ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه ماساژ، مراکز بازتابی کبد را تقویت میکند؟

چگونه ماساژ، مراکز بازتابی کبد را تقویت میکند؟

%d8%af%d8%b1%d9%85%d8%a7%d9%86-%da%a9%d8%a8%d8%af-%da%86%d8%b1%d8%a8

کبد بزرگترین غده در بدن است. وزن آن در افراد بالغ ۱٫۵ کیلوگرم است و دائما حدود ۱/۴ تمام خون بدن از آن میگذرد. کبد وظایف و عملکردهای بسیاری دارد از جمله فیلتر عظیمی است که به عنوان یک پاک کننده . گندزدا عمل میکند. صفرا میسازد که در روده ها برای هضم چربی ها و جلوگیری از یبوست بکار گرفته میشود. به ذخیره سازی بعضی مواد در خونسازی کمک میکندو همچنین قند را ذخیره میکند.

مطالب مرتبط


گام 1 - مراکز واکنشی دست و پا:

مراکز واکنشی دست و پا:

از آنجایی که کبد عضو بزرگی است، باید منطقه بزرگتری را ماساژ بدهید. مراکز حساس مربوط به کبد در روی دست و پای راست قرار دارد. شست دست چپ را روی برجستگی گوشتی بگدارید با فشار و حرکت چرخشی، نقاط حساس را پیدا کنید و آنها را ماساژ دهید تا شماره 10 بشمارید. در موارد بسیاری ممکن است به وسایل مربوط به ماساژ از قبیل ماساژ دهنده جادویی یا دستی نیاز پیدا کنید. گاهی کبد، در برابر روش های درمانی سرسختی نشان میدهد.

چگونه کبد در مقابل درمان مقاومت پیدا میکند؟

در صورتی که کبد شما کمکار است نخست چندبار مراکز حساس مربوط به آن را به آرامی ماساژ دهید. اگر درد شدیدی در هنگام ماساژ احساس کردید، برای چندین روز این حرکت را متوقف کنید تا سموم اضافی بطور طبیعی از کبد خارج شود. یک مرکز مهم حساس واکنشی در روی قسمت پهن گوشتی شست دست راست و همچنین، یک مرکز هم روی انگشت شست پای راست وجود دارد. این قسمت همان محلی است که در دست و پای چپ برای ماساژ مراکز بازتابی مربوط به قلب از آن استفاده میشود. سراسر این قسمت را ماساژ دهید به قسمت پره مانند بین انگشت شست و سبابه بپردازید. مراکز واکنشی این منطقه را نیشگون بگیرید و فشار بدهید. سعی کنید نقاط حساس را پیدا کنید و آنرا ماساژ دهید. وقتی به قسمت پره مانند رسیدید با شست، استخوان های بین شست و سبابه را ماساژ دهید. همه این قسمت ها را نیشگون بگیرید و فشار دهید. دو طرف استخوان ها را هم برای یافتن مراکز حساس، دردناک، ماساژ دهید. 

ماساژ درمانی کبد به کیسه صفرا کمک میکند:

کیسه صفرا، در سطح زیرین نیمه راست کبد قرار گرفته است. یک کیسه پر جنب و جوش و گلابی شکل و عضلانی که زردآب (صفرا) تولید میکند. افراد بسیاری هستند که اظهار میدارند پس از چند دوره درمان از طریق ماساژ مراکز دست ها و پاها ، سنگ کیسه صفرا از بین رفته است.

چنین تصوری نداشته باشید که با یکبار ماساژ درمان شوید بلکه باید به بدن فرصت دهید تا این انسداد را برطرف کند.

مراکز حساس واکنشی کیسه صفرا:

مراکز حساس کبد دقیقا زیر دنده های سمت راست بدن قرار دارند و مراکز واکنشی کیسه صفرا هم دقیقا زیر این مراکز واقع شده اند. با انگشت میانی، به آرامی این قسمت را فشار دهید ممکن است وقتی میخواهید محل مراکز حساس واکنشی را پیدا کنید، هردو دست را همزمان بکار ببرید. هر مرکز واکنشی حساس که یافتید، روی آن فشار دائمی اعمال کنید. در قسمت راست ناف با آرامی شروع به فشار دادن کنید و سراسر سمت راست را ماساژ دهید هرمرکز بازتابی حساس را فشار دهید و نگاه دارید و تا شماره 7 بشمارید اکنون از روشی که قبلا توضیح داده شده استفاده کنید. کف دست خود را روی تمام قسمت های سمت راست بصورت چرخشی و در جهت عقربه ساعت 3بار حرکت دهید. هر 5 انگشت یا با هردو دست را که به یکدیگر فشار داده اید، زیر قفسه سینه بگذارید و تکان بدهید اینگونه لرزش را ادامه بدهید تا سراسر منطقه کبد را در بربگیرد. با کف دست راست یا هر دو دست، به آرامی به سطح کبد ضربه بزنید. با یک برس فلزی نیز میتوانید این حرکت را انجام دهید، این روش، انرژی و سلامتی شما را احیا میکند. فلز موجود در دندانه های برس به انرژی الکتریکی بدن می افزاید.

ماساژ مراکز واکنشی سر برای کمک به تقویت کبد:

مراکز بازتابی مربوط به کبد در بالاترین نقطه سر قرار دارند. روی هرکدام از این مراکز فشار بدهید و به آرامی تا شماره 3 بشمارید. همچنین این مراکز با روش ضربه زدن آرام و استفاده از برس فلزی تحریک میشوند. اکنون به مراکز بازتابی روی گوش ها میپرداریم. در گوش ها، کانون های بازتابی متعددی برای سراسر بدن وجود دارد از آنجا که مشخص کردن مراکز بازتابی در چنین منطقه کوچکی دشوار است، همه قسمت های گوش را ماساژ میدهیم. نقاط دردناک را بیابید. برای درمان این نقاط، گوش را ماساژ دهید و نیشگون بگیرید.

منبع: کتاب معجزه انرژی انگشتان

اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب