر، سبوس پوسته ی گندم و دیگر دانه های غلات است. آرد گندم، گوشت، فرآورده های لبنی و شکر فیبر کمی دارند. رژیم هایی که فیبر کافی ندارند، باعث کاهش حجم مدفوع و در نتیجه یبوست میشوند. وقتی این مواد به روده بزرگ میرسند، ناچار این عضو بطور غیر طبیعی منقبض میشود تا بتواند این مواد را بیرون براند. طولانی شدن این روند، باعث تضعیف ماهیچه های روده بزرگ میشود و از دیواره های داخلی آن، کیسه های کوچکی به سمت بیرون برجسته میشود که به آن بیماری 'دایورتی کول' میگویند. بنابراین، افزودن سبوس در 90درصد افراد، باعث بهبود این بیماری میشود که غالبا از ناراحتی روده رنج میبرند. همچنین افرادی که در مدفوع آنها خون وجود دارد و یا به یبوست و تهوع دچارند، بهبود می یابند. 

فیبر یک غذای شفابخش طبیعی است و بصورت برسی عمل میکند که سرتاسر دستگاه گوارش را پاک میکند.

گام 3 - کلم پیچ یک گیاه شفابخش:

کلم پیچ یک گیاه شفابخش:

کلم پیچ یک محصول غذایی حاوی ویتامین، شفادهنده ای است که سالهاست به عنوان یک موهبت طبیعی به بشر ارزانی شده است. کلم پیچ، فرایند هضم غذا را تنظیم و کمبود ویتامین ها و مواد معدنی را جبران میکند و باعث طولانی شدن عمر میشود.

کلم پیچ، دارای ذخائر آهک، آهن، ترکیبات خونساز و استخوان ساز و سایر ویتامین ها و مواد معدنی حیاتی است:

این گیاه کامل به مشکلات مربوط به روده بزرگ کمک میکند و همچنین از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است. گفته میشود که هیچ گونه غذای طبیعی دیگری را نمیتوان جایگزین این گیاه کرد. باکتری های گوناگونی در روده بزرگ وجود دارند که بعضی از آنها جنبه ی سمی دارند و در نتیجه، این سم در سراسر بدن پخش میشود. این میکروب ها از مواد زائد تولید میشوند و در اثر هضم غذا بوجود می آیند. یکی از پژوهشگران برجسته ی "موسسه پاستور" میگوید: افرادی که دچار تصلب شرایین هستند و دلیل و علت مشخصی برای بیماری شان پیدا نشده، احتمالا در اثر حجم عظیم باکتری های موجود در روده ی بزرگ و سم حاصل از عملکرد آنها به این بیماری دچار شده اند.

فواید کلم پیچ:

این گیاه تاثیر شفابخشی در روده ی بزرگ دارد. یا غذای سرشار از اسید لاتیک طبیعی میتواند بر میکروب های موجود در روده بزرگ غلبه کند. (بجای دارو هایی که عوارض جانبی بسیاری دارند استفاده میشود.) این غذا، به رفع یبوست که علت اصلی مشکلات روده بزرگ است، کمک میکند.

کلم پیچ آلمانی شفا بخش اعضاء بدن:

کلم پیچ، دارای مقادیر معتنابهی کلسیم، سولفور و کلروید طبیعی است و از لحاظ داشتن مواد معدنی، نقش ارزنده ای در نگهداری از دندان ها، آرواره ها، مو و استخوان ها دارد. میدانیم که کلم پیچ، تصفیه کننده خون و برطرف کننده یبوست است و بر عملکرد کلیه ها و مثانه، تاثیر مثبتی دارد و به عنوان یک عامل مفید در رفع مشکلات قلبی عمل میکند.

 کلم پیچ را روزانه به اشکال مختلف مصرف کنید. آن را با گوشت و سیر خوب بپزید. در سالاد بصورت سرد یا گرم و یا همراه روغن و پودر سیر میل کنید. آب کلم پیچ در رژیم های لاغری نقش موثری دارند.

استفاده از تنقیه برای مشکلات روده بزرگ:

شیره چغندر، کلیدی برای روده های بهم پیچ خورده:

از شیره چغندر برای آبسه روده ای استفاده میکنند. 2 قاشق سوپخوری شیره چغندر را با یک لیتر آب حل کرده و سپس تنقیه کنید و تاثیر معجزه آسای آنرا ببینید. بیماران زیادی هستند که با این روش بدون نیاز به عمل جراحی مشکل گره خوردگی روده ی آنها حل شده است. 

منبع: کتاب معجزه انرژی انگشتان

اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

  1. ناهید - 2016/12/27 - 7:18 ق.ظ
  2. مصطغی - 2017/07/07 - 1:03 ب.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب