ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

دو × 1 =

بستن

صرافی ملی ایران قیمت لحظه‌ای آخرین بروز رسانی 10:31:01*** 1398/05/30: قیمت فروش دلار 11700 تومان و قیمت فروش یورو 13200 تومان

تیتر اصلی روزنامه ها  چهارشنبه 1398/05/30::: مردم سالاری: بحـران مسـکن چشـم‌انتظار تصمیـم دولت; میزان افزایش قیمت زمین مسکونی خالی یا ملک مسکونی کلنگی در شهر تهران، حتی از افزایش قیمت ارز هم بیشتر بوده است! بنا به آخرین گزارش مرکز آمار ایران، میزان افزایش قیمت زمین در بهار امسال نسبت به بهار سال گذشته، حدودا ۱۷۵ درصد بوده است. *** شرق: موافقان و مخالفان سخنان کرباسچی; اصلاحات یا خروج از اصلاحات *** ایران: دستور روحانی برای انتشار حقوق مدیران; تا پایان شهریور، همه دستگاه‌ها باید اطلاعات خود را در سامانه حقوق و مزایا وارد کنند; معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان اداری و استخدامی از تعیین ضرب الاجل دولت به همه دستگاه‌ها برای درج اطلاعات و تکمیل سامانه حقوق و مزایای مدیران تا پایان شهریورماه خبرداد. *** اطلاعات: طرح تحریم دکتر ظریف درهم شکست; استقبال اروپا از دیپلماسی فعال ایران; ظریف در جمع ایرانیان مقیم سوئد: برای دیدار با «امانوئل مکرون» رئیس جمهوری و «ژان لودریان» وزیر خارجه فرانسه روز جمعه به پاریس سفر می‌کنم *** ابتکار: تکنوکرات‌ها در مسیر تغییر! حزب کارگزاران یا همان تکنوکرات‌ها در زمره احزاب جدید است که از پیوستن افرادی از دو جناح اصلی کشور شکل گرفته است. حزب کارگزاران سازندگی معروف به جناح راست مدرن درواقع یک حزب انشعاب یافته از جناح راست است که توسط ۱۶ نفر از اعضای هیئت دولت مرحوم آیت‌ الله اکبر هاشمی رفسنجانی، در آذرماه ۱۳۷۴ آغاز به کار کرد و سنگ بنای آن درست در مقطعی گذاشته شد که یک سال و نیم از عمر دولت دوم رفسنجانی باقی‌مانده بود. *** کیهانموضع بجا اما دیرهنگام /شمخانی: نباید برجام را امضاء می‌کردیم; دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران در مصاحبه‌ای اعلام کرد؛ «نباید برجام را امضا می‌کردیم»، موضعی بجا که پیش از اینها باید ابراز می‌شد. *** دنیای اقتصاد: برترین سکانداران پولی جهان; دو نشریه معتبر بین‌المللی، برترین روسای بانک مرکزی در سال ۲۰۱۹ را معرفی کردند. این انتخاب از سوی دو «نشریه بنکر» و «نشریه گلوبال فایننس» صورت گرفت و برجسته‌ترین سیاست‌گذاران پولی دنیا با محوریت مدیریت مطلوب برای دستیابی به رشد با ثبات و حفظ تعادل اقتصاد کشور انتخاب شدند. «شفافیت‌های فرآیندهای بانکی»، «تثبیت تورم در نزدیکی نرخ هدف»، «اهمیت به نوآوری و تکنولوژی» و «تلاش برای دسترسی به جریان سرمایه آزاد» عمده‌ترین معیارهای مورد توجه این دو نشریه برای انتخاب روسای برتر بانک‌های مرکزی بود. از نگاه کارشناسان، روسای بانک‌های مرکزی نسبت به سال گذشته کار سخت‌تری پیش‌رو دارند، چرا که احتمال وقوع رکود اقتصادی در جهان افزایش یافته است.

چگونه لیموترش را از طریق دانه پرورش دهیم؟

چگونه لیموترش را از طریق دانه پرورش دهیم؟

درخت لیموترش به آسانی می تواند از طریق دانه پرورش داده شود و تبدیل به یک درخت فوق العاده شود شما می توانید لیموترش را از طریق دانه به طور مستقیم در خاک یا در یک کیسه ی پلاستیکی با یک حوله ی یا دستمال مرطوب پرورش دهید. در این مقاله چگونگی پرورش لیموترش به هر دوحالت نشان داده خواهد شد همچنین راهنمایی های در مورد انتخاب بهترین دانه لیموترش و نگهداری دانه های مساعد داده خواهد شد…

 

مقالات آموزشی را در ویکی چجور، ببینید

مطالب مرتبط


گام 1 - روش اول : پرورش لیموترش از طریق دانه در خاک

روش اول : پرورش لیموترش از طریق دانه در خاک

سطلی برای آماده کردن خاک تهبه کنید. در یک گلدان بزرگ یا سطل بزرگ مقدار ی خاک بریزید. سپس روی آن کمی آب بپاشید تا خاک مرطوب شود با دستتان یا یک بیلچه خاک را جابجا کنید کا کل خاک مرطوب شود. خاک نباید زیاد خیس شود یعنی نباید به حالت گل در آید زیرا دانه ها پوسیده خواهند شد شما نیاز به یک خاک خوب و مرطوب (و نه گلی) دارید و درختان لیموترش آب را دوست دارند اما بدین معنی نیست که در آب قوطه ور شوند‌.
نکته : خاکی تمیز عاری از باکتری انتخاب کنید تا باعث از بین رفتن بذر نشود خاکتان ترکیبی از کود گیاهی و کود عالی (ورمیکولیت، پرلیت)

روش اول : پرورش لیموترش از طریق دانه در خاک

گلدان مورد نظر خود را آماده کنید، عرض گلدان نتان 8 تا 11سانتی متر و عمق آن 13 تا 16 سانتی متر این گلدان فقط برای یک دانه کافی است اگر شما دوست دارید چندین دانه همزمان در یک گلدان بکارید گلدانی بزرگتری انتخاب نمایید کف گلدان تان را از جاهای مختلف سوراخ کنید.

روش اول : پرورش لیموترش از طریق دانه در خاک

گلدان تان را با خاک آماده شده پر کنید خاک را تا ارتفاع 3 سانتی متری تا لبه ی گلدان پر کنید.

روش اول : پرورش لیموترش از طریق دانه در خاک

یک سوراخ 3 سانتی متری در خاک ایجاد کنید این کار را می توانید با انگشتان یا خط کش انجام دهید.

روش اول : پرورش لیموترش از طریق دانه در خاک

دانه ای از یک لیمو انتخاب نمایید، در انتخاب دانه دقت کنید بهتر است دانه ی انتخابی از لیموی ارگانیک باشد دانه های کوچک و غیر ارگانیک رشد نخواهد شود.
نکته : 5 تا 10 دانه لیمو را همزمان بکارید زیرا احتمال عدم رشد دانه ها وجود دارد.

روش اول : پرورش لیموترش از طریق دانه در خاک

دانه را بشویید تا پوشش خارجی آن برداشته شود این پوشش ( لیز و لزج دانه ) ازطریق خیساندن با آب گرم به مدت یک شبانه روز یا مکیدن به صورت سریع از بین می رود.
نکته : پوشش ژل و لیز ماننند دانه ها حاوی قند هایی است که باعث پوسیدگی دانه می شود.

روش اول : پرورش لیموترش از طریق دانه در خاک

دانه را در سوراخ ایجاد شده در خاک بیاندازید و روی آن را با خاک بپوشانید توجه داشته باشید که نوک تیز دانه به سمت پایین گلدان و زمین باشد و قمست گرد آن به طرف بالا باشد. زیرا ریشه ها از قسمت کوک دار و تیز خارج می شوند.

روش اول : پرورش لیموترش از طریق دانه در خاک

گلدان با یک پلاستیک سوراخ دار بپوشانید تا محیط گرم و مرطوب برای دانه فراهم شود. سوراخ های ایجاد شده باعث می شود تا دانه ها نفس بکشند.

روش اول : پرورش لیموترش از طریق دانه در خاک

گلدان را در یک محیط گرم قرار دهید شما می توانید آن را در محیط آفتابی به طور غیر مسقیم قرار دهید زیرا نور خورشید زیاد ومستقفیم باعث پخته شدن دانه های جوان می شود. حدود دو هفته بعد شما شهد یک جوانه خواهید شد.
نکته : دمای ایده آل برای دانه بین 20 تا 28 درجه سانتی گراد می باشد.

روش اول : پرورش لیموترش از طریق دانه در خاک

دانه را وقتی که خاکش خشک شد آبیاری کنید. آب را از روی پلاستیک سوراخ دار بریزید تا همانند آب باران شود اگر شما دیدید که خاک گلدان خیلی زود شروع به خشک شدن می کند پلاستیک را بردارید گیاه را آبیاری نمایید و دوباره پوشش را بگذارید
نکته: آبیاری گلدان بستگی به آب هوایی منطقی تان دارد.

بعد از ظاهر شدن جوانه پوشش پلاستیکی را از روی گلدان بر دارید گلدان را به یک مکان محل گرم و آفتابی غیر مستقیم انتقال دهید. خاک گلدان همواره باید مرطوب و نمناک ولی نه خیس، نه گلی باشد.

گام 2 - روش دوم : پرورش لیموترش از طریق دانه دریک کیسه پلاستیکی

روش دوم : پرورش لیموترش از طریق دانه دریک کیسه پلاستیکی

یک حوله ی نازک یا دستمال نخی مرطوب را روی یک سطح صاف پهن کنید و چین و چروک آن را صاف نمایید. حوله و دستمال باید عاری از آب اضافی و به اندازه ی کیسه ی پلاستیکی که دستمال درون آن گذاشته می شود، باشد.

گام 3 - مراقبت از جوانه ی لیموترش

مراقبت از جوانه ی لیموترش

جوانه ی لیموترش را به مرتب و 2 الی 3 بار در هفته آبیاری کنید. بعد از اینکه جوانه دارای چهار برگ شد، اجازه دهید خاک گیاه خشک و مرطوب شود، سپس گیاه خود را آبیاری نمایید.

اطلاعات مطلب

  • میوه ها
  • 2,756 بازدید
  • (17 votes, average: 5٫00 out of 5)
    Loading...
  • آخرین ویرایش توسط : مهدی هاتفی نیا - پنج‌شنبه, 24 می 18, 12:02 ق.ظ
  • ویکی هاو

دیدگاه کاربران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب


تازه‌ترین جزئیات از ساخت داروی “درمان تومور مغزی” توسط متخصصان ایرانی; رئیس مرکز تحقیقات صرع دانشگاه مونستر آلمان تازه‌ترین جزئیات از ساخت داروی “درمان تومور مغزی” توسط متخصصان ایرانی با عنوان “نانودارو کورکومین” را تشریح کرد. پروفسور علی ‌گرجی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در استان تهران، در پاسخ به این سؤال که نانوداروی کورکومین چگونه می‌تواند با تومور مغزی مبارزه کند، اظهار داشت: نانوداروی کورکومین که ماده اصلی آن زردچوبه است برای درمان سرطان مغز به‌کار می‌رود و حتی در علم قدیم و طب سنتی زردچوبه داروی ضدالتهاب معرفی شده و در تحقیقات زیادی که روی سلول‌های سرطانی مختلف انجام شده است ثابت شد زردچوبه نه‌فقط برای سرطان مغز بلکه در درمان سرطان‌های دیگر مانند سرطان پستان و سرطان روده هم مؤثر است.

خبرگزاری فارس: رابطه‌بازان و مفسدان در آینده کشور هیچ جایی ندارند; رئیس قوه قضائیه در مراسم تشییع شهدا، گفت: خون شهدا این نظام را تضمین کرده است، آینده از آنِ متقین است و پولداران و رابطه‌بازان و مستکبران و مفسدان در آینده هیچ جایی ندارند.